• 1
  galatasaray kulübü ikinci başkanı abdürrahim albayrak tarafından 2018-2019 transfer sezonunda dile getirilip tutulamayan söz.

  albayrak'ı severim çünkü florya'da ciddi anlamda bütünlük sağlamaya çalışan, şahsi menfaatlerini gözetmeden galatasaray'ın menfaatleri için gecesini gündüzüne katan bir yönetici. fakat takımın birinci forvetinin satılmasının akabinde kesin bir dille vaat ettiği forvet transferini gerçekleştirememesi taraftarın ona ve yönetime duyduğu güveni ciddi anlamda zedeledi.

  çok geçmeden ekrana çıkıp transfer döneminde yaşanılanları samimi ve açıklayıcı bir dille taraftara izah etmesi gerekiyor. tek mağlubiyet almamıza rağmen dört haftada üst üste üç kez kaybeden fenerbahçe'ye göre çok daha baskı altındayız.

  bu rüzgarı tersine çevirmek yönetimin elinde. en kısa sürede müdahale ederek yangını büyümeden söndürmeleri gerekiyor. geçen seneki "konsantrasyon, hedef 21" sloganının bu sene albayrak'ın lafına evrilmemesi dileğiyle...
 • 2
  günü kurtarmak için yapılan açıklamadır. normalde bu işin bir de stoper boyutu var ama forvete o kadar odaklandık ki, o kısmı konuşmuyoruz bile.

  denayer'in zaten geri döneceği ortadayken, üç aydır bir stoper bile kovalamayan, gomis varken bile hocanın forvet istiyorum demesine rağmen üç haftadır bir forvet almayı bile beceremeyen yönetici topluluğu. ben bile türkiye'nin en büyük kulübünü bu kadar amatör yönetmezdim.

  çok zor değildi ''ffp kuralları gereğince oyuncu satamadığımız için mevcut kadromuzla yola devam edeceğiz, herkesten özür dileriz ama şartlar bu, ocak ayında inşallah gerekli hamleleri yapacağız'' demek. o zaman kimse sesini çıkarmaz, saygı duyardı.