• bu genç oyuncu fantazisi ne zaman bitecek acaba? sorun genç oyuncuların a takımda şans bulamaması değil. sorun, genç oyuncuların a takımda şans bulabilecek düzeye getirilememesi. o düzeyde olan zaten şans buluyor. ozan buldu, yunus buldu. burada yunus'un yeterliliği tartışılıyor olsa da en azından a takımda süre bulabilecek düzeye gelmiş oyuncu ki hoca şans verdi. diğer şans vermediği gençler bugün neredeler peki? hangisi bırakın süper lig'i, 1. lişg seviyesinde kendisini kabul ettirebildi? çekdar orhan 20 yaşında akhisar'da oynayamıyor, celil, doğan can davas gibi oyuncular 2. lig'de bile fark yaratamıyorlar. ahmet sivri 2 ligde ydek, malik karaahmet 2. ligde forma buluyor ama daha bir numarası yok. recep gül belçika 2. liginde bırakın süre almayı, daha kadroya giremedi. gelecek adına en umutlu olduğum adam ali yavuz kol. o da şu an ikinci ligde. umarım orada fark yaratır da oraya fazla olduğunu ispatlar. ispatlayamazsa onun da işi yok bence galatasaray'da. tamam gençler oynasın da gençlerin seviyesi de bu işte. o yüzen ömer'e, adem'e daha fazla saygı duymak zorundayız. kolay değil çünkü milli takım havuzuna girecek birer oyuncu olmak.

  ben bu çocukları suçlamıyorum, bir sorun varsa önce sistemde vardır. ama sorunun çözümü hazır olmayan adamları a takıma koymak değil, o adamları a takıma hazır hale getirebilmektir. niye getiremiyoruz sorusuna cevap aramak gerekir.
 • http://www.tff.org/...0&kisiId=1459827

  oyuncunun sözleşme problemi var gözüküyor. fatih terim de basın toplantısında genç oyunculara ilişkin genel bir sözleşme probleminden bahsetti. menejeri de düşünüldüğünde atalay'ın bu oyuncular arasında olması yüksek ihtimal.

  onun dışında tff'nin sitesinde bu bilgiler mevcutken kimse boyundan büyük ifadeler kullanıp insanları bu futbolcunun durumu üzerinden kücük görüp, okuma yazma öğrenin, ergensiniz yeaa mastürbasyonu yapmamalı diye düşünüyorun zira böyle bir üslup sözlüğe yakışmıyor.

  insanlar hatalı bilgi sahibi de olabilir. çıkar doğrusunu anlatırsınız. bu platformun amaci bilgi paylaşmak. bu amaca uygun bir davranış sergilersiniz olur biter. tff'den ve fatih terim'den daha geçerli bir kaynağı olan varsa medeni bir üslupla paylaşsın ki galatasaraylıların da içi rahat etsin.
 • oynamasını isteyen arkadaşlar acaba son oynadığımız u19 maçlarını izlediler mi? atalay u21 milli takımımızda da oynamadı. yerine başakşehir'den ve beşiktaş'tan oyuncular oynadı. şu soruyu gerçekten soruyorum. ben izleyemediğim için kaçırmış olabilirim, u19 liginde ben ligin çok üstündeyim dercesine bir oyunu var mı ?

  hakkettiği zaman kadroya alabilecek bir hoca var takımın başında. başlığına gelip her maç öncesi oynaması geriyor diye yazmak oyuncuya zarardan başka bir şey vermez.

  gelişmesini beklediğimiz fakat ümitlerimizi azaltan futbolcumuz.
 • 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında tabii ki sahada olmayacak ve olmaması gereken oyuncudur. seri, lemina, donk, nzonzi, belhanda hatta artık ömer bayram’ın da olduğu merkez rotasyonunda ligde bile kolay kolay forma şansı bulamayacaktır. eğer bir şampiyonlar ligi deplasmanında as oynayacak durumda olsa zaten hoca çoktan oynatırdı. şu ana kadar süre aldığı hiçbir maçta da inanılmaz bir ışık vermemiştir. hayallerde yaşamaya gerek yok.
 • fatih terim tarafından belhanda ve feghouli'nin eksikliğinde 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı için acaba şans verilir mi diye düşündüğüm oyuncu.

  hazırlık maçlarında yeterli süre buldu ve iyi sinyaller verdi. açıkcası fatih hoca gözünü kırpmadan zamanında gençlere formayı verdi. selçuk inan ısrarı herkese zarar veriyor camiada. atalay'ı monte etmek için tam ortam oluştu bana göre. bak şans gelmiş çocuğa. belhanda'da bel ağrısı, feghouli hazır değil, selçuk emekli olmuş.

  bence artık bir 11 şansı verilmeli. görelim bakalım neler yapacak belki iyi sinyaller verir yürüyüp gider. ben kendisine şans verilmesinden yanayım. selçuk inan'dan daha kötü performans göstermesi biyolojik ve bilimsel olarak imkansız. he diyelim ki oldu da çok kötü oynadı. ne kaybederiz ki? genç ve tecrübe kazanmış olacak. selçuk zaten bitmiş okeyi atacak hali yok masaya. en azından bu çocuk sahaya ilk 11 çıksa bir umut dolar içimize maç izlerken.
 • fiziksel olarak selçuktan daha iyi olması gerekiyor. ben de kendisini selçuk yerine ilk onbirde görmek istiyordum. denemek lazım. en azından şunu demek için elimizde veri olurdu '' ya kardeşim selçuk yerine ligin ilk maçına 11 başlaşmışsın, bu nasıl performans, bu çocuk olmaz'' bunu diyemiyoruz. neden çünkü adamı izleyemiyoruz.

  gençlere böyle fırsat verilir. madem selçuk oynayacak başka adam yok. ne kaybederiz denemekten. zaten yenildik sonunda
 • (bkz: mustafa kapı) ile beraber top ayağına yakışan iki altyapı ürünümüzden birisi. yunus'un as takım rotasyonuna girdiği dönemde hiç şans bulamamış olması bende bir acaba dedirtse de, 25 temmuz 2019 galatasaray augsburg maçı'nda gayet iyi oynadı.
  umarım bu sezon kendisi de rotasyona dahil olur ve belhanda sonrası 10 numara için ayıracağımız bütçeyi daha iyi yerlere kullanmamızı sağlar.
 • ilkokul çağlarında bile çok durgun ve mülayim bir çocuktu, bazen onu kamera spotlarının yüzüne yansımış halini görünce suratında belirginleşen mahcubiyet kendisine olan inancımı diri tutmamı sağlıyor. yetenekli ve bir o kadar çalışkan olmasına rağmen kendi jenerasyonuna ayak uydurup o sıçramayı gerçekleştiremediği düşünülüyor. haksız sayılmazsınız o eşikten atlama evresine ne yazık ki hala ulaşamadı, fakat kendisi hakkında bildiğinizi sandığınız veya tahmin yürüttüğünüz tüm olasılıklar yanlış bilgilerden ibaret. borsaya kote olan bir şirket hakkında en önemlisi kap açıklaması olmadan kulübü ve kendisini zor durumda bırakmak istemiyorum ama sözleşme imzalamadığına dair yapılan haberlerin tümü yanlış. hafızam beni yanıltmıyorsa fatih hoca 26 ocak 2019 göztepe galatasaray maçı sonrası alt yapı oyuncularımız ve menajerler hakkında isim vermeden sitem etmişti. twitter'da ve burada sezdiğim durum ise sözleşme imzalamayanlar kervanında kendisininde adı olduğu düşünülüyor. oynadığı maçlardan sonra bilinçaltınıza bu fikirleri sokup kendisi hakkında bir ön yargı oluşturmaması adına bunları yazma gereksinimi duydum. atalay bu kulübün, bu camianın evladı hepinizin içi bu konuda ferah olabilir. gelişimi ve kariyeri nasıl şekillenir bunu zaman göstericek artık top kendisinde. fizik dezavantajını ortadan kaldırabilirse bence o eşik atlamayı gerçekleştirebilecek yeteneklere fazlasıyla sahip tek yapması gereken çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmak.
 • wesley sneijder'in çok tepki çeken bir sözü olmuştu; "türk oyuncular topu ayağında iki kere düzeltmeden pas veremiyorlar" diye. beraber oynasa sneijder'in çok beğeneceği bir oyuncu olurdu.

  oyunun yönünü çok hızlı değiştirebiliyor, topu ayağında hiç ama hiç gevelemiyor, hal böyle olunca topun dolaşım hızı artıyor ve takım sahaya çok iyi yayılabiliyor; iyi baskı kurabiliyor.

  topsuz oyunda da beğendiğim bir oyuncu. alamet-i farikası ise köşeye düzgün, sert şutları.
 • şu çocuk yerinde olsam yada başka altyapı oyuncusu; jimmy oynasa anlarım, emre oynar anlarım,donk oynar anlarım ama şu haliyle selçuk oynatılıp bana 1 dakika bile şans verilmese kanım sarı kırmızı aksa bile 1 dakika bile durmam daha. demem o ki yunus,atalay,gökay kimin elinde fırsat varsa bu takımdan bu ülkeden kaçsın en kısa zamanda.
 • yeni sözleşme yapılmadığı müddetçe maç kadrosuna dahi alınmaması gereken arkadaş. menajeri sanırım ozan ve diğer altyapı paleleriyle aynı tilki menajer. oynatırsak biliyoruz ki parlayacak, ilgi görecek ve yine menajerinin kucağına oturacağız. futbol artık menajerlerin oyuncuların kafasına girip cirit attığı bir ortamda oynanaıyorsa bunda kulüplerin de payı büyük. atalay da ya seve seve sözleşme yeniler ya da 2-3 sene sonra eyüpspor'da mı görürüz bandırmaspor'da mı bilemem.
 • sözleşmesinde serbest kalma maddesi vardı, sanırım bu sorun çözülmüş. çok da iyi güzel olmuş.

  saha hakimiyeti ve özgüveni çok yüksek. olgun/tecrübeli bir futbolcu gibi top oynuyor. maç içerisinde takım arkadaşlarını da yönlendiriyor. ozan kabak’ta da, elif elmas’ta da bu vardı. bence atalay da kısa süre içerisinde onlar gibi parlayacak.
 • ne oynadı ne yaptı da bir lig maçında ilk 11 çıkmaması tanıdığı olmamasına bağlanıyor? ozan, yunus kimleri tanıyordu da ilk 11 çıktı bu takımda? çalışsın alsın formayı. bu zamana kadar a takımda şans verilmediği söylenen gençlerden hangisi başka bir takımda kendisini ispatladı da bize nasıl kaçırdık bunu dedirtti acaba? böyle bir şeyi dert edecekse fener dert etsin, merih örneği ortada. bizde böyle bir şey olduğunu ben anımsamıyorum.