• 27
  ulan cevap niteliğinde entry yazmayayım, çocukla çocuk olmayayım diyorum ama bu ne arda turan nefretiymiş arkadaş. ne bitmez tükenmez derdiniz varmış amına koyim. karşılaştırmaya "küçük sırlar sdfasydhqwes" diye başlayıp arda' ya bir de buradan giydiriyim diyecek kadar mı kapasitesizsiniz? ulan duyan da metin oktay' ı rahip hayatı yaşamış sanacak. madem bir bok bilmiyorsun niye olaya öyle giriyorsun. şiirsel bir dille yazarsak "sen bir garip çingenesin neyine gerek gümüş zurna". şiirle daha güzel oldu.

  neyse başlayalım şimdi. arda turan' ın eleştirilmesinde başrol oynayan işlerden biri. medyatik yengemiz sinem kobal. arda' nın kafasını isteyen lağımcıların argümanı ünlü sevgilisiyle sürekli sağda solda gözüküyor. açılışa falan gidiyor. fotoğrafı falan çekiliyor. bak metin oktay öyle miydi? benim cevabım ise "he yarram he". maria vincent, ceylan ece, ayfer feray, feriha şen... metin oktay' la aşk yaşayan ünlülerden birkaçı. ve bunlarda öyle pembe panjurlu eve kapanıp kimseden habersiz yaşanılan aşklar değil sevgili romantik. her ünlü adam da olacağı gibi metin oktay' ın ilişkileri de gayet medyada yer bulan cinsten. buradan ardaya giydirmek oldu mu? olmadı.

  ikinci konu malum arda turan sevgilisi ve birkaç arkadaşıyla beraber sinema kapattı. vay anam götü kalktı, hemen şımardı, kafasunu isterük. metin oktay futbol hayatı devam ederken kendi adına çekilen sinema filminde oynamıştı hani. sen şimdi iletilerinde paylaşıyorsun ya "hakkı su getir hakkı" diye. heh bildin değil mi? şimdi aynı şeyi geçen sene arda turan' ın yaptığını düşün, klavyenin karşısına oturup yazacağın 2387 tane blog yazını hayal et. anlat bakalım arda turan mı şımarık sen mi ikiyüzlüsün?

  gelelim bir diğer konuya. arda turan' ın çok yakın fenerli arkadaşları var!!!! aziz yıldırım bir açılışta ona "ulan" dedi!!! fenerbahçe formalı birileriyle fotoğraf çektirdi!! vay amına koyim büyük olay. neyse sevgili romantik sana tek soru sorucam. arda turan herhangi bir fenerbahçe maçında ihraç edilse sonra fenerbahçe tribünlerinin önünde eğilip onlardan özür dilese ne yaparsın? ben sana söyliyim sol frame arda turan (784) + tesis basılması + 10 tane yeni beste. biriyle eurovizyona katılsak kazanırız amına koyim. ayrıca bak bakalım o taptığın adamın aktif futbol hayatını noktalarken üzerinde hangi renk formayla saha kenarına geliyor. bir bak bakalım metin oktay fenerbahçe hakkında ağzından hiç kötü bir laf çıkmış mı? zaten bu yüzden metin oktay' ı 7 yaşında galatasaraylı çocuk bile tanıyor. ama sen o kadar tahamülsüz bir herifsin ki adam fenerbahçeli çocuğun formasına imza atınca "arda zaten fenerliymiş aaağbi". çayın bile tadını kaçırıyorsun amına koyim.

  sadede gelelim. evet arda turan atletico madrid' e gitti. tıpkı metin oktay' ın palermo' ya gittiği gibi. belki arda bir daha hiç galatasaray forması da giyemeyecek. belki metin gibi heykeli dikilmeyecek, belki 30 yıl sonra tribünler golden sonra arda turan diye haykırmayacak ama bu senin ikiyüzlü olduğun gerçeğini hiç bir zaman değiştirmeyecek sevgili can. arda herhangi bir fenerbahçe maçında fener formalı rakibini domaltıp sahanın ortasında sikse alkış tutup "yürü be büyük galatasaraylı" diye bağıracak olanlar ağzını ayıra ayıra "ağğğbi sdhjfdsf arda kim metin kim dasıdaswıeo sap saman asduasudıasd" diye kendi çapında eğleniyor. sonra bu aynı adamlar " ağğğğbi metin gibi adamlar artık yetişmiyor" diyor. kusura bakmayın öyle hayıflanma lüksünüz yok. çünkü birisi karşınıza geçip çıkıp sorar "metin oktay gibi bir adamı izlemeyi hak edecek kadar adam mısın? " diye.

  cemal süreya metin oktay' a şiir yazmış, arda turan' a yazmamıştır. edebiyat düşmanı arda turan sdfhguyasgdwe. seni gidi komik sevimli küçük sincap seni.
 • 31
  benim için galatasaray ali sami yen, metin oktay... diye başlar.diğer efsanelerimize ya da o formayı ıslatmış herkese saygı ve sevgim sonsuzdur.bu arda turan içinde geçerlidir.ama benim için bu iki oyuncuyu kıyaslamak zordur.arda turan iyi bir galatasaraylı,yetenekli bir sporcu ve bu forma altında terini akıtmış başarılı bir futbolcudur.metin oktay'ı ise izleme şansına sahip olamadım maalesef.ne kadar yetenekli ve başarılı bir futbolcu olduğunu okuduklarımdan ve duyduklarımdan biliyorum.ama bizlere anlatılan karakteri, insani yönleri futbolculuğundan çok daha öte,neredeyse tüm insanlığa örnek oluşturabilecek bir seviyededir.işte bu yüzdendir ki metin oktay taraflı tarafsız herkesin saygı duyduğu ve emsal gösterilen bir insan olmuştur.hayatımda,tek bir maçını bile izlememiş birini babam kadar seviyor ve saygı duyuyorsam bu; o kişinin metin oktay olmasındandır.
 • 36
  metin oktay'ı hiç tanımayanların yaptığı ya da yapacağı harekettir. şahsen metin oktay'ın vefat ettiği yıl dünyaya gelmiş biri olarak taçsız kral'ın galatasaray tribünlerine trip attığı, fenerbahçe başkanına başkanımız diye hitap ettiği ya da türk taraftarların futboldan anlamadığını söylediği hiçbir şey görmedim, birinden duymadım ve okumadım. tek bildiğim futbolculuğundaki bütün emeğini galatasaray için sarfetmiş olması. yüksek miktarda, baş döndürücü paralar için kaptanlığını yaptığı takımı da satmayacak kadar onur sahibi olmasıdır aslolan.

  arda için söyleyecek fazla bir şey yok. metin oktay'la kıyaslanması büyük hata. seveni var sevmeyeni var. ama bence söylemleri açısından batuhan karadeniz'den farkı olmayan bir futbolcu. galatasaray'a kaptan olmasını da hiç istememiştim. ispanya'da da gereksiz havaya girdiğini düşünüyorum. bunlar olumsuz yanları. olumlu yanı ise gerçek galatasaraylı olduğu 2006 ile 2008 yılları arasındaki arda turan'dı. sonrasında sağolsun bu prestiji zamanla bitirdi zaten...
 • 37
  zaman gelecek o da olacak, metin oktay da galatasaray'ı bırakıp palermo'ya gitmişti. o zamanlar bulgaristan'a bile gitse şimdiki taraftar olmadığından kimseye koymadı. arda turan'ı metin oktay'la kıyaslayablilmek için arda'nın 60 yaşında olması lazım. o zaman konuşulur, ama şimdi arda'yı galatasaray'a istemeyen galatasaray taraftarı varsa büyük bir yanılgı içindedir. hele fener'e falan gider diyenler galatasaraylılıktan hiç anlamayanlardır. arda bu takımda zaten oynayamaz diyenler dışında arda'yı galatasaray'a istemeyen hiç kimseye saygı duymam. benim için arda turan, galatasaray'ın gelmiş geçmiş en büyük 11 inin değişmez sol açığıdır.
 • 38
  zamanında yapılan gereksiz ve yanlış karşılaştırmadır. metin oktay asla bir daha gelmeyecek bir simgedir, kimseyle onu kıyaslamaya gerek yoktur. bu en çok kıyaslanan kişiyi zor durumda bırakır.
  ayrıca metin oktay olamayacağını düşündüğü için arda turan'a laf atmaya gerek yok. arda'yı sevmeyen bazı kişiler* eleştirilerini metin oktay ismi üzerinden yapmazlarsa da daha güzel olur.
 • 41
  zamanında yaptığım şey. arda'ya çok yakıştırmıştık, 10 numarayı, kaptanlığı. hatta gazetelerde, galatasaray hagi'sini değil ama metin oktay'ını buldu diyorlardı. hayallerimiz çok büyüktü. yakıştırdıklarımız da bir o kadar güzeldi. anladım ki, hayaller ne kadar büyük olursa, hayal kırıklıkları da o kadar büyük oluyordu. hayal ettiklerimiz arda'ya yakışmadı.
 • 42
  messiyi selçuk şahin ile kıyaslamak bile daha hafif saçmalaktır. arda turan 1 şampiyonlukta payı olan yetenekli ve takımın satıp gidn eski bir futbolcudur. metin oktay ise -ya ben ya galatasaray? diyen izmirspor başkanının kızı, zengin bir sevgiliye -tabii ki galatasaray, o daha vefalı diyen bir insandır. hatta insan falan değil bambaşka bir şeydir bizim için. yani en azından benim için.
 • 43
  arda turan arda turan'dır, metin oktay ise metin oktay. bu söylem ile belirtmek istediğim arada benzerliklerin değil çok bariz farkların olduğudur. arda turan çok efsane bir oyuncu klasmanına ulaşabilir, çok da isterim ama şuan malesef yolun başında bile değil. 66 numarayı sırtına geçirir ve kaldığı yerden devam ederse neden olmasın.

  edit : imla