• 101
  fenerbahçeli başkanlar içinde en aklıselim adamlardan biridir.

  bu adamdan taraf galatasaray'a bir kötülük görmedim. zaten kendisinden sonra gelen şahış , ali şen'in mirasını yemiştir. 20 sene önceki fener ile şimdilerin fener'i arasında dağlar kadar fark vardır. şuanda başkanlığa adaylığını koysa ali koç'tan çok iş yapar.
 • 102
  ali şen yine rol çalma peşinde. en ufak bir faydasının olmayacağından eminim hatta, “gölge etme başka ihsan istemez” deyiminin tam karşılığıdır ali şen.

  n. xamax maçı sonrasında yaptığı şovu tekrarlıyor. yaptıklarının cezasını allah veriyor ama adam anlamıyor. yeter arkadaş ya çekil köşene otur oturduğun yerde.
 • 103
  1992-93 sezonunu karl-heinz feldkamp ile 1993-94 sezonunu da reiner hollmann ile şampiyon tamamlayan takımımızın önünün kesilmesi gerektiğini şayet 1994-95 sezonunda da * şampiyon olup şampiyonlar ligine gidersek 10 yıl fark açılacağını dile getiren ve şer cephesinin tohumlarını atan kişidir.

  (bkz: kutsal ittifak)
  (bkz: bir inanışa göre istanbul valiliğinde yapılan toplantı)
 • 104
  1994 - 1998 yılları arasında fenerbahçe başkanlığı yapmıştır.* bu dönemde kullandığı dil, federasyon üzerinde kurduğu baskı ve rakiplere yaklaşımıyla spor camiasındaki havayı tamamen zehirlemiştir. başarıları, trabzonspor'la yarıştıkları sezon elde ettikleri şampiyonluk ve liverpool - beşiktaş maçını gölgede bırakacak skorla bitebilecek maçta m.united'ı yenmelerinden ibarettir. "efsane başkanlığı" yaptıklarından ziyade başarılarını pazarlamasıyla ilintili olup, galatasaray'a yardımlarını da bu bağlamda değerlendirmenin doğru olacağı kanaatindeyim.
 • 105
  özellikle başkanlığı döneminden sonra fener camiasında zaman zaman mantıklı konuşan figürlerden biridir.
  kısa zaman içinde hem torun hem de eş acısı gibi travmalar yaşamıştır.
  kafası iyi çalışan eski fenerbahçe başkanlarından biridir.
  bizim konuyla alakalı verdiği demeçte bu net şekilde görülebilir.
  ffp konusunda büyük ihtimalle ceza almayacağız, ve bu demeciyle "gördüğünüz gibi uefa* arkadaşım ve sayemde galatasaray ceza almadı" diyebilecektir.
  oranı 1,05 olan iddia maçlarına kupon yapmak gibi sonucu belli bir olaya müdahil olarak belki de galatasaray camiasını psikolojik olarak yıpratmak isteyebilir.
  ha bu durum bu yaştan sonra ne işine yarar, orasına yorum yapamıyorum gerçekten.
  aklıma tek gelen;
  ceza almazsak --> ilişkilerimle ben aldırmadım diyecek (sanki biz ceza almayayı zaten başarmamışız gibi)
  ceza alırsak --> o zaman da bir fenerli olarak sevinir...
 • 106
  uzun uzun tahlil yapmaya hiç gerek yok aslında.
  günümüzde çokça dert yanılan kulüpler arasındaki gerginliğin fitilini ateşleyen en önemli kişilerden biridir.
  şu anda olgun tavırlar sergiliyor gibi gözükse de; bu tutumuna kimse aldanmamalıdır.
  o olgun davranışları, başkanken ortaya koyması gerekirdi.
  (bkz: geçti borun pazarı sür eşeği niğde'ye)
  22 nisan 1996'da sahasında kupa kaldırılmasına tanık olmuş eski bir fenerbahçe başkanıdır kendisi.
  bize hiçbir zaman katkısı olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır.
  ondan gelecek hayır allah'tan gelsin.
  bu arada, şu anda bulamadığım ve bulmaya da tenezzül etmediğim bir konuşmasında, kısa bir süreyle fatih terim'in fenerbahçe'ye teknik direktör olmaktan döndüğünü söyleyecek kadar saçmalaması da hafızalarımızda tazeliğini korumaktadır.
  2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçında kendisini başkan yapmak için de sahaya çıkacağız :)
  https://www.youtube.com/watch?v=n8pL8PtOAEo
 • 108
  görevde bulunduğu süre 6 yıllık süre içerisinde 2 şampiyonluk yaşamış efsane(!) başkan. aziz yıldırım'ın fener'e katkıları ali şen'den daha fazladır.

  ortalama bir fenerli için "başarı" galatasaray'ı yenmekken ortalama çok üzerindeki bir fenerli için ise başarı lig şampiyonluğudur. fakat bu ali şen denen kişi bu açıdan da pek başarılı olmamasına rağmen enteresan bir şekilde fenerliler tarafından başarılı bulunmaktadır.

  fenerbahçe'nin çapı budur.
 • 112
  çok ilginç bir hayat hikayesine sahip eski fenerbahçe ba$kani. önüne çikan her firsati çok iyi kullanmi$, daima maksimum verim almi$, en azindan dünyevi olarak.

  ayriyten tam adi ile ali haydar $en'dir. isminden dolayi kosova ve arnavutlukta çogunlukta olan bekta$ilerden oldugunu dü$ünüyorum. ayni $ekilde kurucumuz ali sami yen'de bekta$idir.

  $imdi birileri çikacak, alevileri kötülüyor diyecek. ne alaka karde$im, bilgi veriyoruz $urda. bunu diyorum, çünkü daha önce bunu ya$adim.

  düzeltme. kosova ve arnavutlukta ya$ayan alevi bekta$ilerin sayisi nüfusun %2sine tekabul eder. çogunluk dedigimde, anlatmak istedigim, türkiye'de ya$ayan bekta$ilerin, cumhuriyet döneminde yasaklanmasi ile balkanlara göç etmesinden ileri gelir. tabii ki sünniler çogunluktadir. balkanlar bir nevi bekta$i diasporasi halindedir. bosna hersekte tekkeleri vardir.