resim
Ali Yıldırım Koç
Görev:Başkan
Takım:Fenerbahçe
Yaş:57
Uyruk:Türkiye
 • 6047
  2 nisan 2024 fenerbahçe olağanüstü kongresi'nde yöneticimiz erden timur'u tehdit etmiş olan kötü insandır.

  ancak dikkatlice dinleyince tehdidinin fiziksel bir zarar olmadığını anladım. ha bir taraftar yanlış anlar ve vazife edinip zarar verirse bilemem. bana bu tehdidi 2008'e kadarki migros'un büyümesini aklıma getirdi.

  şu an fb başkanı olduğu için kendisini tutuyor ancak koç holdingteki işine tamamen döndüğünde erden timur'u batırmaya çalışacaktır.

  migros ile kendisinden küçük marketleri daha uygun fiyatlı ürün satışlarıyla batırıp onları satın aldı ve bu şekilde büyüdü/yayıldı. en son ege'nin büyük marketi tansaş'ı alınca rakip kalmadı. ve istediği gibi fiyatlar belirledi sonrasında. ve şirketin yarısını bir ortağa satıp ekonomik olarak güçlendiler.

  ali koç'un benzer bir taktikle erden timur'un işine çomak sokacağını tahmin ediyorum. bence tehdidindeki alt metinde bu yer alıyor.

  edit: kendisi ts maçındaki olaylarda futbolcularının sevkiyle ilgili yaptığımız açıklamaya kızmış. sanki kendisi montajlı video ile icardi'ye kulübünün resmi sayfasından yaptığı açıklamayla ceza verdirmedi.

  her hakkı sadece kendisinde görüyor.

  edit2: migrosu örnek verdim. migrosta yaptığının aynısını yaparsa halk faydalanır ama öyle yapmazlar. maliyetleri arttırırlar. çimento vb malzemelerde tedarikçilerin fiyat arttırmasını sağlar. ihalelere karışırlar falan. adamın gözü dönmüş. yolu çok. ekonomik gücü çok.
 • 6048
  bu şahsın söylemlerini herhangi bir normal insan yapsa televizyonlarda ipe götürülür linç edilirdi. daha yeni lösemili bir çocuğu hedef gösterdi. bugün ise galatasaray yöneticisini alenen tehdit etti. hala dursun özbek de sert konuşmalar yapıyor deyip aynı terazide yaşananları normalleştirmeye çalışanlar var. bu işlere gelir kaygıları uğruna susan basın mensupları çok büyük veballerin altına imza attıklarının farkında değiller. bu ateş herkesi yakar.
 • 6049
  sicilini parayla almış kişi. böyle bir kişiden ne bekleniyordu ki?

  fatih hocanın dediği gibi, bazı sicillere para yetmez. nitekim senelerdir cebinden verdiği milyonlarca dolara rağmen bırakın yurt dışını yurt içinde dahi bir şampiyonluk alamadı. kini ve nefreti bu yüzden.

  buna temelde yatan aileden gelen malum sebepli galatasaray nefretini ve galatasaray’ın farkı açıp gitmesini de eklediğiniz zaman şirazesinin ne denli kaydığını anlayabiliyorsunuz.

  hatta üzerine erden timur’a olan şahsi kıskançlığını da ekleyin. belki kendisinin 10/1’i kadar serveti olmayan ancak 100 katı vizyona sahip bir adam çıktı ilk senesinde 13. olan takımı şampiyon yaptı. şimdi de 2. şampiyonluğuna koşuyor. daha ortam kızışmadan önceki “ne para harcadın ya” muhabbetinden bile kıskançlığını anlayabilirsiniz.

  iş bu durumdayken yapacağı tek şey sağa sola saldırarak başarının ne olduğunu unutmuş taraftarına şirin gözükmek. bunun yolu da dış mihraklar, kim olduğu belirsiz düşmanlar ve güya onların desteklediği galatasaray, trabzonspor, nordsjaelland’a saldırmak. tıpkı ekonomisi batarken “eeeey avrupa eeeey amerika” diye bağırıp başarısızlığını perdeleyenler gibi.

  taraftarını da bir güzel güdüyor. arada “ne anlatıyorsun abicim, kim düşman? kim mihrak? nerede şampiyonluk?” diyen cılız sesleri de güzelce bastırıyorlar.

