• 1
  ilk imzaların bugün atılacağı tesis.
  edit: resmi siteden arazinin konumuna baktım, bu arazinin konumu gerçekten çok iyi bir yerdedir.büyükçekmece stadyumuna sadece 100 mt. mesafede olup tam karşısındaki araziden farmville hesabı çiftçi dayı tam 15 traktör karpuz almıştır bu sezon.*neyse gelelim asıl konumuza daha önceden de belirttiğim gibi galatasarayımızın serveti şu an dünyada 2 veya 3 kulüpte ya vardır yada yoktur.başkanın dediği gibi florya'da proje üretip ortalama 100 milyon dolar gelir elde etmek gayet mantıklı.kaldı ki bugün alınan arazinin değeri 20 milyon dolar civarındadır.çevrede yapılan 2000 adet villanın değerleri villa başına 1-1.5 milyon dolardır.mevcut bölge iski tarafından su koruma havzasında olduğu için imar %10-15 arasındadır.yani bir adet villa yapmak için minimum 2 dönüm arazi gereklidir.bu durum şuna yol açar, eğer burada villa yapacaksan en az 40-50 adet villa yapacaksın ve içinde arıtma sistemi mevcut olacak.bu sebepten dolayı arazi birim fiyatları her geçen gün artmaktadır.keza bölgede milan baros, nonda, leo franco gibi yıldızlarımız oturmaktadır.eskilerden mondi'de buradaydı.bizim florya'yı terkedip buraya yerleşene kadar geçecek zaman içinde galatasaray'ın buraya gelmesi ve mevcut projelerin (toskana vadisi,pelican hill,günışığı konakları,alkent 2000 vb.) tamamlanması ile aslında bu 150 dönümlük arazi florya'nın kat be kat üstünde olacaktır.
  not: galatasaray buraya gelsin 24 saat tesislerden canlı yayın yapmazsam adım meistar değil.*
  (bkz: başlık parsellemek)
 • 3
  galatasarayımın özhan canaydın döneminde dile getirilen, ve tabi ki adnan polat döneminde fiiliyata geçirilen projelerinden birisidir. florya gibi değerli bir araziyi antreman sahası dışında farklı şekillerde değerlendirmek çok daha mantıklı ve finansal açıdan takımın belini doğrultmasını sağlayacak adımlardan birisi olacaktır. birde söylendiği gibi tesislerin adı metin oktay olarak kalırsa tadından yenmez....
 • 7
  --- alıntı ---
  büyükçekmece belediye başkanı dr.hasan akgün büyükçekmece'de galatasaray için tahsis edilen yerde herhangi bir çalışma olmadığına tepki göstererek, 2013 mayıs'a kadar her hangi bir çalışma olmadığı takdirde yerin galatasaray'dan alınacağını belirtti.
  galatasaray kulübü'ne çağrıda bulunan başkan akgün, " tesisinizi ya gelin yapın ya da anlaşmadaki son tarihten sonra bu yer başka bir kulübe verilecektir" dedi.
  başkan akgün, "biz galatasaray kulübüne meclis kararıyla 130 bin metre kare civarında alan yer tahsis ettik. haziran ayına kadar başlamazlarsa spor kompleksiyle olan anlaşmamız bitecek bir başka futbol takımına bu yer nasip olacak. bizden yer istediler. fenerbahçe'nin istediği yer halen duruyor. onun dışında bizden ciddi yer isteyen beşiktaş olmuştur. trabzonspor'da bizden sözlü olarak yer istemiştir. ama şu anda fenerbahçe'nin de, galatasaray'ın da talep etmiş olduğu yerler duruyor" şeklinde konuştu.
  akgün, "galatasaray'ın yeri 3 senedir tahsis edilmiş durumda henüz bir işlem yapılmamıştır. beşiktaş'ın yeri belli değil ama fenerbahçe'nin yeri bellidir. mesela hemen yarın gelirler oturup masa etrafında gereken ne ise yaparlar. ama ben doğduğumdan beri, iyi bir galatasaraylı olarak, galatasaray spor kulübüne de çağrıda bulunuyorum. büyükçekmece'de ki tesisinizi ya yapın ya da 2013'ün mayıs ayı sonu bizim son tarihimiz o tarihten sonra bu yer başka bir kulübe gidecektir" dedi.
  --- alıntı ---

  m ile başlayan gazetenin haberi bu şekilde. elimizden kaçırmayalım böyle arazileri, bir şekilde değerlendirelim hatta başka yerlerde de bu şekilde rant elde edip bunu kulübümüz ve türk sporu için kullanalım. önemli gündem maddelerimizden biri olmalı bu konu.
 • 8
  madem floryadan çıkılacak, floryaya rezidans dikilecek, neden buraya futbol takımının yeni tesisi yapılmaz anlamıyorum. hazır tahsis edilmiş bir arazi, yeri çok iyi, temden stadyuma rahat rahat gidersin, hatırladığım kadarıyla göl manzaralı falan gayet güze bir yer. buraya tesisini yap, rivanın da tamamını değerlendir. yok mu buranın bize tahsis edildiğini hatırlayan bir yönetim kurulu üyesi yahu?
 • 9
  aslında böyle bir gayrimenkulümüz yok sadece büyükçekmece belediye başkanı hasan akgün iyi bir galatasaraylı olduğundan (mesut yılmaz ile siyasi bağı vardı anapta) galatasaray’ın kullanımına tahsis edilmek üzere yüzlerce dönümlük arsanın üstkullanım hakkını 10 yıldır galatasaray'a bilabedel devretmek istiyor. ister altyapıyı burada toparlayın yani akademi ve futbol okullarını, ister florya'yı buraya taşıyın diyor isterse başka bir branşınız için spor tesisi inşa edin yahut turistik tesis yapın diye tekliflerinin ucunu açık bırakıyor. son durum şu belediye meclisi artık başkanı sıkıştırıyor ve bize verilen süre doluyor galatasaray'ımız devletle anlaşarak kemerburgaz'a taşınacağına göre henüz yeni bir branş da açmadığına göre altyapımız da kemerburgaz'a gideceğine göre ve en nihayetinde halihazırda 2 tane otel projemiz olduğuna göre kısa vadede böyle bir gayrimenkulümüz olmayacak maalesef ha bu 10 senede ne mi oldu? sadece aziz yıldırım’a incek'te, edirne'de, tekirdağ'da, topuk yaylasında yeni yeni tesisler kazandırması yolunda ilham verdik o kadar…