• 17476
  kendisine adam turan diyen ve kendisini istemeyen biri olarak dünden beri kopartılan istifa çığırtkanlığı, yapılan saçma sapan espriler ve galatasaray'ı bırakırım geyiğinden sonra bu sefer o diyenlere inat gelmesini istiyorum. kendisini 2016'ya kadar sevmiştim. 2016'dan beri ide antipati ile bakmıştım. sağolun sayenizde adam turan'a bile sempati duymaya başladım.
 • 17477
  kariyeri bakımından dünya futbolunda türkiye'yi en üst seviyelerde temsil etmiş, hayalini bile kuramayacağımız takımlarda başarılı performanslar sergilemiş, goller atmış,kupalar kazanmış, top class bir futbolcu,
  inişler ve çıkışlar profesyonelliğin doğasında var, futbolda uzun bir zaman dilimi içerisinde sürekli çıkış halinde olmak milyarda bir kaç futbolcuya nasip olur,
  arda genç yaşlarında zirveyi gördü futbolda, yeteneği ve aklıyla,
  sonrası hatalar zinciri ve tökezlemeler,inişler hayat da böyle değil midir zaten bir hata diğerlerini tetikler her şey üst üste gelir, bu da senin imtihanındır işte.
  unutulmaması gereken şu ; yeteneği ve futbol aklıyla herkese bir çok şeyi ispatlamış bir futbolcu, bir galatasaray aşığı, renklerine gönülden bağlı, inişlerden ve yapmış olduğu hatalardan, ders çıkartıp yaşının en olgun,en güçlü döneminde o çok çok sevdiği arma için bir şans isteyen bir futbolcu her şeyini ortaya koyar, yararı olur zararı olmaz,
  arda turan yüzümüzü kara çıkartmaz.!
 • 17478
  öncelikle #2138963...

  bundan yaklaşık üç sene önce bu cümleleri kurmuşum hakkında paşam. sen bu üç seneye gazeteci dövme, silahla hastane basma, milli takımda prim pazarlığı gibi birbrinden utanç verici olaylar sığdırdın. gittin hakemlere diklendin, tehdit ettin 10 maç ceza aldın, bittin, koşamadın, kilo aldın, yoruldun... eskidin arda, kendini eskittin.

  şimdi, bunca şey yaşanmamış gibi geri dönmek için sinyal yapıyorsun. neden be arda turan?

  bu kulüp değil miydi 'komik teklifler yapan', bu kulüp değil miydi 'her sene bir orospu rengi forma' çıkaran... senin 'yükselenim beşiktaş' açıklamana ne oldu? şimdi her şey biterken, kulüpsüzlükten öte camiasız kalmışken son bir çaba ile kaçarcasına gittiğin buraya geri dönmek istiyorsun. daha gelmeden çıkardığın hizip ortadayken, geldiğin anda o akbabaların galatasaray'ı nasıl kemirmeye çalışacağını görmüyor musun arda? madem sen bu kulübe değer veriyorsun, o zaman derdin ne arda?

  peki sen fatih hoca? senin derdin ne? takım iki senedir göze hoş gelen futbol oynamıyor bu herkesin malumu. transferler yapıldı, istemediklerin gönderildi. sezona kötü başladık tuttun ocak ayını işaret ettin. ocak bomban bu mu hocam? bu arkadaş mı getirecek galatasaray ruhunu geri? sana göre seyirci olmakla yetinen bizler görüyoruz olan bitenleri merak etme. her zamanki gibi o büyük egon girdi devreye... yanlışta ısrar etme amacın nedir hocam?

  başımızda yeni bir belhanda daha mı olsun istiyorsun?

  bir söz de o sucuk ekmek tayfasına. size kim ne zaman galatasaray taraftarı hakkında hüküm verme hakkı verdi? madem bu arkadaşı bu kadar seviyorsunuz, kendisi için bir fan club kurun, orada sabahtan akşama goygoyunu yaparsınız. burası galatasaray beyler! kimsenin babasının tapulu malı değil.
 • 17479
  istemeyenlerin büyük bir kısmının bitik bir futbolcu olmasından kaynaklı istemediğini düşündüğüm futbolcu. eğer işini iyi yapıyor olsa idi sesler bu kadar gür çıkmazdı.

  kendisine karşı nötr'üm. ister gelsin, ister gelmesin. herkesin ikinci, üçüncü şansını kullanması gerektiğinden yanayım, hayatta da kin beslemeyi hiç sevmeyen bir insanım, bence bu futbolcu kardeşimiz bu şansları da çok cömertçe harcadı da neyse.

  ne emre akbaba'yı, ne jesse'yi, ne onyekuru'yu kesebileceğini düşünmüyorum. bu haliyle bile beğenmediğimiz feghouli, arda turandan kat be kat önde. gelirse emre mor yerine gelecektir, onda da türkiye kupasında süre alır, lig maçlarında sonradan girer. sene sonuna kadar oynadığı süre 300 dakikayı geçmez.

  eğer yukarıda saydığım 4 futbolcunun önüne haksız bir şekilde geçerse, ya da kendisine abartı bir maaş ödenirse işte o zaman şimdi kopan fırtınalar daha sonra kasırgaya dönüşür, benden demesi...
 • 17481
  hiç kimse kusura bakmasın. safsatalar üzerinden de gitmeyelim. mevcut şartlarda arda'yı galatasaray'a isteyen kişilerin ezici çoğunluğunu bunu sadece fatih terim istediği için yapıyor. bu kadar basit.

  arda'nın galatasaray'a gelmesinin hiçbir makul açıklaması yok. ne teknik ne de sosyal olarak hiçbir faydası olmayacak arda'nın. zararlarını saymıyorum. oynatıldığı her dakika için "torpilli" denecek. ben de diyeceğim, yalan yok. zira arda şu an değil galatasaray'da; çemişgezekspor'da bile futbol oynayamaz. bitmiş durumda. yine göbeği salmıştır bile. haydi bunu taraftarın demesini bırakın, futbolcular diyecek. emre akbaba diyecek mesela. taylan diyecek. onyekuru diyecek. feghouli diyecek. sekidika diyecek. arda bugün takıma katılsa ancak ağustos ayının ortalarında futbol oynayabilecek kıvama gelebilir. o da en iyi ihtimalle.

  diğer taraftan oynatılmadığında da takım içinde sorun çıkartacak. selçuk da var zaten. 2 ay sonra "yabancı sayısı çok kardeşim" demesine 1.2 oran verebilirim gönül rahatlığıyla. arda ne yaptı galatasaray taraftarının kendisine olan tepkisini yumuşatacak? hiçbir şey. tuttu "yükselenim beşiktaş" dedi. başakşehir'de bize karşı oynarken yaptığı agresiflikleri unuttuk zannetmesin. biraz çaba sarf etseydi, biraz yumuşak geçiş yapsaydı belki bu kadar tepki olmazdı. ama ne zaman arda'nın işi bitti, ne zaman arda'nın kariyeri sonlandı şimdi çocukluk aşkı geldi aklına.

  galatasaray insanların işi bittiğinde dönüp dolaşıp gelebilecekleri bir yer değil. arda bu takımın altyapısından yetişmiş, burada forma giymiş, kaptanlık yapmış bir insanın davranması gerektiği gibi mi davrandı? hayır. aksine silahla hastan bastı. bakın bu çok ciddi bir durum. bugün içimizden herhangi birisi silahla hastane basıp bir de orada silahı ateşlese şu an hapisteydi ve hayatı bitmişti. ancak biz şu an arda'nın galatasaray forması giymesini konuşuyoruz. adalet duygunuz bu kadar mı bitti?

  arda'ya ikinci şans verildi. başakşehir verdi bu şansı. arda ne yaptı? silahla hastane bastı. bırakın allah aşkına. bahsettiğiniz nedenlerin hiçbir geçerliliği yok. istiyor olabilirsiniz. saygı duyarım. ama insanları ikna etmeye çalışmayın. komik oluyor zira.
 • 17482
  9 yaşında bayrampaşa'dan florya'ya dolmuşla yolculuk yapması galatasaray için yaptığı bir fedakarlık olmayan eski(!) futbolcu. arda o yolu yaptıysa kendisi için yaptı, karşılığını da yeteneklerinin sınırı dahilinde gayet de aldı.

  9 yaşında o yolu yapmak ne bilmeyenler falan fasarya. ilkokul bebesiydim ben her gün 50 dakika yol gidiyordum belediye otobüsünde tek başıma. neden? çünkü öğretmen olan babam ve benim okul saatlerimiz uymuyor diye. kim için yaptım ben bunu? kendim için. arda kim için yaptı? kendi için.

  arda'nın transferinden kazanılan parayı arda galatasaray'a kazandırmamıştır. galatasaray arda'ya 9 yaşından itibaren yatırım yapmış, ona belli bir ortam ve pazar hazırlamış en sonunda da yatırımlarının karşılığını almıştır. arda o parayı cebinden verse okey, ozan gibi sözleşme çıkış maddesine transfer olmayıp kulüple anlaşın dese aradaki fark kadarını kazandırmış olurdu ona da okey. ama bu durum farklı. sanki ortada fol yok yumurta yok arda galatasaray'a bedava imza atmış ertesi gün atletico'ya transfer olmuş gibi "kilibi piri kizindirdi" söylemleri en hafif tabirle içi boş söylemlerdir benim gözümde. ben kimim? ciğfi kenedi. kendi halinde bir galatasaraylı.

  hayır göremiyor musunuz bizim bu adama sportif olarak ihtiyacımız yok. yok ya yok. bunu hoca da söyledi. yok anasını ya! niye almak için diretiyoruz o zaman? galatasaray evlatlarına sahip çıkarmışmış. lan adam 33 yaşında evlatlık durumu mu var? ozan yarın öbür gün kulüpsüz kalsa bu yaşta, galatasaray'ın evladıdır bir daha parlatalım deseniz ona tamam ama 33 yaşında, dünyalığını yapmış, sırtını siyasi erke yaslamış adama biz niye sahip çıkıyoruz? 33 yaşında bir adam buna neden ihtiyaç duyuyor? bu sağlıklı bir şey mi sizce, galatasaray rehabilitasyon merkezi mi? aklımızla dalga geçmeyin ya, lütfen diyorum.

  daha önce de söylemiştim, fatih hoca bu sene cidden ne kadar kredisi olduğunu sınıyor sanırım. saygım sonsuz anca benim gözümde bu hayatta kimsenin kredisi sonsuz değil. ben, bugün burada veya başka yerde kredisi sonsuz diyenlerin çoğunun da üst üste gelecek başarısızlıklarda homurdanacağına adım gibi eminim. daha önce de yaşadık bunları. fatih hoca kendi sonunu getirecek böyle giderse yapma hocam, yazık etme. arda çok büyük bir risk. ha bu risk illa alınacaksa da sen al sorumluluğu. öyle camia olarak karar vermeliyiz falan deyip topu başkalarına atma. bu taraftar sana güveniyor ki senin sözün kimlerden kimlerden çok geçiyor bu kulüpte. ya al sorumluluğu öyle transfer et, ya da hiç bulaştırma bu adamı galatasaray'a. yarın arda gelir, biz de şampiyonluktan olursak arda sebepli bunun bedelini ben ödemek istemiyorum. belli ki yönetim de istemiyor. arda'yı bir isteyen sen varsın o zaman ben istedim aldım diyeceksin hocam. sen bunu daha önce hep yaptın. kim yerden yere vurdu seni? taraftar ikiye ayrılmıştı emre mor'u aldın geldin kim çıt çıkardı? hoca kazanmak istedi dedik destekledik, emre transferini en çok istemeyenlerdenim ben. ahım varcılardanım ayrıca ama sen geldin ben sustum, yine senle hayaller kurmaya başladım. neden fatih terim gibi davranmıyorsun hocam?
 • 17484
  muhtemelen 3-5 maçta son 15-20 dk forma giyecek bir adamın transferi için neden bu kadar yangın dönüyor anlamıyorum. arda, futbol hayatı bittikten sonraki zamanlarında galatasaraylı arda olarak anılmak için bu takıma gerek siyasi, gerek kendi sosyal çevresini ve fatih terim'in de yumuşak karnını kullanarak geri dönüyor. senaryo yazılmış oyuncular oyunlarını oynuyor siz de boşuna kendinizi yoruyorsunuz zaten muhtemelen sembolik bir rakama imza atacak aylık 1905 tl gibi gelecek, oturacak ve galatasaraylı arda olarak futbolu bırakacak. sonra sportif direktör mü olur, teknik direktör mü olur asıl o zamanı düşünmek gerekiyor bence.
 • 17485
  3 5 maç 15 20 dk forma giymesi bile bize maç ve puan kaybettirir bu birincisi. ayni selçuk gibi.
  ikincisi ise takıma transfer olması için bu kadar baskı kuran zihniyet maaş ve forma süresi konusunda da baski yapacaktir. bunun aksini düşünebilmenin naiflik olduğu fikrindeyim.
  formayi kimden alacak? akbaba? feguli? onyekuru? zaten zar zor oynayan taylan? falcao? buyuk heveslerle aldigimiz jesse? kim? andone geri dönme yolunda o ne yapacak? arda oynamayacaksa neden almaya calisiyoruz? bu şekilde oynayabilecek deniyorsa biz ikinci lig takimi miyiz ve babel'i neden gönderdik veya arda bu halde oynayabiliyorsa alt yapimizdaki gencler neden oynamiyor?

  ayrica fatih hoca yarin "arda'dan vazgectim istemiyorum" dese, şu anda gelmesini savunanlarin %99'u geri vites yapacaktir. buna evimi arabami bahis ederim. hiç bir şekilde arda'yı savunacak tek elle tutulur noktaniz yok. "fatih hoca istiyor" cümlesi dışında. biraz kendi fikriniz hür olsun. fatih hoca inanilmaz hatalar yapan bir kişi. bunu bu sezonki oyun ve transfer sürecinde de görüyoruz. saygimiz, sevgimiz baska. hatalarini söylemek baska. biat kültürü kimseye bir şey kazandirmaz. fatih hoca ailemden biri gibidir. ama babami da aileye zarar verecek bir hata yaparsa uyaritlr elestiririm, kardesimi de. fatih hoca'yi sonuna kadar, elestiririm aileyi bölünecek kadar zora sokuyor. liderle aramizda 10 puan fark varken...
 • 17488
  kendisi ile alakalı görüşlerim değişmedi, değişmeyecek. acun, rıdvan ve pek siyasi dostlarıyla birlikte dibe vuruşuyla kalacaktır hep aklımda.

  nitekim (bkz: #2835947) böyle bir entrim de mevcut.

  fakat şimdi başka bir noktadan bakmak istiyorum.

  arda'nın ilk attığı golü, golleri hatırlıyorum, heyecanımı anlatamam. üniversitede öğrenciydim, her fırsatta gidip sadece arda'yı izlemek istiyordum. kewell, baros falan hikayeydi benim için, arda'ydı izlenesi olan, yıldız olan. hele rakip oyuncuları yatırışları, denediği kesme vuruşları, attığı paslar... çok güzel günlerdi çok... arkasından gelen euro 2008 ve arda'nın artık global futbol piyasasında isim yapması, bizim dibe vuruşumuzun başlaması falan buralarda başlar. sonrasında rijkaard, arda'nın aşkları, sinema kapatması (ben de kapatırdım bu arada, kral hareket) falan derken hocanın dönüşü, 3 temmuz...

  tüm bu anlattıklarım aşağı yukarı 6 sene...

  ama burası türkiye hanımlar, beyler... burada bir futbolcunun yaşadığı sakatlık çok seks yapmasına bağlanabilir. burada kazandığınız para üzerinden saygı kazanırken, varoşluğa (!) da sürüklenebilirsiniz.

  maalesef bu ve benzeri hikayelerin müsebbibi biziz, bizim halkımız. çünkü bu işlerin çirkinleşmesine, değerlerin tüketilmesine, sömürülmesine itiraz edemedik, etmedik.

  bugün arda dönse, dönsün, itirazım yok. ama kabul edemiyorum, aslında kabul edemediğim bu çocuğun sürüklendiği yer, onu sürükleyenler... onu pis işlerine alet edenler, üzerinden prim yapanlar...

  arda, sen de masum değilsin, ama safsın oğlum... uyanık olmak zorundaydın, o koca kafanı çalıştırmak zorundaydın, yapamadın.

  biz de masum değiliz, biz elimizdeki değerlere torinolu şaban demiş, lakabı şeytan olan adamı ciddiye alıp izlemiş adamlarız. anlatmaya kalksak çok örnek çıkar bizden de adam çıkmaz o ayrı...

  sen gel arda, geç kulübede otur, beni ilgilendirmez. ben seni gördükçe kaybolan hayallerimi hatırlar, ona üzülürüm...
 • 17489
  çok kabak tadı verdi. 2 ihtimal olduğunu düşünüyorum.

  1. fatih terim - mustafa cengiz kayıkçı kavgası yapıyor. biri gelsin biri gelmesin diye gösteriyor medyaya. bu şekilde arda'yı son dakikaya kadar oyalayacaklar ve boş mukaveleye imza attıracaklar. eğer başarılı olamazsa kulübün kasasından bir şey çıkmadı diyecekler. eğer başarılı olurda 66 numara gibi dönerse - nerdeeee!!!keşke dönse - kendisine başarı bonusu gibi 3-5 bişey verecekler.

  2. si ise hiç bir şekilde böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü hocanın karakterine ters bir kere ama şeytanın avukatlığını yapıncada mantıklı gelmiyor değil. hoca, arda kırgınlığını üzerinden atamadı. gerek galatasaray'da 2011 senesinde hocayı son saniye terk etmesi. gerekse milli takımda bir kez daha arkadan vurması. hoca son ana kadar arda bizim evladımız diyecek, sen hiç merak etme arda alıyoruz seni diyecek, transferin son saniyesi arda'yı arayıp '' öyle değil böyle son saniye adam bırakılır '' diyecek. çünkü mustafa cengiz'in arda konusu 4 saatlik toplantıda hiç geçmedi hocanın böyle bir talebide olmadı demesi kafaları çok karıştırdı.

  bir şey gerçek bu iş gerçekten kabak tadı verdi ve belli ki bu pilav daha çok su kaldıracak. arda gelsede kıyamet kopacak, gelmesede izleyip göreceğiz.
 • 17490
  sürekli kendimi tekrar ediyorum, arda turanın büyük bir takımda kaptanlık yaparken o takıma ve taraftarına her ortamda ahlaksızlık yapmayı; kendisine hayat felsefesi ve bir çıkar kapısı edinmiş terbiyesiz bir top tutucunun düğününe gidip, altın takacak ve hatta onunla tatile çıkacak kadar bilinçsiz bir insan oluşu, sanırım hocayı pek bağlamıyor...bizim kanımıza dokunan şeyler sanırım hocaya çocukça geliyor..
 • 17491
  bu "adam"ın gelmemesi gençlere mükemmel bir mesaj iken, gelmesi altyapıya çok büyük kazıktır. bakıyorsun bir futbolcu çıkmış altyapıdan, atletico, barcelona vs derken yapmadığı terbiyesizlik kalmamış ve affediliyor yeniden galatasaray forması giyiyor. sizi buraya getiren yeteneğiniz burada tutacak olansa karakterinizdir diyorduk değil mi altyapıdaki gençlere. bundan sonra demeyelim. yalan ve komik olur çünkü. sizi buraya getiren yeteneğiniz, burada tutacak olansa evlatçılığımızdır diyelim olsun bitsin.
 • 17492
  gazetecinin boğazına sarılması olayında göreceli olarak haklı ama eylem olarak haksızdır. yani ne yazılmışsa yazılmış, çekersin adamla özel olarak konuşursun, durumu anlatmaya ya da anlamaya çalışırsın. adamın üstüne yürümek nedir yahu? bi de ne olursa olsun adam senden yaşça büyük birisi. kesinlikle hatalıdır. haklıyken haksız duruma düşmüştür bunda hemfikiriz sanırım. bizde oynadığı dönemde de pubis sakatlığından ötürü çok fazla sex yapıyor iftirasıyla karşılaşmıştı. hadi diyelim iftira değil gerçek, bu durum bu şekilde tv'lerde afişe edilmemeliydi. dersin ''arda özel hayatına dikkat etmiyor'' anlarım. çünkü özel hayatın içerisinde bir sürü etken vardır. yediği içtiği şeyler, uyku, gece kaçamakları ya da antrenmanlar buna dahildir. kimse gidip de sinem kobal ile ilişkisindeki sex unsurunu aramaz bu sözün arkasında.. kendisine iyi şekilde yaklaşılmadı, diğer futbolculara yapılan muamele hiçbir zaman yapılmadı. guti, sarhoşken kaza yaptı haber değeri bile olmadı. ya da volkan demirel de bi basın mensubunun üzerine yürüdü, tehdit etti ama o kadar da şey değil diyerek üstü kapatıldı. dediğim gibi kendisi her dönem ''mazlumu getirin bana'' muamelesi görmüştür bunu bir şekilde kabul edebiliriz.

  ya da şarkıcı berkay olayı. adım gibi eminim bu durumun arkasında caner'in eski eşiyle berkay'ın ilişkisi vardır. hatırlarsınız bu ilişkinin bir şekilde basına yansıması caner'le eşinin boşanmasına sebep oldu. ben arda'nın direkt olarak berkay'ın eşine sarkıntılık ettiğini düşünmüyorum. dünyanın en abazan insanının bile yapamayacağı cesarette bir şey bu. bu arda'nın bi arkadaş grubu var malum. caner, burak, volkan emre.. biz ne kadar sevmesek de bu adamlar kankalar ve seviyorlar birbirlerini. kolluyorlar da. euro 2016'daki prim olayı mesela. arda'ya giren çıkan yok ama burak için terim ile atıştı. yani bu aklınızda anektod olarak bi yerlerde kalsın. şimdi senaryo kuruyorum, gerçek olmayabilir ama o akşam olaylar şu şekilde gelişmiştir mantık olarak: bunlar gece orda eğlenirken berkay'ı görürler mekanda. arda, caner olayından dolayı kıl bu elemana o yüzden pislik çıkarmanın peşinde.. neyse yanına gidip malum şeyleri söyler ki berkay'ı tahrik edip olay çıkarsın. amacında da başarılı olur zaten. bi güzel de sopalar elemanı. bak buna da itirazım yok hiç kim ne derse desin. benim de kanka dediğim adam bu şekilde bir olayla karşılaşsaydı ben de aynı şeyi yaparım hiç düşünmem. siz de yaparsınız abi. yapmam derseniz de arkadaşlık ilişkilerinizi bi gözden geçirin derim. gerçekten sevdiğiniz bir arkadaş yoktur çevrenizde. neyse..

  bu olayda da yaptığı hata hastaneye gitmek. abi olay bitmiş sopalamışsın herifi daha ne diye herifin yanına gidiyorsun. tamam şikayet eder diye tırstın da madem tırsacaksın yapma o zaman açık ve net. yapıyorsan da dönüp arkana bile bakma. ben bu kadar haklıyken haksız duruma düşen bir adam görmedim. net kere net..

  sözün özü kendisi şuan hiçbir kulüp tarafından istenmiyor. yuvam dediği galatasaray tarafından bile istenmiyor. bakmayın terim'in ben onu affettim dediğine. basın toplantılarının hiçbirinde direkt olarak istediğini ima etmedi. sabri için net konuştu mesela geldiğinde. ben olsaydım sabri kalırdı dedi. arda için söylediği tek şey futbolu burda bırakmalı. ama ne zaman bırakacak? daha 33 yaşına yeni girecek bir futbolcunun futbolu şuan bırakması söz konusu değil. affedişi de tamamen kişisel tercihi. ister affeder ister etmez tamamen kendisine bağlı ama burda oynamak için bunun yeterli olmadığını söyledi her zaman. bizim şımarık taraftar ne yaptı peki? buradan terim'e vurmaya çalışıyor. abi kusura bakmayın ama gerçekten sizin gibi taraftara ihtiyacı yok kulübün. arda gelir ya da gelmez diye bir şey söyleyemiyorum ama gerçekten siz bırakın bu kulübü. gelse de gelmese de bırakın. opsiyonlar mevcut... liverpool olur real olur barca olur. gidin tutun avrupadan bi takım rahatınıza bakın. uğraşmayın böyle şeylerle. bu takım böyle bir takım işte. yapacak bir şey yok. tarih boyunca da böyleydi, bundan sonra da değişmeyecek. hep dilinizde ya ''galatasaray bir his takımıdır'' sözü, kaos da bir histir arkadaşlar. işinize gelmiyorsa parçası olmayın bu hissin. kimsenin kafasına silah dayamıyoruz bu takımı destekleyin diye. gölge etmeyin yeterli sadece..

  tamam bunu söyledikten sonra susuyorum; kendisinin gelip gelmemesi gram umrumda değil. ister gelir ister gelmez. ama kendisi geliyor diye bu kulübün en büyük yaşayan efsanesine laf edilmesine karşıyım. hayatının 45 senesini galatasaray'a vermiş bir adama yapılan söylemler en hafif tabirle ayıp ve cahillik.. ardayla ilgili başka bir şey yazmayacağım artık. gerçekten sıkıldım. bu da son olsun...
 • 17493
  yeni türkiye profilini temsil eden adam. cahildir, ama her şeyi en iyi şekilde bilir ve fikir yürütür. her haltı yer, ama ağzından allah kitabı düşürmez, en müslümandır. bedelli yapar, ama lafta milliyetçinin dibidir. saldırgan ve kabadır ama her zaman masumdur ve bir sebebi vardır. dünyanın en iyisidir alanında ders almaz ders verir. işler iyiyken dayılıkta üzerine yoktur, atarlar giderler ama işler sarpasarınca en iyi kuzudur. ve hep kanatlarının altına gireceği bir abisi vardır. abi de bana dokunmayan yılan bin yaşasıncıdır. ta ki ucu kendine dokunana kadar. velhasıl düşüncemi belirteyim. bir zamanlar ardaaaaaa diye bağırdığım günleri hatırlıyorum, avrupada oynarken de. şimdi ise hiç mi hiç sevmiyorum seni. lütfen bu güzel kulüpten uzak dur.
 • 17494
  gelirse gelsin dedirten, sonunda bizi delirten oyuncu.

  biz neden gelirse diye korkuyoruz!
  o bizden korksun!
  ultraslan açıklama yaptı diye, milyonlar arkasında mı sanıyor?
  ultraslan sosyal medya komitesinden bir kişiye ekmek arası köfte ısmarlayın, o tweeti atar.
  bir “alo” der, siyasi bir iki gazeteci her gün haber yapar hakkında.
  fatih terim’ in elini öper. egosu okşanan terim, affeder.
  ama biz unutmayız!
  biz affetmeyiz!
  sanıldığı gibi masum olmayacak arda’ nın gelişi.
  kaptanlık isteyecek, problem!
  ilk altı ay *’ dan sonra prim isteyecek, problem!
  90+2 ‘ de girip maç başı alacak, problem!
  islıklanacak, problem!
  her problemde yıpranacak.
  yıprandıkça batacak.
  hiç bir zaman desteklenmeyecek.
  bu bize fatih terim ‘ e mal olacak.
  ama yapacak bir şey yok. hoca bindiği dalı kesmeseydi, diyip devam edeceğiz.
  ultraslan arkanda olabilir. onlar azınlık ve bizler milyonlarca galatasaray’ lı dişe diş, kana kan, susmayacağız, kan susayacağız, diş bileyeceğiz sana.
  hazır mısın buna ?
  bırakın gelsin.
  “gel hele, gel gel”
 • 17495
  arda turan'da yetenek yok diyen kişide beyin yoktur bu çok net. senin koşuyor mücadele ediyor diye yere göğe sığdıramadığın adamları götüyle sıraya dizer bu daha net. arda turan kimdir nedir anlamak istersen sözlükdeki başlığının ilk entry'lerini oku belki anlarsın. gelsin yada gelmesin o çok önemli değil ama haksızlık yapma,nasıl ki kendi galatasaraylılığını sorgulatmazsın bir başkasınınkinide irdeleme.
 • 17496
  futbol kendisini bırakalı yıllar olmuş hala bu adamdan medet umanlar var. paraya ihtiyacın yok şana şöhrete ihtiyacın yok bulaşıp şu yakalamaya çalıştığımız güzel ortamı bozma arda. takım zaten durarak oynayan adamlardan kurtulmaya çalışıyor bir yenisini daha eklemeye lüzum yok. ultraslan çok istiyorsa deplasmanlara muhabbet amaçlı çağırsın seni. fatih hoca çok istiyorsa evinin yanından bir ev aldırıp bodrum'da yazlık komşusu yapsın yaz akşamları tavla atarsınız. ama biz seni istemiyoruz bu takıma verebileceğin bir şey kaldığını sanmıyorum.
 • 17498
  futbolculuğu geçmişinde kalan zat. adam bu kadar olayın üstüne, sessiz sakin bekliyor yahu ne zaman alacaklar diye. galatasaray'ı düşünsen, şampiyonluk yerine sen konuşulsan, bunun takıma zarar verdiğini görür, transfer haberlerini reddedersin. onu da yapmıyor beyimiz, bekliyor, kamuoyu kanıksasın olayı. fatih hocam da sağolsun tam arda sırasıydı. yazık ya, şu ortadoğu zihniyetinden kurtulup ne zaman profesyonel olabileceğiz acaba? tam arda sırasıydı gerçekten. gelirse bizi şampiyon yapar, yersen.
 • 17499
  transfer süreciyle alakalı görüşüm,

  arda gelmek istiyor. hoca gelmesini istemiyor. yönetim hocayla danışıklı dövüş içerisinde, fatih terim'e sözde karşı geliyor.

  ben şahsen buna inanmıyorum. fatih terim arda'yı isteyecek de yönetim olmaz mı diyecek? n'zonzi'yi rahatlıkla kadro dışı bırakan hocaya yönetim sen hayırdır dememiş, arda transferinde mi sen hayırdır diyecek?

  sonuç olarak ben arda'nın geleceğini sanmıyorum. önceden gelmesini istemediğim biri geleceği veya gitmesini istemediğim biri gideceği vakit galatasaraylılığımı askıya almayı düşünürdüm. sonra şunun farkına vardım, bu kişileri ben getirmiyorum ben göndermiyorum. neden galatasaray'dan ben vazgeçiyorum anlamıyorum dedim kendi kendime. sonuç olarak gelirse de yokmuş gibi davranırım ne yapayım.

  dünyada var mı böyle sorunlu oyuncusuna kapı açan takım? yok. varsa da bu kadar sorunlu olmadığı içindir.