resim
Arda Turan
Görev:Teknik Direktör
Takım:Eyüpspor
Yaş:37
Uyruk:Türkiye
 • 21700
  hocalığı gayet iyi götüren teknik direktör.

  genelde takımındaki oyuncular hakkında süper lig oyuncuları tabiri kullanılıyor ama ben buna katılmıyorum. caner ve samu saiz harici süper ligde banko oynayabilecek oyuncu ben göremiyorum. kadroya baktığımızda metehan ve ahmet kutucu gibi oyunculara çıkış yaptırdığı bile görünüyor. bence ciddi bir övgüyü hakediyor. kendisinden hazzetmesem bile aynı takıma gönül verdiğimizden başarılarının devamını diliyorum.
 • 21701
  2023/2024 sezonunda liginin büyük takımıyla 2.52 puan ortalaması tutturmuş hocadır 25 şubat 2024 itibariyle. seneye süper ligde olursa göstereceği performans ileride olası galatasaray hocalığında avrupa karnesinin nasıl olacağını gösterecek bence.

  toplu oyunu oynatabiliyor anlaşıldığı üzere, 24 maçta 60 gol atıp 20 gol yemek ve 58 puan toplamak başarıdır. bazı oyuncuları ligin üzerinde olabilir ki bu da doğaldır. galatasaray'da da ligin kalitesinin üzerinde çokça futbolcu var. bu futbolcuları idare etmek, motive etmek, oynatmak da önemli bir meziyet.

  kendisi büyük ihtimalle okan buruk sonrası galatasaray hocası olacak. pozisyona göre bir terim/last dance izlemezsek sıradaki hocamız olacak gibi. okan hoca ile ne kadar uzun çalışıp, arda'dan ne kadar emin olabilirsek o kadar iyidir. okan hoca değişiklik işlerinde bana göre hatalı olsa da çok ama çok güçlü bir a planına sahip ve biz henüz bu adama sağlam bir ilk on bir ve sağlam bir 6-7 kişilik rotasyon veremedik. bu adam buna rağmen inanılmaz işler yapıyor.
 • 21703
  keşke galatasaray'dan ayrıldığı andan itibaren sadece futbolu düşünüp buna göre devam etseydi. işin içine siyaset, rakip takımlar, galatasaray ile ilgili bazı açıklamaları yapmasaydı. kulüp tarihimizde altyapıdan belki de kendisinin geldiği yerlere gelecek başka oyuncu çıkmayacak bir efsane olarak kalsaydı. üzülüyor insan.

  yükseleni beşiktaş ve beşiktaş'ın taraftarı her maçında galatasaray'a ana avrat sövüyor. gerek var mıydı arda turan? siyasete girmiyorum bile.

  eyüpspor teknik direktörü.
 • 21704
  fatih terim milli takımın başına geçinceye kadar galatasaray'daki futbolculuk dönemlerinden ötürü kendisini sevmeyen çok sayıda insan vardı. ki terim'in futbolcuyken arda turan'dan çok daha belalı olduğu da bir gerçek. ancak futbolculuğuyla hocalığını o kadar iyi ayırdı, tartışılması imkânsız o kadar çok başarıya imza attı ki, türk futbolunun gelmiş geçmiş (ve çok büyük ihtimalle gelecek) en büyük figürü haline geldi.

  arda turan günün birinde galatasaray'ın başına gelecek. bundan kaçış yok, futbolun dinamiği bunu emrediyor. şu an için kendisini ve karakterini futbolculuğu döneminden sevmeyenlerdenim. umarım fatih terim gibi dönüşür, tartışılmaz başarılar elde eder de geçmişin üzerine sünger çekip yepyeni bir arda turan yaratmayı başarır.

  galatasaray'ın fatih terim sonrası dönem için sembol isimlere, kritik dönemlerde "o gelirse şampiyon yapar" dedirten hocalara ihtiyacı var. okan buruk bunu başarmaya çok yakın. arda turan'ın da bu listeye girmesi galatasaray'ın geleceği açısından muazzam olur.
 • 21706
  kendisini sevdiğimi söyleyemem ama günün birinde galatasaray'ı çalıştıracağı da çok açık ve net.. her insan hata yapar, hatasız kul olmaz ama arda'nın zamanında yaptıkları hata denilerek geçilecek şeyler değil. önce hatalarından ciddi oranda arınacak -ki bu yolda gittiğini görüyorum- daha sonra da çalıştırdığı veya çalıştıracağı takımlarda kupa başarıları kazanacak. galatasaray hocalığı o kadar kolay değil. okan buruk'un bu mertebeye yükselebilmesi için yaptıkları ve beklediği süre belli. kimseye kolay yoldan galatasaray hocalığı verilmemeli.
 • 21707
  takımı ile kupada oynadığı son yılların en kötü beşiktaş'ı maçında yok olması dışında hocalığı fena götürmeyen eski kaptanımız. takımın sahibi kendisine güveniyor o da rahat bir şekilde istediği oyuncuya istediği süreleri veriyor. geçen sene alışma sürecinde kendisine hiç baskı yapılmamıştı. bence metehan kiralaması gibi kiralamaları arda'ya daha çok yapmalıyız. akman brotherlar hiç boşu boşuna avrupa'ya gidip başarısız olmasınlar arda turan'ın eyüp'ünde rotasyona girebilirler. biz de morutan'dır dubois gibi yabancı ve halil gibi yerli oyuncu kiralamalarını biraz daha kendisine yaparız. zaten aidiyeti var galatasaray'a oynatıyor kendisi de florya altyapılı daha ne olsun. yunus montella gibi bir şey yakalarsa okan hoca'nın ileriki bir milli takım veya avrupa macerasında favori aday olabilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın