resim
Berkan İsmail Kutlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez Orta Saha
Yaş:26
Boy:1.86
Uyruk:Türkiye
 • 2984
  berkan yeteneksiz, o yeteneksiz, bu yeteneksiz sanki kopenhag oyuncularının hepsi messi. şampiyonlar ligindeki birçok maçta oyun berkan'a baktı. bu tür oyunlar için de fener maçları gibi birçok referansı vardı. toreira'nın kötü bir tane muadili bile yok sırf bu yüzden kalmalıydı millet söve söve küstürdü.

  edit: fener referansı saçma olmuş taylan ve berkan'la şampiyonlar ligi seviyesi dediğimiz avrupa ligi grubundan lider çıktık. mis gibi yedekti adam aldığı ücret belli, vereceği katkı belli. yaktın levent adamı.
 • 2986
  bir omuz atsan duser, iki metre yanina pas atar top taca cikar, sut yok, kafa topu yok, oyun gorusu yok, top surme yok; bir oyuncuyu sevmek icin bunlarin hic birine gerek yok buna kabulum, ben de severim berkani, ama sampiyonlar liginde bize yardimci olabilecegini dusunmek gercekten buyuk hayalperestlik.

  kendisinin yerinde olsam mumkunse futbol kariyerime avrupada devam ederdim, illa istiyorsa galatasaray’a gelip ligde rotasyonda yer alabilir ama bunu da istemiyor sanirim.

  kiralik olarak genoa’da oynayan futbolcumuz.
 • 2988
  kimse berkan'a git demedi, kendisi ısrarla gitmek istedi. taraftar eleştirir, yeri gelir kızar, yeri gelir bağrına basar. gecen sene övgü aldığı kamyonla maç oldu. kendisi kariyeri açısından hata yaptı bence. 3 türk zorunluluğu olan yerde orta sahaya adam da alınmamışken ısrarla gitmek istedi.

  bu sene kadroda olsaydı mevcut düzende baya baya 11 oyuncusu olurdu.

  bu taraftar kerem'i de eleştiriyor, golü atınca bağrına basmayı da biliyor, kerem'e yapılanın 10'da 1'i yapılmadı kendisine. o da otursun düşünsün biraz, avrupa'ya gidince süper star olduğunu sanıyor bizim türk oyuncular, gidiyosun oranın orta sıra takımlarında, yedek kulübesinde çürüyosun. dediğim gibi bu sene için önünde çok büyük şans vardı hem galatasaray 11'i hem türk milli takımı 11'i için ciddi adaylardan olacaktı.
 • 2991
  kimse berkan gelsin 11'de yeri hazır demiyor, bu sene üst düzey maçlarda defalarca yaşadığımız gibi, 29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçında son 15 dakikada yediğimiz baskıyı kırmak için sahaya atacağımız adam kendisi gibi bir profil. varsa başka yerli, fizikli, ciğersiz, az buçuk ayağı kaliteli, ucuz, yedek olmayı sorun etmeyecek birisi onu alalım.
 • 2994
  her zaman yedek kulübesinde görmek istediğim karakterli ve çalışkan futbolcu. istenilen seviyeye gelse ilk 11 rahatlıkla oynardı ama okan hoca o verimi alamadı. hava değişikliği kendisine iyi gelir umarım. bu arkadaşın ailesine ve kendisine sövdüler sosyal medyada, zidane gibi oynanması beklendi ergen kitle tarafından ve sürekli eleştirildi. kerem ve okan hoca bu konuya parmak bastılar ama twitter ve instagram içindeki beyinsiz kitle çoğalarak artıyor.
 • 2995
  tam olarak neden gittiğini ben bilmiyorum, anlamadım yani. çünkü duyduğum iki sebep de tatmin edici değil.

