• 127
  oyuncuları yusuf yazıcı ve abdülkadir ömür için "kulübün borcu 160 milyon euro, o 160 milyon euro'nun tamamını getirip masanın üstüne koysanız da ben bu sene o oyuncuları satmayı düşünmüyorum" açıklamasını yapan hayal tüccarı trabzonspor yöneticisi. konuşmasına da şu şekide devam etmiş: "bu oyuncular, türkiye'nin en değerli iki oyuncusu. en değerli iki oyuncusuna sizin yapacağınız teklifler 8-9-10-15 milyon. ben böyle bir rakam ve bunun biraz üzerinde bir rakamla bu transfere izin verdiğim zaman şehrime, kulübüme, ülkemin futbolcularının değerlendirilmesinde baz edeceği için ülke sporu, futbolu, ekonomisine ihanet etmiş olurum. sizin liginizin durumu bu filan; geçin bunları. ülkenin iki pırlantasını almak için buradasınız. o zaman masaya geldiğinizde pırlantanın değeri neyse gerçek değeriyle masaya geleceksiniz. o da inşallah önümüzdeki sene."

  önümüzdeki sene aynı takımlar aynı ve daha iyi tekliflerle gelirler mi belli olmaz. ancak bugüne değin bu tür meselelerde reddedenlerin avuçlarını yaladıkları da ortadadır. gemi su alırken gemi süslenmez. güpegündüz düş görülmez. ülkenin ligi ve futbolu ortada. bugüne kadar avrupa seviyesinde kupa kaldıran yegane takım hala galatasaray. milli takımdaki seviye de ortada. ülkedeki futbol düzeni belli. şu olabilir. abdülkadirleri yusufları gönderirsin avrupa'ya kendilerini ispat ederler. daha büyük takımlara büyük paralara transfer olabilirler. giden ve iyi performans gösteren türk futbolcu sayısı arttıkça senin liginden avrupa'ya giden futbolcuların değeri de artar. bu sayı arttıkça milli takımlar seviyesinde başarı da gelir. türk futbolcusuna yönelik algı bu sayede değişir. yani somut verilere ve göstergelere dayanarak olur bu. yoksa kendi hakkında sahip olunan kıymeti kendinden menkul kuruntu ve vehimlerle değil.
 • 129
  önünde; abdullah, tolunay, ogün, hami örnekleri duruyor. onları şehir baskısı yüzünden zamanında satmadıkları için ellerine hiçbir şey geçmedi. birde üstüne bu futbolcuları da kaybettiler. yakın zamanda kaleci onur örneği var. muslera'dan daha iyi dediler, 15 milyon verseler vermeyiz dediler de ne oldu? çöp tenekesine attılar onur'u. abdülkadir ve yusuf'u beşe ona bakmadan değerinde satmaları gerekiyor. satmazlarsa; fbjk tarafından yönlendirilen trabzon şehri o çocukları fb veya bjk'ya yönlendirecek, kafalarını karıştıracaktır.
 • 130
  söylemleri özellikle biz gs taraftarlarında tepki çekse de doğru yolda bir yönetici olduğunu düşünüyorum. galatasaray olarak yıllık 55 milyon euro maaş bütçemiz var. futbolcularımıza ödediğimiz tutar budur. şimdi altyapıdan gençler ve mütevazi yabancı oyuncular ile beraber trabzonspor'un yıllık maaş bütçesi 16 milyon euroymuş. yüksek maaş alan onur kıvrak, burak yılmaz, sosa, rodallega vardı. sosa hariç diğer üçlü ile yollarını ayırdılar. trabzonspor gibi tutkulu bir camiada ağaoğlu'nun doğru iş yaptığını düşünüyorum. yusuf yazıcı ve abdülkadir ömür için iyi teklif olduğunda elbet satacaktır ama camiasını bu iki çocuğun kenetlediğinin farkında. ses getiren bir açıklama yapmış.
 • 131
  doğru söylemlerde bulunduğunu düşündüğüm trabzonspor kulübü başkanı.
  yazıcı’nın ve ömür’ün önünün açılması hem ülke futbolu hem de futbolcular adına doğru bir seçim olacağı kanaatindeyim. ancak eğer ağaoğlu ve teknik ekip trabzonspor kulübünün yeni yapılanmasının içinde bu futbolcuları görmek istiyorsa bize söz düşmez. 160 milyon euro getirseler yine satmam söylemini de doğru okumak lazım. 160 milyon euro getirseler takımı satar. ancak yine bu söylemle yeni yapılanmaya dair güveni camiaya ve futbolculara yerleştirmek istiyor olabilir.
 • 132
  kendi futbolcuları ile ilgili söyledikleri umurumda olmayan ts başkanı. ama kim olursa olsun, hiç kimse galatasaray'ın şampiyonluğuna dil uzatamaz. iftira atamaz.

  nasılsa üstünden zaman geçti, herkes unutmuştur trabzonspor'un galatasaray maçında topla oynama oranının % 25 olduğunu. ceza sahası dışından atılmış bir gol dışında da nerdeyse pozisyona girmediğini.

  o zaman salla gitsin; o maçta şampiyonluğumuz çalındı diye. şu cümleyi kuran adam doları 1 liraya düşürse gözümde pul kadar değeri yok.