  son olaylara gelirsek; herkesin gördüğü per bile olmayan elinde royal flush varmış gibi triplere girip blöf yapması eleştirilmeye dahi layık değil. dünyanın en komik blöfü. neymiş efendim ligden çekilecekmiş veya başka lige geçecekmiş. “takım ve hoca devam etmek için çok ısrar etti” diye kıvırıp geçti ama yine ahraz taraftarından alkışı aldı. şimdi de süper kupa finaline u-19 takımıyla çıkma blöfü yapıyor. çık da gör ebenin örekesini kaç tane yiyorsun bakalım diyorum.

  bu adam bu zekayla hem süper kupayı hem ligi bize verir, üstüne bütün blöflerini de kıvırır. 1-2 aylık tepki döneminden sonra 2-3 transfere kendisinden daha eşsiz zekaya sahip taraftarı tavlar, başkanlığa devam eder. çünkü fenerbahçe taraftarı için transfer 1. önceliktir. onların transfer büyüklüğü bambaşkadır falan filan. zengin koca avcısı dullar gibi bi nevi.

  rakibimizin başında böyle bir başkan olduğu sürece elhamdülillah işimiz kolay.
 • 6050
  nedendir bilmem, kendisinin ipe sapa gelmez konuşmalarını görünce aşağıdaki video aklıma geliyor.

  bu videoya denk gelince de kendisi aklıma geliyor.
  https://gss.gs/rJ6

  ayrıca sürekli bir yerleri ya da birilerini tehdit etmeden, sebepli sebepsiz dil uzatmadan konuşamıyor. bir çırpıda aklıma gelenler:

  - aziz yıldırım,
  - ogün altıparmak başta olmak üzere kendisini biraz eleştirmeye yeltenen yaşını başını almış divan kurulu üyeleri,
  - ümit özat,
  - hande sümertaş (dış pazarlama bölümünde çalışan kadını pozisyon kesip biçmekle itham edip defalarca tehdit etmişti ve koyunları da önüne atılan bu balyayı afiyetle yemişti.),
  - beinsports (pandemi sezonunda “be fair” falan yazan reklam panolarını hatırlayın),
  - göreve geldiği günden bu yana görev yapan tüm tff başkanları,
  - fatih terim (söylediklerini tekrar etmeye gerek yok, hoca taşı gediğine koydu, defalarca cevabını verdi),
  - erden timur (“dosyalar hazırlatıyorum”, “daireleri zamanında teslim edebiliyor mu bakalım”, “gece uyurken beni düşünsün”, “başkanlıktan ayrılınca gününü görecek” gibi deli zırvalarının yanında sahibe seher midir nedir terör örgütü iltisaklı birini sözde erden timur’un üstüne salmıştı ve o günlerde koyunlar meraya bırakılmış gibi kafayı yemişlerdi, tüm bunların yanında timur’un taklidini yapmaya çalışacak kadar alçaldı)
  - mustafa cengiz,
  - dursun özbek,
  - okan buruk,
  - okan buruk’un lösemi hastası oğlu ali yiğit buruk,
  - mhk ve hakemler (neredeyse “gördüğünüz yerde dövün” diyebilecek kadar gözü dönmüşlükle)
  - protokolden üstüne atladığı kendi taraftarları (bir çoğu hala stada giremiyor),
  - baştan sona tüm galatasaray “camiası”,
  - rasim ozan kütahyalı,
  - katıldığı bir davetteki garson,
  - trabzonspor camiası,
  - tff var sisteminin teknik altyapısını yöneten ingiltere merkezli hawk-eye şirketi (şirketi fetöcülükle suçladı, sürüyü burada çalışan bir avuç genç mühendis çocuğun üstüne saldı ve bir kaçını ekmeğinden etti),
  - anadolu efes (tuncay özilhan’a mektup yazıyordu en son),
  - ergin ataman,
  - ekrem imamoğlu (“fb taraftarı hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatır”.),
  - tuzlaspor (meşhur fırıldak ali olayı),
  - eyüpspor,
  - pendikspor,
  - max kruse*).

  bir kaç dakika aklıma gelen bir iki isim yazayım dedim, yazmaktan usandım. üstelik derin araştırmalar sonucu falan değil, biraz hafıza yoklayınca dökülenler bunlar. 6 sene dolmadan zaten rezil durumda olan türk sporunun, tüm pervasızlığıyla, şımarıklığıyla içinden geçmiş. görevine devam ettiği sürece dozunu artırarak devam edecek. yarın bir gün allah muhafaza olaylar sokağa taşarsa medyadaki it çakal sürüsü ali koç’u ve fenerbahçe’yi aklayan bir sürü senaryo kurgulayacak ve kendisi çıkıp tüm arsızlığıyla beyanatlar verecek. bunun provasını halil umut meler’in dövülmesi olayında yaptık. ne diyelim, allah imkan vermesin. kendisi düpedüz milli güvenlik sorunudur.
 • 6051
  iyiden iyiye kudurmuş olan kifayetsiz muhteris.
  korkunç paralar harcadığı, tff ve kurullar üzerinde korkunç bir baskı kurup toksik fenerbahçe’sinin şampiyonluğu uğruna hukuku ve spor düzenini çığrından çıkardığı bir sezonda bile galatasaray’ın şampiyon olacağı gerçeğiyle iyice kafada hunili bir karikatüre döndü. her gün daha da çukur bir seviyeye inmesinin nedeni bu. ne yaptıysa olmadı, olmuyor sarı kırmızı duvarı yıkamıyor.

  erden timur’a sarması da bu yüzden. 40 yaşında bir adamın 1-2 senede başardığı şeyleri büyük bir show’la başkan olup 6. sene sonunda bile eline yüzüne bulaştırdığını, korkunç bir sermayeyi hiç edip elinde 0 olduğunu gördüğü her gün ayrı bileniyor. erden timur, bu yıkık oligarkın hayallerini ve itibarını 5 paralık etti. farkında ve kabullenemiyor, çıkış arıyor bulamıyor, bulamadıkça halüsinasyonları ve dehşeti artıyor, arttıkça saldırıyor. parasını, medyasını, tüm gücünü koydu masaya ama yetmedi.

  seni ve şürekanı deli etti erden timur’lu galatasaray. bunu sana biz yaptık. unutamazsın.
 • 6055
  maddi anlamda neredeyse her seyi olan birisinin kiskanclik ve asagilik kompleksi ile neler yapabilecegini bize gosteren capsiz, vasifsiz, basarisiz, kotu ve ayristirici mahlukat. osmanli devletinin yikilmasina sebep olan babadan ogula yonetim sekli, bunca yildir profesyonelce buyumus koc holdingin de sonu olacak gibi duruyor. not: tabii ki turkiye devleti her zaman bunlari, sabanciyi ve baska holdingleri desteklemistir ancak bu sadece bizim ulkemize has bir durum degildir; o sebeple buyumelerinin ana sebebi yonetim sekilleri ile alakalidir.
 • 6057
  özellikle fenerbahçe taraftarı tarafından kulübü bırakınca şirketin başına geçeceğinin sanılıyor olması ayrı bir vaka. abisi zeki bir adam eline verdi feneri avutuyor bunu senelerdir. bıraksa da şirkette çok da mühim olmayan bi yerlerde takılır. gerçi şampiyon olursak ve bırakırsa bakırköy ruh ve sinir hastalıklarında takılacak gibi*
 • 6060
  futbol ortamını terörize ederek başarı sağlamaya çalışan kayışı koparmış adam. günün sonunda bugün maçta olası puan kaybında bizden 4 puan geriye düşecek takımın başkanı. bence kendi ayaklarına sıkıyor. forvetsiz kalma diye federasyonun sana batshuayi’yi sakladı zaten. ama kantarın topuzu kaçtı artık. fener iki hafta içinde puan kaybedecek bütün bu tantana yüzünden.
 • 6063
  artık garip bir hal almış fenerbahçe başkanı. yani bu adamın bu söylediklerine koç holdingin birşey söylememesi ciddi derecede rahatsızlık verici. adam nefretten kıpkırmızı olmuş, kini yüzünden akıyor. ve artık bu tehditler farklı noktaya götürüyor işi. allah korusun erden timur'a veya bir galatasaray taraftarına fenerbahçeliler birşey yapsa bu iş kan davasına dönüşecek artık. ondan sonra dileyeceği özrün de hükmü kalmaz. millet inanılmaz derecede gerilmiş vaziyette. bu adamın çok net şekilde uyarılması lazım. yani işin garibi aleyhine hata da yapılmıyor bu vatandaşın. sürekli kollanıyorlar ama daha fazlasını istiyorlar. kimse ses çıkarmazsa daha da fazlasını isteyecekler.
 • 6066
  algı yaptığını, sürekli kayrılmasına rağmen daha çok ayrıcalık istediği için ağladığını sandığımız insan. evet bu doğru ancak tek olay bu değil. küçük pencereden bakıyoruz olaya. daha büyük pencereden bakacak olursak:

  evet yavuz hırsız misali kayrıldıkça daha çok ağlıyor ancak bunun tek sebebi algı yapmak değil. gerçekten sinirli ve öfkeli, yalandan değil gerçekten ağlıyor. çünkü medyayı ele geçirdi, tff kendi hizmetinde, kurabileceği tüm lobiyi kurdu, 5 sene şampiyon olamamasına rağmen uykuda taraftarı bile arkasına aldı, fıtratında olan olmayan yapabileceği tüm çirkinliği yapıyor ancak yine şampiyon olamıyor. sadece algı yapmak için değil bu durumu kaldıramadığı için de ağlıyor.
 • 6067
  https://x.com/...473396387655892?s=20

  "başkanım madem ligden cekilmeyecektin bizi buraya niye çağırdın?" diye soruyor bir taraftarı. adamın sorduğu ve fenerbahçeliler dahil herkesin düşündüğü bu kadar mantıklı bir soru buna yöneltilince afallıyor tabi. benim taraftarim bana bunu nasıl sorar diyor içinden. "malsinız siz anlamazsaniz, ben ne yaparsam tamam demek zorundasınız" diye düşündüğüne yemin edebilirim ama ispatlayamam. suratının kıpkırmızı olmasından belli. taraftara terslenecek belki küfür edecekken kameraları görüyor, götü yemeyip "beyler biraz uzaklaşır mısınız?" diyor kameralara. onlar da gitmeyince adama ters ters bakmakla yetinmek zorunda kalıyor. sonra götüm götüm uzaklaşıyor. artık acınası bile değilsin ali. daha fazla rezil olamazsin dedikçe daha fazla rezil oluyorsun. arkanda o holdingin gücü olmasa seni tekme tokat dövecekler ama dua et o ailede doğmuşsun.

  bunca serefsizlige, bu kadar kayırılmaya, bu kadar namussuzluğa rağmen galatasaray'ı geçemiyorsun. hayatını sevdi attı galatasaray. nasıl olur diyorsun içinden eminim. nasıl olur da bu galatasaray bizi sürekli madara eder diyorsun. geçen sezon şampiyonluğu kaybedip geldiğin arenada 3 tane yiyip "benimle oynama, söyledim sana, şansını zorlama, uğurlar olsun" dinledin. kıpkırmızı suratınla tribünden keskin bakislar attın kendince. içerde eline veren galatasaray futbol takımı bu defa yarı sarhoş dışarda eline verdi, bir de üstüne sana bu şarkıları dinletti, çıldırdın. hırsından kendini sevme noktasına gelip yazın bir sürü para harcadın, o sene bu sene deyip çıktığın yolda galatasaray yine eline vermek üzere. kupa maçına çıkarsak, bunlar da bizim o maçta belamızı severlerse ne bok yerim ben diye kara kara düşünüyorsun. ondan sonra takımı toplayamam, şampiyonluk da gider, avrupa da. ismail'le beni paket ederler diye gece uykuların kaçıyor. bugüne kadar ailenin gücüyle hiç kaybetmemistin ama galatasaray seni 6 yılda maymuna çevirdi. elin ayagin titriyor. özgüvensiz bir herif olduğun için ortalığa çıkıp salak saçma hareketler yapıp millete saldırarak kendini kendine bile ispatlamaya çalışıyorsun. ismail kartal gibi bir çapsızdan, mert hakan gibi bir kansızdan medet umar hale geldin. elinde megafonla taraftara bağırdın, tribünden atlayıp taraftar kovaladin, rezilliklerin bitmedi bir türlü. artık işin icinden çıkamayacağını anlayinca kuduz köpek gibi galatasaray'a saldiriyorsun, 15 yaşında lösemiyi yeni yenmiş bir çocuğa bile laf ettin. başkan yardımcımızı tehdit ettin, bir gün o güç elinden giderse ne bok yiyeceksin ali? yediğin her boka rağmen bu sezon da şampiyon olamazsan tarihin en başarısız fenerbahçe başkanı olarak hatirlanacaksin ali. boku yedin ali. her yaptığın hareketle kontrolü biraz daha kaybediyorsun artık. tek başına tuvalete girdiğinde göğsünde bir şeyler hareket ediyor, korkuyorsun, terliyorsun, için gidiyor, özguven maskeni bir an için çıkardığında, o klozetin üstünde beynin kendini yiyip bitiriyor korkudan, yüzünü avuclarinin içine alıp düşünüyorsun, geceleri uyku uyuyamiyorsun, taşikardi mi geciriyorum diye bazen kendini yokluyorsun ali. takımın deliler gibi kollanmasina rağmen, rakibine türlü haksizliklar yapılmasına rağmen ve en acısı da sen bunları içten içe biliyor olmana ragmen hala basarisiz olman delirtiyor seni, aynada yüzüne her baktığında birkaç saniyede bunlari aklından geçirip içinden kocaman bir of cekiyorsun. dünyanın istediğin her ülkesinde, istediğin her yerinde, istediğin hayatı yasayabilecek kadar paran olmasına rağmen, maslow'un hiyerarşisinde piramidin en üst basamağına kafayı taktın. galatasaray'ı gecersen kendini gerçekleştirip hayatın boyunca elde ettiğin her şeyin ailenin parasıyla değil kendi kişiliğin sayesinde olduğuna kendini inandiracaksın ama bir türlü olmuyor. acaba ailemin parası olmasaydı ben bir hiç miydim diye soruyorsun kendine. sonra "saçmalama" diyorsun, "ben harikayım" deyip kendi kendini inandırmaya çalışıyorsun. ama inandiramiyorsun değil mi ali? sen de gerçeği biliyorsun bizim gibi, değil mi ali? teşvikle olmuyor şikeyle olmuyor, bağırarak çağırarak olmuyor, sahada olmuyor. saha dışında ne bok yiyebilirsem artık diye oraya odaklandın ama o da olmuyor. hak yiyip gak demeyenlerden olduğun için yaptığın her şeyi kendine hak görüyorsun ama beceriksizin tekisin. koca binanın temeline dinamitleri koydun, içinde yaşayanları düşünmeden teker teker patlatıyorsun ama birileri camdan atladi ali. birileri dinamitleri senin patlattigini biliyor. birileri bunu diğerlerine de anlatıyor. galatasaray'a saldirdigin gibi kuduz köpek misali otokrat liderine de saldiriyorsun ama o bizim gibi efendi efendi durmaz ali. kafası çok bozulursa seni de yakar haberin olsun. adı üstünde dik-ta-tör. dikkat et ali.

  artık bu son mermin, ya bu sezon sonu başarısız olup tamamen dagilacaksin ya da yediğin boklarin karsiligini alıp bir haram kupa daha kazanacaksin ama o haram kupadan sonra bir 10 yıl daha ekran başında yüzünü avuclarinın içinde tutacaksın. buradan geri dönüş yok. senin yaptıkların yüzünden, ektiğin nefret tohumları yüzünden belki de birileri canından olacak, belki de birileri işinden gücünden olacak, ama seni kimse unutmayacak. hayatının sonuna kadar ülkenin en iğrenç insanlarından biri olarak hatırlanacaksın. sokakta rahat rahat yuruyemeyeceksin ali. kim bilir belki birileri mezarına bile işer ilerde. rezil hayatının zafer nişanesi olur bu da.
 • 6071
  kendisinin özellikle son 2 yılda zıvanadan çıkmasının sebebi egosudur. başarısız bir başkan olma sıfatını kendine yediremiyor, yoksa fanatikliğinden falan değil düştüğü bu durum, insan zor anında her zaman kendini düşünür ve kendisi de şu anda zor durumda, bir şampiyonluk alsam da bırakıp gitsem diye bekliyor. halbuki akil bir yönetim sergilese kadro olarak bizden eksik olduklarını düşünmüyorum. ayrıca geçen seneki oyun gücümüzden çok uzaktayız. bu koşullarda kendisi sahaya odaklanmak yerine yine saçma sapan işlere girişiyor, ne de olsa takım birkaç hafta içinde tepetaklak olsa bile kimse hesap sormayacak.
App Store'dan indirin Google Play'den alın