• 4
  https://www.google.com/...ozur-diledi-40427072

  --- alıntı ---
  trt spikeri 'ermeni' lafı için özür diledi
  beşiktaş’ın lyon’a 2-1 mağlup olduğu avrupa ligi çeyrek final ilk maçının öncesinde yaşanan olayları aktarırken bölgede ermenilerin yoğun olarak yaşadığını söyleyen trt spikeri alper bakırcıgil, tepki çeken bu yorumu nedeniyle özür diledi.

  karşılaşmanın başlamasına dakikalar kala iki takımın taraftarları arasındaki arbedenin ardından lyon taraftarları sahaya inmiş, uefa, güvenlik önlemlerinin artırılmasının ardından maçın oynanmasına karar vermişti.

  trt spor canlı yayınında beşiktaşlı eski futbolcu ali gültiken’le birlikte statta yaşananları anlatan bakırcıgil, olaylarla ilgili “ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge olduğu, dolayısıyla türk taraftarlara karşı provokasyonların olabileceği çok açık bir şekilde dile getiriliyordu” dedi.

  gültiken ise,“ermeni vatandaşlarımızın tamamını bu işin içine sokmayalım. ermeni cemaati beşiktaş’ı çok seven bir topluluktur. beşiktaş’a gönül vermiş binlerce insan tanıyorum. taraftarların içinde olayı terörize etmek isteyen yapılar olabilir” ifadelerini kullandı.

  özür diledi

  gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada bu yorumu nedeniyle özür dileyen bakırcıgil, ‘yanlış anlaşıldığını’ savundu.

  --- alıntı ---

  yaptığı yorum herhangi bir hakaret değil bir durum tespitidir. türkiyede yaşayan ermeni vatandaşlarımızla ilgili olmadığı gibi diyasporanın türkiye aleyhine dünyada ne tür faaliyetler yaptığını bilen biri bunun art niyetli bir yorum olmadığını anlar. diyasporanın türk dostu olmadığını bilmek için, uzun bilimsel araştırmalar yapmaya gerek yok.
 • 5
  ermeni lafı için özür dilediği haberi yeni gördüm. yine boş yere duyar kasılıp zorla özür dinletilmiş. özellikle batı avrupa ülkelerinde bulunan herkes çok iyi bilir ki özellikle türkiye cumhuriyetini temsil eden kişiler ermenilerin ve kürtlerin yaşadığı yerlerden uzak durmalıdır. çünkü bunlar soykırım iddiasındaki ermeni diasporası üyeleri ya da pkk sempatizanlarıdır. kasıt da ne türkiye ermenileri ne de pkk ile alakalı olmayan kürtlerdir.