resim
Burak Elmas
Görev:Başkan
Takım:-
Yaş:49
Uyruk:Türkiye
 • 3700
  kendisi hakkinda daha once girdigim entrylerde biraz da komplo teorisi ile galatasarayimizi batirma isteginde oldugunu soyledigim ex baskan.

  mevcut durumda goruyorum ki sanirim hakliymisim da ve hatta daha da vahim olani iddialar dogru ise kulupten ihracina kadar gidebilecek bazi mevzular var.

  dogrudur yanlistir bilemem ama buyuk cogunlugumuz bu mecrada gonul rahatligi ile "yok ya yapmaz yapmamistir" diyemiyorsak otursun dusunsun.

  her sey iyi giderken, herkes kenetlenmisken once her iyi donemin ortalik karistiricisi taner aşkın nami diger divan cigirtkani sonra da belmas cikiyor. ulu onderin zamaninda dedigi gibi dahili ve harici bedhahlarimiz olacak ve biz hepsine inat basarili olacagiz.
 • 3701
  https://twitter.com/...PQCzmKrDzu3nvuUPgRiQ

  gökhan dinç ve haluk yürekli’nin özellikle galatasaray ve beşiktaş’tan verdiği haberlerin patladığına denk gelmedim. ben inanıyorum. tüm kongreye de taraftara da ders olsun.

  derhal tüm yönetim kuruluyla, selam aldığı selam verdiği herkesle beraber kulüpten ihraç edilmeli. istifa edenler hariç.

  edit: sözlük moderasyonundan da ricam künyesindeki “başkan” ibaresini ivedi şekilde “devrik başkan” yahut “eski başkan” şeklinde değiştirmesidir. bu adamın fotoğrafının yanında başkan ibaresi görmek galatasaraylıların kanına dokunuyor.

  edit: https://twitter.com/...dXxFpHJVSXsOTAEsjMYg
 • 3703
  galatasaray, kötü başkanlar gördü ama başkanlık düzeyinde hiç ihanet yaşamadı. burak elmas'ı çok ağır eleştiren biri olarak galatasaray başkanına ihanet suçlamasını yakıştıramam. kesin delil olmadığı sürece ihanet suçlaması çok ağır. olsa olsa bahsedildiği gibi aynı ortamda yapılan bir gevşeklik söz konusudur. tabii ki bu gevşeklik kabul edilemez ve yaptırımı olmalıdır. cemiyet kendi içinde cezasını keser diye düşünüyorum.
  her şeye rağmen (bkz: konsantrasyon)
 • 3705
  haluk yürekli ve göktan dinç tarafından hain ve köstebek olarak taraftarın önüne atılan eski başkanımız. kulübün ve yönetimin içinde olmayan biri nasıl hain olur anlamak mümkün değil. bu iki kaossever tip yine taraftarı kışkırtacak yok buldu. burak elmas kötü bir başkandi ama bu atfedilen şey hiç yakışık olmuyor ki tekrar söylüyorum adam kulübün içinde değil.
 • 3706
  yönetimindeki rezan epözdemir'in geçtiğimiz günlerde kendisi ve ali koç ile olan dostluğu hakkında "kendisini defalarca uyardım. galatasaray ile f.bahçe dost olamaz, eşyanın tabiatına aykırı dedim ama dinletemedim." şeklinde bir demeci olmuştu.

  galatasaray'a ihanet etmiş olamaz. olmamalı. galatasaray kulübünün başındaki kişinin böyle bir şey yapmış olduğunu kabul edemem. kesinlikle hatalı davranışları oldu ki bunu yönetimindeki kişi de açıkça beyan etti zaten. inşallah bu kadarı ile kalmıştır. yakında anlaşılır.

  galatasaray genel kurulu mutlaka öğrenir ve hesabını sorar.
 • 3707
  kendisi veya sapık yaveri, domenec torrent'in absürd maliyetini kendi cebinden karşılamadıkça aleyhinde yapılacak her türlü haberin inandırıcılığı olan malesef eski galatasaray başkanı. galatasaray başkanlığı yapmış olmasının bu konuyla uzaktan yakından alakası yoktur, galatasaray başkanı diye iddia edilen şeylerin üzerine gitmemek saçma sapan bir makama biat kültürü oluşturur, bu da galatasarayca değildir.

  bu iddialara prim verilmesi zorlarına gidiyorsa bu maliyeti kuruşu kuruşuna kendi ceplerinden karşılayıp kafalardaki soru işaretini kaldırmaları gerekiyor.

  florya'da kim var kim yoksa hepsini kovup, kariyerinde 50 galibiyeti bulunmayan adamı pornografik maliyetle apar topar getirip galatasaray'a teknik direktör yapmanızın bir açıklaması olmalı. gedson fernandes'i beşiktaş'a peşkeş çekmenizin açıklaması isteseydik alırdık olmamalı çünkü karşınızda çocuk yok sizin.

  bana göre bir insanın böyle bir eylemde bulunması için ya zihinsel açıdan bir yetersizliği ya da şahsi bir menfaati olması gerekiyor. sizin zihinsel bir sıkıntınız olmadığını varsayarsak şahsi bir menfaat sağlamadığınıza ve sadece hata yaptığınıza inanmamız için torrent'in saçma maliyetini kendi cebinizden karşılamalısınız.
 • 3708
  --- alıntı ---

  "galatasaray siyasetinin içinde yer alan bazı isimler, hatta başkanlık makamına oturan insanlar, başkan vekili erden timur'u hedef haline getirmeye çalışıyorlar. timur ile ilgili fenerbahçe yönetimine ve özellikle de başkan ali koç'a, "kırılgandır, duygusaldır. üzerine giderseniz bırakır gider" gibi bilgiler aktarıyorlar. ismini vermek istemediğim bir kişinin, bu konuda başkan koç'a bazı bilgiler aktardığı konusunda iddialar duydum."

  https://www.sabah.com.tr/...n-icindeki-brutusler

  --- alıntı ---

  levent tüzemen'in dolaylı, gökhan dinç ve haluk yürekli'nin ise doğrudan casuslukla suçladığı eski başkan.

  levent tüzemen, camia içindeki hareketliliği en iyi bilen isimlerinden biri olduğu için söylenilen şeylerin doğru olduğunu düşünüyorum. hatta levent tüzemen, erden timur'la konuşmuş ve erden timur da kulağına bunların geldiğini açıkça söylemiş. şimdi bazı şeyleri üst üste koyalım:

  1-)"ali koç benim çok eski bir arkadaşım." https://twitter.com/.../1406880885245423619
  2-) fazla samimi pozlar vermeleri: https://gss.gs/Rni.png
  https://gss.gs/jNW.png
  https://gss.gs/ePu.png

  3-)melo trimble'nin 150 bin euro'luk euroleague çıkış maddesini burak elmas'ın isteğiyle fenerbahçe'nin kullanmaması haberi: https://www.takvim.com.tr/...stedi-ali-koc-almadi

  4-)burak elmas'ın restine, ali koç'un da destek vermesi: https://t24.com.tr/...destek-verdi,1022529
  5-)burak elmas'ın "ali koç ile iletişimimiz ortak çıkarlar adına önemli.” açıklaması: https://www.aydinlik.com.tr/...-adina-onemli-300511
  6-) burak elmas'ın ali koç ile anlaşıp sözde dostluk adı altında kadın futbol maçı ayarlaması ve sonucundaki hezimetler: https://www.youtube.com/watch?v=T6HAT7ko-F8
  7-)eski yöneticimiz rezan epözdemir'in bu dostluk maçından önce ve sonra galatasaray'ın fenerbahçe ile dost olamayacağını söylediğini ve burak elmas'ın da buna karşı çıkmasından sonra istifa ettiğini söylemesi:
  https://www.goal.com/.../blt1ecf679129e7d65a
  8-)voleybol gecesine katılmaları: https://www.sabah.com.tr/...ari-yalniz-birakmadi
  9-)fatih terim'in kovulma süreci vs.

  yani her şeyi üst üste koyduğumda, maalesef ki bana doğru bir iddia gibi geliyor. evet, bu adam galatasaray'ın uefa kupası aldığı dönemlerde vardı ve tüm bunların yanında faruk süren'in damadıydı ama geçen yıl yaşanılan ekstrem başarısızlık ve tepkilerden sonra bilendiği de su götürmez bir gerçekti. bu yüzden seçim kararı öncesi yapılan kulislerden sonra şimdiki yönetimi ve camianın güçlü figürü erden timur'u hedef alması beni şaşırtmaz. levent tüzemen'in dediğine göre burak elmas, ali koç'a aynen şunları söylemiş: "erden timur duygusaldır, kırılgandır, üzerine giderseniz bırakır"
  erden timur'un tarikata üye olduğu haberleri falan filan...

  ne diyeceğimi bilmiyorum sözlük. umarım doğru değildir ama dediğim gibi maalesef doğru bir iddia gibi duruyor. en azından benim çıkarımlarına göre.
 • 3709
  hakkında sarsıcı iddialar olan galatasaray kulübü eski başkanı. (bkz: #3534867)
  vahim olan iddialardan ziyade okuyunca "yok canım daha neler" diyemeyişimiz.
  maalesef ispatlanabilecek bir iddia da olmadığı için bulanık suda kalacak bu konu.
  zaten koltuğun ona bol geldiğini defalarca yazdık, konuştuk geçmişte... tekrara gerek yok.
  yine de lacilerin ortalığı bulandırma girişimine alet olmamalıyız.
  #konsantrasyon
 • 3710
  ibrasızlık mevzusunun son derece demokratik ve hayati olduğunu bir kere daha hatırlatan kişi. şu ana kadar firesiz giden özbek yönetiminin tek hatası bence son derece iyi niyetle yaklaştıkları ''ibrasızlık camiayı bölüyor düşmanlık çıkıyor o yüzden kaldıralım'' tavrı.

  düşünsenize bu adam şu dakika itibariyle hala başkanımız olabilirdi.
 • 3711
  hakkındaki iddialara hiç bir şekilde şaşırmadığım eski galatasaray başkanı. kendisinin yaşam tarzı ile ilgili birkaç şey duyduktan sonra şaşırmak pek mümkün olmuyor. mesela aldığım bir bilgiden sonra aklıma direkt olarak nihat özdemir'in yanında süt dökmüş kedi gibi duruşu gelmişti.

  he bir de rumen futbolcular mevzusu var. 1.85'ten kısa futbolcuları futbolcudan saymayan bir tane sözüm ona scout dün kendisi için rumen futbolculara dahli yok, engel olmak için yeterince çaba göstermediği için pişman hatta falan yazmış. ya bu adamın kazan dairesi röportajı var, pilot takım hangi ülkede olacak diye soruyorlar. direkt romanya tabi ki, bizim evimiz bağlantılarımız sağlam diyor. onu da geçtim fatih hoca senelerce teknik direktörlük yaptı burada 2 kere romanya'dan 2 ve üzeri oyuncu geldi. birinde burak elmas başkandı diğerine ise futboldan sorumlu yönetici. burak elmas yokken romanya'dan bir kırık iğne bile aldırmamış. insanları salak yerine koyuyorlar başka bir şey değil. dilerim ışıtan gün ile birlikte ihraç edilir.
 • 3713
  normalde herhangi bir başkan ile ilgili bu tarz iddialar ortaya atıldığında herkes ilk tepki olarak bunun yalan olduğunu düşünür. ancak söz konusu burak elmas olunca gördüğüm kadarıyla herkes “acaba mı?” diyor.

  kendisinin durumunu bu tepkiler çok güzel özetlenmektedir. doğru düzgün antrenman bile yapmamış galatasaray kadın futbol takımın sözde dostluk maçı adı altında rakibin önüne attırıp bütün galatasaray’lı kadınlara, armamıza ve ismimize saldıran tiplere bile doğru düzgün cevap verememiştir. sırf şu kadın futbolunda galatasaray’ı kullanarak fenerbahçe’ye moral verme çabaları bile bana iddiaların doğru olduğunu düşündürtüyor.

  dursun özbek geçmişte kötü başlandı, özhan canaydın, adnan polat bir sürü isim belki kötü başkanlık yapmıştır. fatih terim gibi bir efsane bile kötü antrenörlük yaptı ama bunların hiçbiri “kötü insan” değildi. kötü başkan olursun ama kötü insan olmak bambaşka bir şey. umarım sapık kankanla birlikte galatasaray’ı tutmayı bırakırsınız. bunu yapın ilk fenerbahçe maçına biletinizi ben ısmarlayacağım.
 • 3719
  galatasaray taraftarinin %99'u bu adam baskan olmadan methiyeler duzuyordu. acin okuyun 1.5 sene once yazilanlari. bunun hakkinda olumsuz entry giren herkes o hafta ofsayt listelerinde zirve yapiyordu.

