• 16504
  başakşehir klübü tarafından abdurrahim albayrak ile ilgili yapılan açıklama

  kulübümüz ve yönetim kurulu başkanımız sayın göksel gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin ‘sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma’ eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı kanun’a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. bu başvuru üzerine istanbul cumhuriyet başsavcılığı’nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 tl idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

  ilgili yönetici, hatırlanacağı üzere “bildiğim bir çok şey var. bana söylenen çok şeyler var. zamanı geldiğinde paylaşacağım” demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. ilgili yönetici, kendisini suçlu bulan istanbul cumhuriyet başsavcılığı’nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir.

  istanbul başakşehir futbol kulübü olarak, türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz.

  kamuoyuna saygıyla sunarız.

  bir gün sonra oyuncusu ile alakalı hapis kararı çıkıyor. ilgili kişi hakkında açıklamayı nasıl yapacaklar merak ediyorum doğrusu.
 • 16505
  gece kulübünde başlayıp, hastanede silah sıkmaya kadar süren dava ile ilgili cinsel taciz suçlamasından beraat ederken, "korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, 'ruhsatsız silah bulundurmak ve 'kasten yaralama" suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası alan başakşehir'li oyuncu. hükmün açıklanmasını geri bırakılmasıyla geçmiş gitmiş oldu.
  şimdi siz arda olsanız suç işlemekten korkar mısınız? suç arda'nın mı? herifin bir "evet" videosu var, ne halt etse başına sorun çıkarmayacak cinsten.
 • 16507
  ruhsatsız silahıyla bastığı hastanede havaya sıkmanın yanında 2 doktor 8 hemşire 25 hastaya daha ateş etseydi yine cezasının erteleneceğinden hepimiz eminiz sanırım.

  hayatının en şanslı günü galatasaray'da formayı aldığı ilk gün, atletico'ya ve ya barcelona'ya gittiği gün falan değil de baya baya başakşehir'e geldiği gündür. yoksa başka yerde gün yüzü göremezdi.
 • 16510
  taciz olayindan beraat etmis. hani 1 yildir her yerde bu olay yuzunden kendisime hakaret edilen konu. insanlarda yuz yok. arda'yi yuzsuzlukle suclamak kolay peki ya sosyal medya perdesi arkasindan bizim soylediklerimiz? hala cahilce kadinlar bik bik diye konusanlar var.

  arda'nin berkay'a vurmasi ve silah olayi yanlis. hadi kafa atmasi olayin sicakligiyla bir nebze anlasilabilir, berkay da saglam pabuc degil. bu olayda da iyi reklam yapti. ancak hastaneye silahla gitmesi barzoluktu arda'nin. hakliyken haksiz duruma dusme durumu... nitekim cezayi da bu sebeple almis. iyi de olmus. silahla saka olmaz. niyetin tertemiz de olsa o silah ates alir ve masum insanlar zarar gorur.

  neyse, futbola donebilir umarim. son yillarda itibarini yerle bir etmek icin kendisi 1 ugrastiysa medya ve sosyal medya maymunlari 10 ugrasti. bunu bile bile malzeme verip durdu. bu saatten sonra onune bakmasi gerekir. bu tayfa bugun sover yarin unutur, tukurdugunu yalar. ornegin fatih terim'e ne lincler yapildi, gs taraftari bile neler neler soyledi. simdi utanmadan imparator diyebiliyorlar. o gelirse takimi birakirim diyenler bugun k.o.ç.'a karsi onu savunuyor. onemli olan iyi gunde de kotu gunde de destek olmak.

  edit: bu entry arda turan'i savunmak icin yazilmamistir. insanlarin iki yizlulugu komediden ote artik tiksinc. adama hala elalemin karisini taciz ediyor deniliyor. silah olayi barzoluk. keske daha fazla ceza verseler, uzulmem. benim de defalarca kufrettigim bir durum. alkollu arac kullanan, hiz yapan, kurallara uymayan, otu boku kutlamak icin dahi silah kullanan, bunu cocuklarin eline veren barbarlari toplumdan ayiklamak, yok etmek mumkun olsa keske.
 • 16512
  yan masadaki kadına sözlü tacizde bulunan, kadının nişanlısının kafasını gözünü kırıp onu hastanelik eden, ardından da hastaneyi silahla basıp havaya ateş eden bir şehir eşkiyasını savunan kendi gibileri de bize göstermiş çirkin herifin biri. galatasaray sözlük’te bu iğrençliği savunan yazar olması beni üzdü. umarım hapis cezasını çeker ve mahpuslarda sürünür. bir barzo eksilir sahalardan. darısı emre belöz’ün fetö davasına.
  daha inşaat sırasında evini yıktığı insanların davası var...
 • 16513
  terim'e hiç bir zaman sallamadım ama eleştirmem gerektiğinde de eleştirdim. takıma desteğimi 35 yıldır çekmedim ama rezil yönetimlere olan protestolarda da bulundum. bu beni iyi gün taraftarı değil bilinçli bir galatasaray seveni yapar. şimdi arda'nın hapiste olmasını diliyorum. bu da beni arda'ya düşman değil ülkesini, humanizmi, hukuk sistemini, insan gibi ilişki ve iletişim yöntemlerini destekleyen, faşizme, ırkçışığa, cinsiyetçiliğe, eşkiyalığa, silahlanmaya karşı duran, modern bakış açısına sahip bir türk vatandaşı yapar.
  galatasaray sözlük'te "kafa atması normal" cümlesiyle karşılaşacağımı düşünmezdim. umarım bunu normal karşılayana tartıştığı şahıslardan biri bir kafa atıp şaftını kaydırır da kendisinin insani ayarları yerine gelir.
 • 16514
  berkay şahin'le olan davasından 2 yıl 8 aylık hapis ceza almış. mahkemece hükmün açıklanması geri bırakılmış. bu da şu demek oluyor önümüzdeki 5 yıl içerisinde herhangi bir suça karışmazsa dava düşer. ceza ertelenmiş yani. canını sevdiğim hukuk sistemine bak hukuk mu şimdi bu? guguk sistemi.

  arda turan'ın beş yıl içerisinde herhangi bir suça karışma ihtimali ise benim nezdimde 1.08 oranlı bir iddia.
 • 16515
  altı ay önce yazılmış bir tweete yedi yıl veren hukuk sistemimiz, taciz, adam dövme, tehdit, hastane basma, ruhsatsız silah taşıma, o silahla hastane kameralarına göstere göstere ahkam kesmeye 2 yıl 8 ay 15 gün ceza vermiş, yetmez gibi hükmün açıklanmasını geri bırakmış.

  bu ülkede demek ki yandaş olup adam yaralamak, silahla hastane basmak, kadınları taciz etmek serbest, muhalifsen bir tweet atmak hapis cezası.

  ülkenin her alanında adaletsizlik almış başını gidiyor, terim düşüncesini açıklar 4 maç ceza, rizespor başkanı hasan kartal silahla adam öldürme teşebbüsünü açıklar 11 gün.

  bir de bu ahlaksızı hala takımda görmek isteyenler vardı yakın zamana kadar.

  ne güzel bir kariyer barça’dan mapushaneye. ! (girmeyecek olsa da)
 • 16518
  mekanda birinin burnunu kırıp, hastanede ruhsatsiz silahla ates açmış olan ve hapis cezasına çarptırılmasına ragmen yatmayacak olan haysiyetsiz.

  2 yil once arkadasim hastanede kufur etti diye 1,5 ay icerde yattı. ilk durusmada beraat etti cunku yalanci ve para pesinde olan hemşirenin kurbanı olmus 1,5 ay. yalan ifade verdikleri ortaya çıktı.

  arda denen adamin ise silahla hastanede cirit attigi görüntüler var. özetle; seveyim boyle adaleti! muz cumhuriyeti.
 • 16520
  tüm kariyeri ve hayat hikayesi güzel bir sunum haline getirilip alt yapılarımızda izlettirilmesi gereken futbolcudur. çocuklara, gençlere bakın bu arkadaşta sizin gibi bizim elimizde büyüdü, metin oktay'ın formasını terletti, ali sami yen stadyumu yıkıldığında hıçkıra hıçkıra ağladı. atletico madrid'de , barcelona'da futbol oynadı. paraya ve güce sahip olduğu zaman ülkenin en güzel mankenleriyle takıldı sinema kapattırdı, 60 yaşındaki bir gazeteciyi dövdü yetmezmiş gibi birde evli barklı adamın karısına askıntı oldu. hastanede sağa sola ateş etti, çıkarıldığı mahkemece hapis cezasına çarptırıldı. şimdi siz hangi arda turan olmak istiyorsunuz stadyumda top toplarken hagi'yi hayranlıkla izleyen küçük arda mı? bütün ülkenin nefret kustuğu ''adam'' olan arda mı?
 • 16524
  https://twitter.com/...852917067964416?s=21
  uff nasıl gol yemiş arda. ama yeter mi? yetmez. toplum olarak tepki gösterilmesi lazım.
  ondan sonra diyor ki “gittiğim her yerde yuhalanıyorum.” yahu yetmez ki bu. dışarıda yüzüne kimse bu adam evli bir kadına sarkıntılık yapar(evli dedim vurgulamak adına, yoksa bekar olsa da aynı sözler geçerli), hastaneye bile silahla girebilecek kadar maganda diyerek davranmıyor. bence buna göre davranılması gerekir.
  dersiniz ki toplumsal ve psikolojik linç olur bu şekilde. iyi de adaletin tesis edilemediği yerde ne bekliyorsunuz? gözlerimizi mi kapatalım? bir şeyler yapamıyoruz, en azından sözle bir şeyler yapalım. çünkü bu tiplerin kalbinizle buğzederek düzeltilemeyeceğini çokça gördük.