• 3
  normalde nickaltı entry girmeyi sevmem, yaklaşık 10 yıldır sözlükteyim bilen bilir huyum değildir. bu arkadaş için entry girme gereği gördüm.

  (bkz: #2843046)

  böyle bir entry girmiş arkadaş. yani bu nedir? nasıl bir tarzdır bu? falcao belki sezonun geri kalanında daha iyi olacak ama ayağına gelen 10 toptan 9'unu kaybettiği bir maçta adama kötü oynadı dedik (benim genel olarak bir eleştirim var kendisine rize maçına özel değil) diye ya futboldan anlamayan adam olduk ya da fenerbahçe, beşiktaş taraftarı. yok yani sen kimsin de buna karar veriyorsun? özel mesaj attım kendisine, hangisini seçsem karar veremedim diye "futboldan anlamıyorsundur" dedi sonra da engelledi. engellediği için başka bir seçeneğim kalmıyor mecbur nickaltı yazıyorum.

  bu tehlikeli üslubu bırakmak gerek, sizin beğendiğiniz oyuncuyu herkes beğenmek zorunda değil. beğenmiyor diye futbol cahili, rakip takım taraftarı da olmuyor o insan.

  (bkz: 15 ocak 2020 çaykur rizespor galatasaray maçı)

  ekleme: öncelikle delikanlı ol, bir şey yazıyorsan arkasında dur. birilerini kudurtmuşum deyip, sonra sinirlendirmişim diye değiştirme. senin ağzının bozuk olduğu belli, o mesaj engelini de kaldır. işim var seninle.
 • 4
  haklı bulduğum yazardır zira sözlüğe sızmış çok sayıda bjk ve fb trolü olduğunu tüm sosyal medya biliyor.

  burada şöyle bir eğilim söz konusu: bir kişi aksi yönde yahut sivri bir paylaşımda mı bulundu? kendisi hakkında yazılan nickaltı entry'sinin ana ibareleri şu oluyor:

  - tehlikeli. (kime göre?)
  - saygısızca. (e sen saygı duymuyorsun!?)
  - önlenmeli. (mod kanka, pilot et şunu be.)
  - ırkçı. yabancı düşmanı. (yalnızca arap biraderleri koruma maksatlı söylem. yoksa marcao'ya bu şekilde sahip çıkılmıyor. bunun nedeninin de sözlük ile yakin ilişkideki bir grubun başındaki şahsın bilmemne mafya babişkosu -e anla sen de artık- ile kol kola gezmesinden kaynaklı. herkese söv, bu iki bidona asla... zihniyet bu.)

  bu satırbaşları ile filanca yazarı hedef gösterirsen, ilk aşamada hoşuna gitmeyen entrysini sildirirsin. sonra modlar zaten adamcağızı uçurur.

  yahu galatasaray sizin oyun bahçeniz mi? sosyal medya gruplarında buraya yönelik ciddi bir rahatsızlık bulunduğunu duymadınız mı?

  pozisyon temiz, devam.
 • 5
  bu arkadaşın yazdığı entry doğrudur yanlıştır tartışılır ama 15 ocak 2020 çaykur rizespor galatasaray maçında “falcao aldığı 10 topun 9’unu kaybetti” demeyi cidden anlamak imkansız. hangi maçı izleyip de bu yorumu yaptınız anlaşılır gibi değil, ben 2 gol attığı antalya maçından bile daha fazla beğendim falcao’yu bu maçta. burada kötü niyet yoksa bile ciddi bir tahammülsüzlük söz konusu, bu şekilde anca zarar verirsiniz takıma. velhasıl söz konusu tartışmada haklı olan yazardır.
 • 6
  görünen o ki bu bazı arkadaşları sinirlendirmişim. arkadaş yarası olan gocunur. bana göre 15 ocak 2020 çaykur rizespor galatasaray maçında falcao'yu yerin dibine sokan kişi ya futboldan anlamıyordur ya fbjk'li provakatörlerden birisidir. engel listemde 22 kişi var. 5-6 tanesi karamsar yazarlardan oluşuyor onları tenzih ediyorum çünkü ben bu sözlüğe mutlu olmaya geliyorum ve onların girdiği entry'leri gördükçe içim kararıyor, mutsuz oluyorum lakin diğer 16-17 kişi kesinlikle futboldan anlamayan ya da fbjk'li provakatörlerden oluşuyor. buna adım gibi eminim. ayrıca bu benim görüşüm yani. katılmamak herkesin en doğal hakkı lakin sözlükte maç anlarında ve sonrasında hortlayan provakatörler olduğunu düşünen benim gibi birçok yazar var. umarım moderasyon bu konunun üstüne yoğunlaşır ve detaylı bir temizlik yapar.