• fenerbahçeli başkanlar içinde en aklıselim adamlardan biridir.

  bu adamdan taraf galatasaray'a bir kötülük görmedim. zaten kendisinden sonra gelen şahış , ali şen'in mirasını yemiştir. 20 sene önceki fener ile şimdilerin fener'i arasında dağlar kadar fark vardır. şuanda başkanlığa adaylığını koysa ali koç'tan çok iş yapar.
 • 1992-93 sezonunu karl-heinz feldkamp ile 1993-94 sezonunu da reiner hollmann ile şampiyon tamamlayan takımımızın önünün kesilmesi gerektiğini şayet 1994-95 sezonunda da * şampiyon olup şampiyonlar ligine gidersek 10 yıl fark açılacağını dile getiren ve şer cephesinin tohumlarını atan kişidir.

  (bkz: kutsal ittifak)
  (bkz: bir inanışa göre istanbul valiliğinde yapılan toplantı)
 • çok ilginç bir hayat hikayesine sahip eski fenerbahçe ba$kani. önüne çikan her firsati çok iyi kullanmi$, daima maksimum verim almi$, en azindan dünyevi olarak.

  ayriyten tam adi ile ali haydar $en'dir. isminden dolayi kosova ve arnavutlukta çogunlukta olan bekta$ilerden oldugunu dü$ünüyorum. ayni $ekilde kurucumuz ali sami yen'de bekta$idir.

  $imdi birileri çikacak, alevileri kötülüyor diyecek. ne alaka karde$im, bilgi veriyoruz $urda. bunu diyorum, çünkü daha önce bunu ya$adim.

  düzeltme. kosova ve arnavutlukta ya$ayan alevi bekta$ilerin sayisi nüfusun %2sine tekabul eder. çogunluk dedigimde, anlatmak istedigim, türkiye'de ya$ayan bekta$ilerin, cumhuriyet döneminde yasaklanmasi ile balkanlara göç etmesinden ileri gelir. tabii ki sünniler çogunluktadir. balkanlar bir nevi bekta$i diasporasi halindedir. bosna hersekte tekkeleri vardir.
 • neuchatel davasında da yanımızda durmamıştır. bu yanlış bilgilendirme yıllardır süregelmektedir. o dönem uefanın oylamasında her delegeyi ikna için uefada sözü geçen bir futbol adamımız görevlendirilmiştir. bu adamada iskoç delege düşmüştür. tüm delegeler hakkımızda müspet oy vererek oy çokluğuyla neuchatel davasını kazanmışızdır. davada aleyhimize oy kullanan tek delege ikna etmek için ali şenin görevlendirildiği iskoç delegedir.

  zaman her şey unutturuyor demekki. bu adamın yaptıklarını unutmak, bu günlerde iyi görmek 15 sene sonra bugün nefret ettiğimiz aziz yıldırım için aslında iyi adamdı demek gibi birşey.
 • 1994 - 1998 yılları arasında fenerbahçe başkanlığı yapmıştır.* bu dönemde kullandığı dil, federasyon üzerinde kurduğu baskı ve rakiplere yaklaşımıyla spor camiasındaki havayı tamamen zehirlemiştir. başarıları, trabzonspor'la yarıştıkları sezon elde ettikleri şampiyonluk ve liverpool - beşiktaş maçını gölgede bırakacak skorla bitebilecek maçta m.united'ı yenmelerinden ibarettir. "efsane başkanlığı" yaptıklarından ziyade başarılarını pazarlamasıyla ilintili olup, galatasaray'a yardımlarını da bu bağlamda değerlendirmenin doğru olacağı kanaatindeyim.
 • 9 kasim 1988 galatasaray neuchatel xamax maci sonrasında uefa'nın verdiği iptal kararının bozulmasında yürütülen lobi faaliyetlerinde rol aldığı unutulmaz maçlar ve yüzyıllık sevda belgesellerinde bahsedilen eski fenerbahçe başkanı. vakti zamanında "bir gün yeşilköy'e bir türk takımı avrupa şampiyonu olarak inecektir" tarzında bir öngörüde bulunmuş, hislerinin ne kadar kuvvetli olduğuna 18 mayıs 2000 günü tüm türkiye ve dünya tanıklık etmiştir *.
 • nasıl bir ülkede futbol oynandığının en büyük kanıtıdır.

  şike iddiaları için adam sürekli çıkıp lobi yapmaları gerektiğini söylüyor ama dikkat edin suçsuzuz demiyor. iddianame yayınlanmadan lobi faaliyetlerine başlamalılarmış yoksa çok daha vahim sonuçlar bekleniyormuş. demek ki maa , bu zat-ı muhtereme gerekli bilgileri verdi, bu da durumun vehametinin farkında ki hezeyan içinde konuşuyor.

  uefa sezon sonuymuş ortasıymış anlamaz bir an önce haklı ile haksızın ayrılmasını ister. eğer ki şu ana kadar maa'nın takımı suçsuz olsaydı tff milyon kez karar vermişti. gerek kocaman aykut'un "şike saha içine inmemiştir" beyanatı gerek çoğu fenerlinin "ne var kardeşim bir tek biz mi yapıyoruz" tarzı söylemleri ister istemez kendilerinin suçlu olduğunu düşündürtüyor.

  kimse merak etmesin uefa baskısı ile tff kısa zamanda karar vermek zorundadır. kulüpler birliğinin çözülmesiyle de artık kimse şikecilere destek vermemektedir. bu sebeple bir kaç ay içerisinde herkes akla karayı görecektir. eğer ki malum takım küme düşerse * birkaç fanatik dışında kimse sahiplenmez biz de kurtulmuş oluruz. kaldırımda destekleyeceklerini iddia eden arkadaşların da demagojileri balon gibi sönecektir böyle bir durumda.

  not : ayrıca lütfen kimse ezeli rakip ebedi dost muhabbetine girmesin. sürekli şike yapma ihtimali olan bir rakiple mi yarışmak istersiniz yoksa alnı açık tertemiz bir rakiple mi?
 • yıldırım demirören tff başkanı olursa "ceza yok"u da uygulayabilir mi sorusuna "zor gözüküyor. puan silmeyecek, ceza vermeyecek, inşallah o beceriyi gösterir ama bana göre zor" demiş.

  bu nasıl iştir arkadaş? dilim tutuldu yemin ediyorum. açık açık dillendiriyorlar artık inanılır gibi değil. ne demek inşallah o beceriyi gösterir?

  yuh be amına koyim, yuh be.
 • ali koç'un başkan olması durumunda fenerbahçe'yi şampiyonlar ligi şampiyonu yapacağını iddia eden zat-ı muhterem.
  hangi hayal dünyasında yaşadığını merak ediyorum açıkçası. psg'lerin, manchester city'lerin şampiyon olamadığı bu yarışta fenerbahçe mi olacak?
  hayır yönetimde yer alırken niye yapmıyor? aziz yıldırım mı engel oluyor yoksa.
 • özellikle başkanlığı döneminden sonra fener camiasında zaman zaman mantıklı konuşan figürlerden biridir.
  kısa zaman içinde hem torun hem de eş acısı gibi travmalar yaşamıştır.
  kafası iyi çalışan eski fenerbahçe başkanlarından biridir.
  bizim konuyla alakalı verdiği demeçte bu net şekilde görülebilir.
  ffp konusunda büyük ihtimalle ceza almayacağız, ve bu demeciyle "gördüğünüz gibi uefa* arkadaşım ve sayemde galatasaray ceza almadı" diyebilecektir.
  oranı 1,05 olan iddia maçlarına kupon yapmak gibi sonucu belli bir olaya müdahil olarak belki de galatasaray camiasını psikolojik olarak yıpratmak isteyebilir.
  ha bu durum bu yaştan sonra ne işine yarar, orasına yorum yapamıyorum gerçekten.
  aklıma tek gelen;
  ceza almazsak --> ilişkilerimle ben aldırmadım diyecek (sanki biz ceza almayayı zaten başarmamışız gibi)
  ceza alırsak --> o zaman da bir fenerli olarak sevinir...
 • görevde bulunduğu süre 6 yıllık süre içerisinde 2 şampiyonluk yaşamış efsane(!) başkan. aziz yıldırım'ın fener'e katkıları ali şen'den daha fazladır.

  ortalama bir fenerli için "başarı" galatasaray'ı yenmekken ortalama çok üzerindeki bir fenerli için ise başarı lig şampiyonluğudur. fakat bu ali şen denen kişi bu açıdan da pek başarılı olmamasına rağmen enteresan bir şekilde fenerliler tarafından başarılı bulunmaktadır.

  fenerbahçe'nin çapı budur.