  bu adamin populist sacma sapan atip tutmalarinin gazina gelip cok buyuk haksizliklar yapildi rahmetli baskan mustafa cengiz'e.

  yanarim rahmetli mustafa cengiz bu herifin sonunu goremeden bu dunyadan gocmesine yanarim. stadin onunden gecen galatasaray bayrakli tabutunu asla unutmayacagim canim baskanim.
 • 3720
  kendisine ilişkin son iddialar doğrultusunda şöyle twitler görmeye başladım : " iddialar komik/artniyetli, inanan daha komik, başarısız başkanlık geçirdi, ilerde dursun başkan gibi başarılı başkanlıkları olabilir"

  burak elmas'ın arkadaşı mısınız, yandaşı mısınız, sineği misiniz orasını bilmem. tek diyebileceğim, portakal orda kal. elmas bu günleri unutturup tekrar yönetime geleceğini sanıyor, çok iyi biliyoruz, ama çok bekler. gitsin bir yerlere ceo filan olsun, sarı kırmızıdan uzak dursun.
 • 3721
  2022-23 sezonunu lider götüren, saha içi ve saha dışında herhangi bir sıkıntısı olmayan, iyi yönetilen, gayrimenkul projelerini devam ettiren, altyapı oyuncularıyla teker teker sözleşme yenileyen, teknik direktörü okan buruk'un işleri yoluna koyduğu galatasaray'ı karıştırmak için önümüze atılan eski başkan.

  neymiş ihanet ediyormuş. dile getirenler de haluk yürekli ve gökhan dinç.

  şimdi bugün tarif ettiğim ortamda, durup dururken yoğun fikstürün ve transfer döneminin tam ortasında bunu ifade etmenin 2 amacı var.

  1) beşiktaş veya fenerbahçelisindir, galatasaray'ın bu sorunsuz gidişatı rahatsız etmiştir.

  2) bahse konu başkanla kişisel husumetin vardır. fırsat bu fırsat diyerek atağa geçmişsindir.

  bana ikisi de geliyor. zira gökhan dinç ve haluk yürekli'nin galatasaray taraftarına sunduğu bu özel haberlerden de, haberlerle yürüttükleri ve youtube üzerinden para kazandıkları "baskın yayınlardan" da epey sıkıldım.
 • 3722
  *kendisinin olası ihaneti hakkında ilk bilgiyi veren, haluk yürekli ve gökhan dinç değil. levent tüzemen. elmaları ve armutları birbirinden ayıralım.

  ne demiş levent abi?
  https://www.sabah.com.tr/...n-icindeki-brutusler

  'hatta başkanlık makamına oturan insanlar, başkan vekili erden timur'u hedef haline getirmeye çalışıyorlar. ' demiş.

  2000 sonrası galatasaray başkanları tam liste ezberden sayayım.
  1) faruk süren**
  2) mehmet cansun*
  3) özhan canaydın*
  4) adnan polat*
  5) ünal aysal*
  6) duygun yarsuvat*
  7) dursun özbek***
  8) mustafa cengiz*
  9) burak elmas*

  acaba hangisini kastediyor, levent abi?

  peki gökhan dinç ve haluk yürekli hangi konularda galatasarayı karıştırmış?

  torrent'in maaşının bildirilen rakam olmadığını söylemişler. doğru mu, doğru.

  rezan epözdemir'i canlı yayına bağlamışlar, istifa sebebinin burak elmas olduğunu söylemiş.

  erden timur'un geçen yıl stad sponsorluğu için verdiği parayı kuruşu kuruşuna açıklamışlar. sonrasında erden timur tarafından 'sponsor yoktu, ben imzaladım. istenildiğinde iptal edilebilir.' bilgisini paylaşmışlar.

  transfer konusunda en az hatalı bilgi veren bu arkadaşlardır. millet güray vural, hasan ali falan derken uğur çiftçi dediler, doğru çıktı. o geçti, transferde topa basıldı, acele edilmeyecek dendi. yaprak kımıldamıyor.

  taraftar ne isterse, ona göre haber yapılıyor diye suçlanmışlar. yahu taraftar bir sorun var ki, tepki gösteriyor. sorunların bu ikili aracılığıyla belgelenmesinin neresi kötü acaba? taraftarı memnun etmek için haber mi uydurmuşlar? o da yok.

  edit: @mexbrush uyardı, duygun hocamıza da rahmet dileyelim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın