• 16526
  tüm kariyeri ve hayat hikayesi güzel bir sunum haline getirilip alt yapılarımızda izlettirilmesi gereken futbolcudur. çocuklara, gençlere bakın bu arkadaşta sizin gibi bizim elimizde büyüdü, metin oktay'ın formasını terletti, ali sami yen stadyumu yıkıldığında hıçkıra hıçkıra ağladı. atletico madrid'de , barcelona'da futbol oynadı. paraya ve güce sahip olduğu zaman ülkenin en güzel mankenleriyle takıldı sinema kapattırdı, 60 yaşındaki bir gazeteciyi dövdü yetmezmiş gibi birde evli barklı adamın karısına askıntı oldu. hastanede sağa sola ateş etti, çıkarıldığı mahkemece hapis cezasına çarptırıldı. şimdi siz hangi arda turan olmak istiyorsunuz stadyumda top toplarken hagi'yi hayranlıkla izleyen küçük arda mı? bütün ülkenin nefret kustuğu ''adam'' olan arda mı?
 • 16530
  https://twitter.com/...852917067964416?s=21
  uff nasıl gol yemiş arda. ama yeter mi? yetmez. toplum olarak tepki gösterilmesi lazım.
  ondan sonra diyor ki “gittiğim her yerde yuhalanıyorum.” yahu yetmez ki bu. dışarıda yüzüne kimse bu adam evli bir kadına sarkıntılık yapar(evli dedim vurgulamak adına, yoksa bekar olsa da aynı sözler geçerli), hastaneye bile silahla girebilecek kadar maganda diyerek davranmıyor. bence buna göre davranılması gerekir.
  dersiniz ki toplumsal ve psikolojik linç olur bu şekilde. iyi de adaletin tesis edilemediği yerde ne bekliyorsunuz? gözlerimizi mi kapatalım? bir şeyler yapamıyoruz, en azından sözle bir şeyler yapalım. çünkü bu tiplerin kalbinizle buğzederek düzeltilemeyeceğini çokça gördük.
 • 16532
  kendisinin açıklamasına göre; 'gece kulübünde herhangi bir şahsa saldırıp burnunu kırmak, ardından saatler sonra belinde silahla etrafındaki kuyruklarıyla beraber hastane basıp ateş etmek ve racon kesmek' yapılan anlık hatalar. ülkemizin adalet sistemini tartışmaya benim bilgim yetmez fakat alkollüyken araba kullandığı için bir polisimizi katleden vasıfsız bir yönetmenin oğlu, kan parası ödeyip tekrar aramızda geziyorsa arda'ya madalya verilmediği için şükrediyorum. arda turan çok yetenekli ve başarılı bir futbolcuydu, galatasaray'dan giderken onun adına çok mutlu olmuştum aynı zamanda da hocamızla çalışamadığı için çok üzülmüştüm. ancak kendisi her geçen yıl kendisinden nefret ettirmeyi başardı. (kendisini ilk 3 gün ben de savundum) *

  bir kadına sözlü taciz davasından aklandım diye etrafa ayar vermeye başlayan arda'ya; 65 yaşında gazeteciye küfürler savurup yumruk atmak, mevcut davada aldığı cezaların sebebinin, sahada hakeme sizi öldürmek lazım demenin ve de başkalarıyla birleşip bir insanın kuyusunu kazmanın da ahlak dışı olduğunu birilerinin anlatması gerekiyor. kadınlara laf atmıyorum ama hastanede silah sıkıyorum, gece kulüplerinde burun kırıyorum, iki katı yaşındaki insanlara saldırıyorum diye sağa sola had bildirmek de tam senin kibrine yakışıyor sevgili arda.

  son olarak kendimce bir manşet veriyorum: "mahkemenin kararı komik ve kötüydü ama napalım mahkemelerimize saygı duyuyoruz."

  https://www.instagram.com/p/B2Q8cooHVvu/

  https://www.sozcu.com.tr/...n-tl-varmis-1431028/

  https://www.haberler.com/...etti-8426904-haberi/ (kibirli ve öfkeli)

  http://www.hurriyet.com.tr/...akan-sozler-40832933

  https://www.fanatik.com.tr/...lifi-komikti-1222746
 • 16536
  türk futbol tarihinden silinmesi anlamına gelen bir cezaya tabi olmuştur.

  https://www.cnnturk.com/...-15-gun-hapis-cezasi

  şu an silindiğinin farkında değil ama gelecek yıllarda bu cezanın etkilerini çekecek. hatta ömrü boyunca çekecek. silahlı suçlar kapsamında ceza almış bir insan olarak artık hiçbir büyük kulüpte görev alamayacağını ve üstüne yorumcu da olamayacağını(umarım) düşünüyorum. kimse kadınları ve kamu vicdanını karşısına almamlı. türkiye'nin her stadında ıslıklanmaya şiddetli bir şekilde devam edecek gibi gözüküyor. (eğer hala oynayabilirse)

  yani işin özü arda, azalarak değil direkt olarak bitti.

  temiz bir türk futbolu için ben varım. sen de var mısın kardeş?

  bak arda kardeş, inan siyasi tavrın ile ilgil bir durum değil bu. sen türk futbolundaki en itici insanlardan birisin. her hareketin ve tavrın samimiyetsiz geliyor insanlara. yapmacık geliyorsun. hatta eminim seninle aynı siyasi görüşü paylaşan insanlar da senin samimi olmadığını düşündükleri için tavır koyuyorlardır. sana tavsiye vermeye gerek yok çünkü tavsiyeleri dinlemediğin yaptıklarınla açık şekilde gözüküyor.

  kılavuzu karga olanın, burnu pislikten kurtulmaz. sen kılavuzlarını yanlış seçtin. eden bulur, yapan görür. silahla hastane bas, ateş et. ama buna rağmen hapis yatma. herhangi bir vatandaş yapsa kan alırlar kan. sen hakettiğin cezayı bile almadın. ama ne oldu? tarih bunu yazdı. gelecekte karşına hep bu konu çıkacak. şimdi insanlar sana bakınca artık sadece samimiyetsizliğni değil, adaletsizliği de görecek.
 • 16537
  ülkece yaptığımız en iyi şey çabucak unutmaktır. 4 yıl önce darbe oldu, ondan önce ve sonra yurdumuzun farklı kesimlerinde patlamalar meydana geldi. küçücük çocuklar taciz ve tecavüze uğradı. kadın cinayetleri dur durak bitmiyor. işsizlikten dolayı insanlar kendini ateşe verip intihar ediyor...

  hepsini unuttuk beyler. hatırlatılmadıkça hiçbirini aklımıza getirmiyoruz bile.

  bir kadına sarkıntılık yapıp, silahla hastane basan bir futbolcunun 2 yıl hapis cezası alması mı? pehhh bende ne sandım ya. a bu arada arda'da boş durmaz. mehmetçik vakfı, lösev gibi yerlere yüklü bir miktar bağışladığını medya'ya servis eder. bizde "yaşa arda, helal arda" deriz. evet evet deriz valla.