  şampiyonlar liginde liste dışı kaldığı için gittiyse şampiyonlar liginde oynayan takıma gider insan, mesele orada oynamaksa. genoa’ya neden gitsin. türkiye’de yetişmediği ve kontenjana sığmadığı için böyle olduğu aşikar. kendisi istenmediği için değil.

  ikincisi de futbolla falan ilgisi olmayan, ezbere yorum yapan ama yine de sevdiğimiz levent abinin yorumları ve aynı paralelde hatta küfürlü taraftar tutumu. bunun galatasaray taraftarına ya da türk taraftara özgü olduğunu düşünmek tam anlamıyla akıl tutulması bence. avrupa ülkelerinde bir türk olarak kötü performans gösterdiğinde ne tarz bir muameleye maruz kalır, artık yorum yok. he tabi sayıca az olur. sonuçta 30 küsür milyon galatasaray taraftarı var, baskı daha fazla olur.

  kısaca bu duyduğum sebeplerden gittiyse zaten yapacak bir şey yok, yeteneğinden bağımsız olarak bizim çalışacağımız bir oyuncu değil. başka bir sebepten gittiyse bu söylediklerim geçerli değil. takımın orta sahası sınıf atlamadığı sürece kendisi potansiyel bir alternatiftir.
 • 2997
  burada düşünülenin aksine bizim oyun planımıza asla uymadığını düşündüğüm oyuncu. fizik olarak çok güçsüz bir oyuncu, oyun zekası çok düşük olduğundan asla top kapamıyor, doğru baskı yapamıyor, koşuyor cidden iyi koşuyor ama rakibin arkasından koşmak hiçbir getiri sağlamıyor, ikili mücadelelerde asla ayakta kalamıyor ki vücut duruşu çok kötü olduğu için normal, şutu asla yok, boş kale bile olsa topu kaleye sokması mucize gibi bir şey, pas kalitesi yerlerde, 5 metre pası bile zor atıyor eli ayağına dolaşıyor, boyu ortalama ama hava topu alamıyor, defanstan top çıkart desen eli ayağına dolaşıyor ya kaptırıyor ya hatalı pas yapıyor, ayağının altından kaçırdığı 3-4 top hatırlıyorum direkt ilk pasta.

  bizim oyun planımız zeki oyuncularla, sağlam fizikli oyuncularla oynanacak bir oyun ve çok defomuz var, berkan da bu defoları üste çıkartabilecek bir oyuncu ki molde maçlarında, kayseri ile oynadığımız ilk maçta bunu gösterdi. oyun kurma işini berkan'a bıraktığımız kayseri maçında rezalet bir oyun oynadık, neden bıraktığımız, berkan'ın her topu neden aldığı direkt berkan ile alakalı sorunumuzu gösteriyordu aslında. berkan her şeyi yapmaya çalışırken hiçbir şey yapamayan bir oyuncu olduğu için bizi oynadığı sürece geri götürüyordu. geçen sene serimizin bittiği konyaspor maçı da bu maçlara örnek, berkan rezalet bir oyunla mağlubiyetin mimarı olmuştu çünkü orta sahada yalnız bırakıp yine oyun kurma işini vermiştik o da becerememişti.

  dün akşam berkan sahada olsa da bir şey değişmezdi, ndombele nasıl rakibin arkasında kaldıysa berkan da kalacaktı, berkan daha fazla koşacaktı ama asla işlevsel olmayacaktı. genoa'da bile oynayamaması aslında bir şeyleri açıklamalı. berkan rotasyon değil yedek olacak bir oyuncu galatasaray'da, halil ile beraber rotasyon oyuncularından yer kalırsa çok az süreler alabilecek bir oyuncu. sırf gitti diye arkasından ağlanacak bir adam değil ki eksikliğini de hiç hissetmedik. 6 numara da değil zaten torreira yedekleyecek diyelim bu adam 8 numara.
 • 2998
  genoa'da kiralık olan galatasaray futbolcusu. olmadığı bir denklemde bile kendisine bu denli yükleniyor olunmasını anlamak çok zor. insan denen varlığı anlamak çok güç.

  -olmayan kişinin, olmadığı denklemin tamamen faraza şekilde, hayal gücü kullanılarak eleştirilmesi
  -adamın yapmadığı şeyler üzerinden, tamamen taraftar tarafından yamanmaya çalışılan görevlerinin yapılmadığı öne sürülerek, adamın şahsiyetine varana kadar küfretmek
  -sırf ara sıra tabela yapıyor diye birilerine tapınma noktasına gelmek, eleştirilmeyi küfür olarak görmek ve sanki onsuz galatasaray'ın olamayacağı adamları göklere çıkarmak
  -ama takım içindeki askerleri, ekstra işler yapanları, yeri geldiğinde ırkçılıkla, yeri geldiğinde fiziksel, yeri geldiğinde yeteneksizliğiyle yerden yere vurarak, sürekli haklı çıkma çabası.

  üzülme berkan ama suç senin kardeşim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın