• kanal kanal ağlamaya başlayan, doğramalardan bahseden trabzonspor başkanı.
  (bkz: 20 ocak 2019 trabzon başakşehir maçı)
  haklısın sayın başkan, hem de çok haklısın haklı olmasına da o tren de kaçtı be başkan.
  ne zaman kaçtı hatırlatmamıza gerek yok sanırım, hani o imza attığınız korsan bildiriyi diyoruz.
  hani var protokolüne uyulmadığı için isyan eden galatasaray'ın yanında olmak yerine karşısına geçtiğiniz o bildiriyi diyoruz.
  ee, bak sizde de gidilmedi var'a. gitse de kararını yine değiştirmese diye isyan etmediniz mi?
  şimdi çekin ceremesini.
  size tek lafımız var; daha beter olun....
 • eğer geliboluyu savaş sırasında yaşanmışlıkları bilerek ve hissederek gezmiş birisi iseniz içerisinde çanakkale geçen sıradan bir cümle bile duygulanmanıza neden olur. cephe gerisi destek görevi verilmesine rağmen insiyatif kullanarak çatışmanın en kuvvetli yaşandığı yere taburu ile desteğe gidenleri * ve hiç düşünmeden ölüme yürüyenleri* , 15- 20 kişilik askeri ile geri çekilmek yerine koca ingiliz taburu ile çatışmaya girip durduranları*, iki gün önce kalp krizi geçirmesine rağmen dünyanın o güne kadar gördüğü en kalabalık armadasının hemen dibine mayın döşeme görevini kabul eden* ve görevi sırasında strese bağlı yeniden kalp krizi geçirip ölenleri * ligde oynanan bir maçta alehinize yapılan hakem hataları için verdiğiniz demeçlere konu etmek, daha da önemlisi kökeni çanakkale savaşı sırasında mezun verememiş bir liseye * dayanan camiayı çanakkale savaşında mücadele edilen düşmanla özdeşleştirmek kimsenin haddine değildir! yazıklar olsun! galatasaray kulübü bu şahsa vakit geçmeden gerekli tepkiyi en yüksek perdeden vermeli ve federasyonun * ceza sürecinin takipçisi olmalıdır.

  bir tavsiye de hadsiz şahsa. çanakkale savaşı, milli mücadele dönemi ile ancak milli bilinci olan vatanperver insanların tepkisini çekersin. milli değerler üzerine algı yaratıp kazanç elde etmek istiyorsan bir dahaki sefere 15 temmuzu dene.
 • her maç sonrası biz altyapıdan oyuncular ile oynuyoruz diye taktir bekleyen trabzonspor başkanı.

  adama demezler mi yıllardır neredeydi altyapınız diye. saçma sapan transferler ile kulubu zamanın yöneticileri batırdı biz de 16-17 yaşında oyunculara kaldık açıklaması neden yapamıyorsun ağaoğlu?

  mecburiyetten oynuyorsunuz o altyapı oyuncularınız ile. cebiniz azıcık iki para görsün yıllık 4 milyon euro'lardan yine oyuncu alacaksınız. hadi ağlamayın artık.

  (bkz: 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı)
 • 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı sonrasında, trabzonlu gençlerin 1915 yılı çanakkale savaşında katledildiği gibi bugün de emperyalist güçler tarafından katledildiğini öne sürmüş.
  bre densiz sen kimsin ki, koskoca dünya tarihine mal olmuş, mustafa kemal’i, mustafa kemal yapmış, sonsuz acıların yaşandığı çanakkalede, bu milletin tüm varlığını siper ederek çanakkale’nin geçilmemesini sağladığı mücadeleyi, (üstelik sadece trabzonlulara mal ederek)
  türkiye’nin bilmem kaçıncı haftasında oynanan “kıytırık” bir maçla aynı tutuyorsun. bu hem şehitlerimize hem de o gün verilen can siperhane savunmaya ihanettir.
 • bu gençler bu gençler diye her hafta çocuklar gibi ağlayan bu şahsiyet yoksunu kişiye sormak lazım bu çocuklara seni mecbur bırakan şey ; bolca paraları yabancılara savurup şimdide devletin bazı kademelerine yalakalık yapıp bizi bu bataklıktan kurtarın hissiyatı değil mi ? bugün elinde yabancı kaleci olsa (bkz: 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı) nda kaleyi yine arda mı yoksa o yabancı kaleci mi korurdu..
  her ayın sonunda parasını ödeyemediğin yabancılarla mahkemelik olan sen.. yerli oyunculara zor durumdayız paranızı almayın bekleyin diyen sen.. hayatını trabzona adıyan futbolcuları hain gösteren sen...
  bir de o şeref haysiyet yoksunu ağzına allahı, çanakkaleyi, şehitlerimizi alması.. tez zamanda ağzı gibi lağım olan bir hayata batmasını görmek dileğiyle..!!!
 • tüzük değişikliği yapacağını söyleyen trabzonspor kulübü başkanı.

  bu değişikliğin en önemli maddesi şüphesiz kulüp yöneticilerinin harcanan paradan sorumlu tutulması. bu değişiklik trabzonspor ve genel olarak kulüp yöneticiliği adına bir devrim olabilir. ayrıca bu adam hiçbir şekilde şu oyuncuyu alacağız, seneye bizim yılımız diye şov yapmıyor. yararsız yabancı futbolcular yerine trabzonspor'un öz kaynaklarına yönelmesi gerektiğini söylüyor.

  şimdilik iyi yolda, çok merak ediyorum nasıl bitirecek.
 • 20 ocak 2019 trabzonspor başakşehir maçı sonrası televizyon kanallarında ağlayan başkan. diğer 16 takımla beraber galatasaray’a karşı imzaları atarken nerelerdeydin beyefendi. haktan hukuktan, verilmeyen faullerden, kırılan ayaklardan bahsederken iki değil üç kere düşüneceksiniz. sakatlanan oyunculara tez zamanda şifalar diliyorum ancak başkana iki kelime yazmak istiyorum: geçeceksiniz bu işleri.
 • (bkz: 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı)
  sonrası

  105 sene önce çanakkale'de bizi katledenler emperyalistlerdi, mücadele değişmedi düşman değişti dedi lan bu.

  ulan siz nasıl karaktere sahip insanlarsınız.

  çıkmış gençler, istiklal marşı zart zurt diyor, ulan keyfinizden mi gençle oynuyorsunuz iki sene önce dağıtıyordunuz paraları, para bitti mecbur kaldınız çıkmış genç türk oyuncu, istiklal marşı vıdı vıdı...

  beter olun inşallah ligden düşün transfer yasağı değil inşallah kulübün çay bardağına bile haciz gelir.

  geçin o işleri size acıyan sizin gibi olsun. şimdi gidin kulüpler birliği toplantısında ağlayın.
 • trabzonspor başkanı.

  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçından sonra yaptığı açıklamalar ibretliktir.

  istiklal marşından girdi, çanakkaleden çıktı.

  kendisi net şekilde alkollüdür. alkollü olmak asla suç değildir. single malt içsin, saygı duyarım.

  ama arkadaş duygusala bağlayan hikmet abi gibi türkiyeye seslenmek kabul edilebilir bir şey değil.

  başkan karıştırma. viskiyse viskiden devam et. bira mı içiyorsun abi üstüne?
 • ağlamayın ahmet bey ağlamayın diyeceğim ama gerek duymuyorum. korsan kulüpler birliği bildirisi için ne demişti bay başkan. “hakemdir hata yapar.”

  hakemden şiddetle şikayet ediyor ama hakem diyemiyor konuşmasında. işte bu nedenle diyoruz ki insanı kurtaran sadece adalettir. adaleti katledersen gün gelir onun yokluğundan şikayet eder ağlarsın.

  (bkz: 20 ocak 2019 trabzonspor başakşehir maçı)
 • 20 ocak 2019 trabzonspor başakşehir maçı sonrası aspor'da adeta titreyerek ağlamaktadır. titriyor derken sinirden değil korkudan.

  ne yalan söyleyim mustafa cengiz, ahmet ağaoğlu yanında battal gazi, aragorn, stannis baretheon, varian wrynn gibi geliyor şu an.

  futbolcusunun ayağı kırılmış kart verilmemiş, havadan sarılar yapıştırılmış, faulle gol atılmış var sistemi devreye dahi girmemiş ama öyle korkuyor ki birilerini üzerim diye ağlarken kırılacak, ince hastalığa tutulacak. hakkını savunmaktan aciz. demek biat kültüründe isyan en fazla bu kadar oluyormuş. yok genç futbolcuları üzdünüz, var'a gidilmedi, kul hakkına girildi, hepimiz inançlı insanlarız diye yarım saat kıvrandı.

  kulüpler birliği bildirisinde ali koç'a, göksel gümüşdağ'a yalanırken ne güzeldi değil mi hayat?

  beter olun.
 • hakeme tepki göstermesi haklıydı belki, bir galatasaraylı olarak ben rahatsız oldum kararlardan. ama olayı çanakkale'ye, vatana, millete çekmesi hiç yakışık almadı. kibar bir insana benziyor umarım çıkar ve tüm türk kamuoyundan ve de en çok çanakkale 'de şehit düşmüş binlerce mehmetçikten özür diler. neden mi?
  çünkü futbol, kıytırık bir oyun, bir gösteridir sadece. isterse yeryüzünde var olan bütün kupaları versinler sana. bu bir oyundur arkadaş! ama çanakkale... o gerçekti. o ölüm-kalım demekti. o bir milletin uyanışıydı. hep beraber kahramanca karşı koyduk düşmana. trabzonlu, istanbullu, konyalı, sivaslı diye ayıramayız. trabzon lisesi öğrencileri savaştıysa, galatasaray lisesi öğrencileri de savaştı. fenerlisi de savaştı, beşiktaşlısı da savaştı. hepimiz savaştık başkan. zaten bunu yapamasaydık, bugün burada olamazdık. o bayrak dalgalanmazdı.
  sen adalet bekleyebilirsin. adalet herkesin hakkıdır. ama bunu bu denli hassas ve bir milletin tarihinde en mühim tedricte yer tutan bir hususa çekemezsin. bu bir millete haksızlık yapmaktır. adaletle falan da bir alakası yoktur.
  28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklamasına trabzonspor'un imza atmadığı da iddia ediliyor. doğrudur, yanlıştır bilemem. dediğim gibi, verilen kararlardan ben de rahatsız oldum. büyük bir çoğunluğumuz da eminim böyle düşünüyordur. ama sayın agaoğlu'nun şunu anlaması gerekiyor. o hatalı kararlar bizim güzel oyunumuza da saygısızlıktı. maçı biz hak ettik.
  hiç vatan millet edebiyatına girmeden, hak eden tarafı tebrik edip yine de yanlışları eleştirmesini beklerdim. şimdi de çıkıp yaptığı talihsiz açıklamalardan ötürü özür dilemesini bekliyorum. daha çok beklersin dediğinizi duyar gibiyim . ama kendisiyle birlikte tüm toplumun öğrenmesi gereken şey çanakkale, milli mücadele gibi dün canımızı bağladığımız hususlar ağıza sakız yapılamaz. hele basit bir futbol maçıyla kıyaslamak, benzetmek her şeyden evvel patavatsızlıktır.
  tanım, 10 şubat 2019 akşamında son derece yersiz açıklamalarda bulunmuş trabzonspor kulübü başkanı.
 • (bkz: 17 şubat 2019 trabzonspor alanyaspor maçı)

  arkadaşlar; bakın 1461 yılında fatih sultan mehmet bu şehri fethettiğinde çok şehit verildi. aradan 560 yıl geçti. 560 yıl önceki düşmanlar kılık değiştirdi ama hala varlar. bizi katlettiler. galatasaray maçında hakemler katletmişti, şimdi hakemi de yanımıza aldık, bunda da alanyalılar katletti. biz gençlerimizle ülkeyi kurtarırken alanyasporlular kleopatra plajında, damlataş plajında tatil yapıyordu. şimdi gitmem lazım. haftaya da gavur izmirliler için m.ö. trabzon tarihini anlatmak gerek, ona çalışacağım.

  (bkz: alternatif ahmet ağaoğlu replikleri)