• fatih terim'in aynı konuşma içerisinde "ocak ayına kadar elimizde bu oyuncular var, yararlanmaya devam edeceğiz" sözleri hiç kaale alınmadan, örneğin bence kastettiği oyunculardan olan mariano'nun yedeği olan şener'in sakatlığı pek de iplenmeden; "dur lan, hocaya laf sokma şansı doğdu hemen sokayım" mantalitesiyle saldırmak isteyenlerin sarıldığı söz öbeği.
 • (bkz: midyat seyfo gülün lan)

  15 resmi maça çıkıp toplam 10 gol atıp eşşek yüküyle puan kaybedişimizin üzerine bilmem kaçıncı kez dile getirilen söylem. bence acelesi yok bi 8-9 ay daha dayanırız biz bu oyuna.

  hayaller:

  forma adaleti, hırslı dinamik oyun.

  hayatlar:

  ---------------muslera------------------
  mariano-luyindama-marcao-nagatomo
  ----------------nzonzi-------------------
  feghouli-belhanda-lemina(seri)-babel
  ---------------andone-------------------

  önümüzdeki haftaya bahse girmek isteyen varsa bir mesaj kadar uzağınızdayım.
 • serdar sarıdağ maç sonunda a spor'da güzel cümle kurdu:
  - fatih hoca sürekli öznesi belli olmayan cümleler kuruyor.

  kesinlikle katılıyorum. açıklamayı yaptıktan sonra 3 saattir bu isimleri tartışıyoruz. kim bunlar, acaba şunlar mı?
  organize kötülük olayında da yaşanmıştı bu.
  ayrıca 2 bilemedin 3 kere şans verilir. şampiyonlar ligi ile beraber 12 maç şans verilmez. israr edilmez.
  (bkz: 27 ekim 2019 beşiktaş galatasaray maçı)
 • anlamsız bir teknik direktör cümlesidir. zira 19-20 sezonu galatasaray'ında sorun futbolculardan değil teknik kadrodan kaynaklanmaktadır.

  fatih terim kimse son şansı vermiş? selçuk inan'a ise anlarım. ama mesela feghouli'ye veya belhanda'ya son şansı verme lüksü yok. bu oyuncuların 10 milyon eu civarı piyasası var. bu oyuncuları istenmeyen adam ilan edemezsin. önemli olan takım olabilmek ve oyunculara bireysel performanslarını yükseltebilecekleri bir taktik disiplinde futbol oynatmak.

  şu an galatasaray'da hangi oyuncu beklenen performansında ki? muslera hariç herkes kötü.

  bazen tüm takımı değiştirmektense teknik direktörü değiştirmek daha kolay bir yoldur lafı var meşhur. bana göre malesef galatasaray bu şekilde de davranamaz. çünkü fatih terim taraftar ile yönetim arasında önemli bir baraj. yönetime gidecek eleştirilerin çoğunu emiyor. galatasaray'ın önünde ise sportif başarıdan büyük dertler var. en önemlisi lisenin rantçı çakallarının kulübü ele geçirme çabası.

  terim istifa ettiği yada görevden alındığı anda yönetim bu açıdan büyük sıkıntıya düşer.

  medya saldırıyor, her maç bir şekilde sonuca etkili hakem hataları ile canımız yanıyor, federasyon adaletsiz cezalar veriyor... ve biz konuşamıyoruz. sebebi açık. ekonomik olarak elimiz kolumuz bağlı. riva ve florya sözleşmelerinin feshi sonrası olan süreç, idare mahkemesindeki tedbir kararı... düşmanın elinde çoğu rantçı liseliler tarafından yaratılmış önemli kozlar var.

  o halde olması gereken fatih terim'in egolarından sıyrılması ve adil davranıp kendi standardında teknik direktörlük yapmaya başlamasıdır.

  galatasaray çok iyi bir kadroya sahip. formsuz olan yedek kalır. belhanda, feghouli, babel farketmez. yerlerine jimmy oynar, emre oynar, taylan oynar, şener oynar, ömer oynar... ama kimseye son şansını kullandırma, kimseyi istenmeyen adam ilan etme lüksümüz yok. herkes bize lazım. her oyuncumuz galatasaray'ın değeri. işte diagne. adamı taraftar-yönetim-teknik kadro istemedik de ne oldu? sırf bu yüzden gatasaray zarar etti.

  biz iyi top oynayacaz, forvetlerimizi besleyecez. bu takım başarılı olur. bu takımı superlig'de başarıya ulaştıramamak teknik direktöre yazar. bak şampiyon olamayabilirsin. malum ülkede adalet yok. ama iyi top oynarsın. şampiyon gibi top oynarsın. o zaman taraftar yani 30 milyon federasyona da, hükümete de hesap sorar. çünkü artık toplum patlama noktasında. kimse 30 milyon insanın öfkesini üzerine alamaz.

  son şansmış... bana göre hoca saçmalamış.
 • arkadaşlar benim anladığım şu , '' biz bu oyunculara son şansı verdik oyuncu kullanamadı ancak şu an transfer donemi değil elimiz kolumuz bağlı . yerine oynatacak adamları da yeterli görmüyorum. ocakta şubatta her neyse bu ruhsuz herifleri temizleyeceğim . ''
  halen alınması gereken puanlar var sağda yunus ortada mustafa kapı, taylan ikilisi arkalarında ışık kaan arslan oynarsa güzel oyun filan izlemeyeceğiz . bu çocukları kurtarici olarak değil, isleyen çarka dahil edersen onlar daha iyi parlar. genç oynatma işinin piri bu adam. iki mac sonra taraftar ıslıklamasın diye de oyuncuyu kurtarici olarak sokmuyor .cunku şu anda çark dönmüyor arkadaşlar .
 • bazen futbolcuları, bazen yönetimi, bazen de seyirci olanları atalım taraftarların önüne ki herkesin morali bozulsun. ama hiç oynayamadığımız oyundan, olmayan sistemimizden, atamadığımız gollerden, kaleye isabetli şutların azlığından, nasıl bir hucüm planımız olduğundan hiç bahsetmeyelim. belli bir kalitede oyunun olur da aksayan birkaç oyuncun olur bu sözü anlarım. her futbolcu sahada başı kesik tavuk gibi dolaşıyor. kime nasıl son şansı verdik ben anlamadım.

  ben izlemedim ama bugün maçtan önce eğer ocağa kadar alacağımız puanları almaya çalışacağız ve ya buna benzer bir söz söylendiyse vay halimize, çünkü başlamadan kabullenmişiz yenilgiyi. yönetimden daha ne bekliyoruz; türkiye ligi için daha ne yapması gerekiyor liverpool takımı mı kursunlar.

  bak bugün adem oyuna girdi forvet ikilendi gibi hemen kaleye bulan şutlarımız oldu. böyle oynamamız için ne olması gerekiyor. mesela her takım bizi rencide edene kadar beklemek mi, 2 hafta 3 hafta 4 hafta sabretmek mi, 10 kişilik takımlara dahi ezilmek mi?

  yenilmek umrumda değil; hatırla hocam fenerbahçe’yle maç yapıyoruz hangi sene hatırlanıyorum. 90 dakika kahvede fenerliler tırnaklarını kemirerek maç izlediler. fener balı işte johnson frikikten defansa da çarparak gol attı yenildik, canın sağolsun dedik. çünkü top oynadık. şimdi gelen geçen bizle dalga geçiyor.

  bir takımın kalecisi her maç yıldızlaşıyorsa o takımda sorun vardır. allah aşkına söyleyin bugün beşiktaş kalesinde 88 kiloluk 41 yaşındaki halimle ben olsaydım ne değişirdi. gol atabilir miydik? adamın saçının fönü bile bozulmadı.

  neyse duramıyorum sözlük içimdekileri haykırmak istiyorum. zehir olan bir hafta sonu daha. uykusuz bir gece daha. ama birilerini eleştirdik ya taraftar mıyım seyirci mi sen söyle sözlük?
 • (bkz: 27 ekim 2019 beşiktaş galatasaray maçı)

  1 fernando muslera
  22 mariano
  27 christian luyindama
  45 marcao
  55 yuto nagatomo
  10 younes belhanda
  11 ryan babel
  89 sofiane feghouli
  92 steven n'zonzi
  99 mario lemina
  23 florin andone

  hocanın bahsettiği bazıları . muslera değil,dama olamaz iyi maç çıkardı, soso ve belhanda hocanın inandığı, afrika kupası nedeniyle yorgunluklarından bahsettiği, arkalarında durduğu oyuncular. nzonzi takımın en iyisi, andone çabaladı durdu, yeni forma şansı buldu zaten, lemina'nın hazır olmadığını hoca kendi söyledi, babel bence fena maç çıkarmadı, bütün topları sakladı neredeyse. bu durumda bazıları:

  marcao, yuto ve mariano. ha bu 3 oyuncunun değişmesi ile tüm bu oyun iyileşir mi, bunu da hocaya sormak lazım. artık hocanın dış etkenlerden sıyrılıp biraz da kendini, oyun taktiğini sorgulaması gerekiyor bence.