• 2
  haftalardır başlığına yazmıyayım yazmıyayım diyordum. nihayet bu hastag açılmış buna yazayım bari. ya arkadaş bu zat 2 senedir top oynamıyor, bitik durumda. üstüne bir sürü de vukuatı var. babası yaşında adamı dövdü. evli kadına sarkıntılık yapıp kocasına silah çekip hastane bastı. hem fizik olarak, hem kafa olarak bitik birini niye alalım.
  hocamızın elini öptü ya. hazreti egosunun önünde eğildi ya, "açın kapıyıııııı"
  bize daha az arda, daha çok taylan lâzım.
 • 3
  tüm galatasaraylılarin kesin desteklemesi gereken hastagdir. bakin sevgili galatasaraylilar arda çok zeki bir oyuncu arda galatasaraya futbolcu olarak gelmek istemiyor. bu sene para da almadan gelip yönetici, sene sonunda sportif direktör gibi bir görev için gelmek istiyor. galatasaray'i arda sportif direktör olarak temsil edecekse vah bizim halimize
 • 4
  istememe sebebim tamamen galatasaray'dır.

  in fatih terim we trust mottosuna inanan bir galatasaraylı olarak, fatih hoca ile aralarında geçenler gerçekten umrumda değil. zaten gitti elini öptü, arka planda da özür dilemiştir falan bunlar teferruat.

  ana mesele ise şu; bu adam devre arasında gelse ve takıma şampiyonluk getirecek katkıyı yapsa bile hatta çok mütevazi hareketlerde bulunsa bile kendisi kibir abidesinin önde gidenidir. bu adam, bizzat kendi ağzı ile "arda turan gibisi 100 yılda bir gelir" demiştir ve şu cümle kendisinin kibir abidesi olduğunun göstergesidir. galatasaray'ı başarıya taşısa bile, illa bir gün tekrardan kibre kapılacak ve hem hocaya hem de takıma muhakkak zarar verecektir. leylek ile yengecin hikayesi gibi yani. yengeç leyleği zehirlerken, leylek ikimiz de öleceğiz neden yaptın diyor, yengeç de doğam bu diyor. arda'nın da doğası bu maalesef. artı olarak futbolcu olup da kibre bir kere kapılan eski mütevazi haline geri dönemez, benim inancım böyle.

  ikinci ana mesele ise bu adamın en yakın arkadaşları burak yılmaz, emre belözoğlu, volkan demirel, melih mahmutoğlu gibi isimlerden; abi diye nitelendirdiği kişiler de acun ilıcalı, güntekin onay, rıdvan dilmen gibi isimler oluşuyor. yani yaklaşık olarak 9-10 kişilik yakın çevresinde bir tane galatasaraylı olan adam yok. hani onu geçtim, yakın çevresi tamamen galatasaray kompleksi ve kini ile dolu adamlardan oluşuyor.

  velhasıl arda turan'ı galatasaray'da görmek istemiyorum ve şu dörtlükle entry'i sonlandırıyorum:

  ne biz sezar'ız, ne de sen brütüs'sün,
  ne biz sana kızarız,
  ne de zatın zahmet edip bize küssün.
  artık seninle biz,
  düşman bile değiliz...
 • 7
  dursun aydın özbek, tarık çamdal, jem paul karacan, hamit altıntop, burak yılmaz, zabata, mustafa sarp, servet çetin vs tarihteki iyi hatırlanmayan tüm galatasaray mensuplarının toplu bir şekilde dönmesi arda turan'ın dönmesi kadar kötü değil. gelme kardeşim gelme.

  sen geliceksin diye tabii ki galatasaray'ı silmeyeceğiz ama senin gelmene destek veren herkesi sileceğiz.
 • 11
  yahu tamam formsuz dedik bitti dedik eyvallah. sevmeyen sevmiyor eyvallah. yanlışlar yaptı eyvallah da, nefret edilecek ne yaptı bu adam ben orayı kaçırmışım. taraftara hırsız diyen hagi'ye ben dahil hiçbirimiz toz kondurmuyoruz. komik teklif dediği bi menajer gönderilip sordurulmuş resmi teklif yapılmamış buna dediğini açıkladı. o formamıza orospu rengi dedi diyenler var da o pembe formaya biz de aynısını dedik. dediğim gibi sevmemeyi anlıyorum, istememeyi de anlıyorum ama nefreti hakettiğini düşünmüyorum.