• kendisi hakkında ve destekleyenleri hakkında hiç de kibar olamayacağım boktan bir yabancı kuralı hayalidir.

  kimse sizin sidikli, yetersiz futbolcularınızı izlemek istemiyor. yüksek müsaadeniz olursa yabancılarla rekabet ede ede gelişen cengiz ünder, abdülkadir ömür, efecan karaca, abdülkadir parmak, yusuf yazıcı, ozan kabak gibi gençleri izlemek istiyoruz. müsaade ederseniz ekime, etmezseniz kasıma. boktan yerli oyuncuları sırf yerli diye izlemeyeceğiz.

  galatasaray'ı heh, kazanmış diyerek skor üzerinden takip etmek de mümkün. sizin boktan kuralınız yüzünden kimse tarık çamdal, serdar kesimal tipi adamlara vakit harcamak istemiyor. ben istemiyorum. kuralı kabul etmiyorum. kuralı beğenen, destekleyen, herhangi bir zorunluluk talep eden insanları da gönül rahatlığıyla futboldan anlamayan kişi ilan ediyorum. bu ilanı da beğenirseniz ekime.

  sana ne benim yabancı sayımdan?
  yerli iyiyse zaten geri zekalı olmadığım için yerliyi oynatırım. altyapıdan çıkan adama bonservis falan vermeyeceğim çünkü. ben adamı yetiştiririm. iyiyse bende oynar. değilse başka kulüpte oynar. orada kendini geliştirirse yine gelir benden oynar.

  aptallığın, vasat altı seviciliğin, komisyonculuğun lüzumu yok.

  yabancı sınırının her türlüsüne hayır.
  yoksa siz yasakçı zihniyet misiniz? siz kimsiniz ya?

  altyapıdan oyuncu oynatma sınırına da hayır bu arada.
  kadroda bulunma sınırını anlarım, oynatma sınırı ahmaklıktır. oldu, paşam buradan yetişti de diğer arkadaşlarının aksine 2.5 metreye top atabiliyor diye ilk 11 çıkacak. bir gidin ya.

  kibar kibar dert anlattıkça olmuyor. artık kaba olma, hayvan olma vakti. hayır bu sözlükteki bombastik yorumlar sonrası en son kaideyi taciz eden istisna da çıldırdı. adama belhanda savundurduğunuz yetmedi, şimdi de luyindama savunuyor. ulan bu adama kalsa zaten galatasaray'ın oyuncusu 8 milyon bonservisle gelip 4 milyon almaz, aynısını size balkanlardan bulurdu. * ama sözlük öyle bir halde ki adam aslında hiç de tarzı olmayan bir şekilde takımda bulunan adamı savunuyor. neyse yahu, luyindama'ya afrikalı servet diyen insanlar sınır da savunur. semih de över.

  neyse ki sözlükte akıllı, futbola ilgili, sporu seven, kendini geliştirmiş insanlar var da çoğunlukta olanlar sınır sevicilere "ne diyorsun ya" diyor.

  sınır aptallıktır. üstelik ırkçılıktır.
  hayır şu yaştan sonra charlie chaplin'in a king in new york filmindeki çocuk gibi elimizi "only with a passport" diye yüzünüze mi sallayalım?
  oturup aptallar manifestosu yazın, başlığına da yabancı sınırı deyiverin. içerik-başlık uyumu on numara olur, sırıtmaz. o esnada da semih kaya arkasına adam kaçırır, sınır sayesinde dönen eray işcan da bacak arasından golü yumurtlar.
 • afedersiniz ama bok gibi kural. kulüpler batık hala 2 yabancı alıp tribünde oturt. tamam tff verecek mi bu tribünde oturanların maaşını? verecekse gelsin. canları sıkıldığında ortaya bi yabancı kuralı zımbırtısı atıyorlar. galatasaray iyi mi gidiyor bas yabancı sınırı. ülkede gündem mi değişecek bas yabancı sınırı. bayadır küfür yemedik bas yabancı sınırı. bu kafayla türk futbolunun gelişmesi imkansız.
 • "ben inşaattan filan iyi para yaptım, biraz ünlü olayım"

  türkiye'deki başkan profili. bazısı da bir taraftar grubunu bitirmek için başkan oluyor malum...

  neyse konu bu değil.
  geçenlerde bir internet istesinde monchi'nin "futbolun geleceği büyük veri'de" temalı bir yazı okudum. liverpool'un harvard ve cambridge üniversitesi gibi enstitülerden matematik ve fizik doktorasına sahip adamların scouting yapan bir ekipten bahsediyordu. artık futboldan gelen scoutlar yerini mühendis ve fizikçilerin aldığından, bazı kulüplerin, futbol üzerine yazı yazan blogger'lardan faydalandığını anlatıyordu.

  bizde ise bunun yerine eski futbolcuların aç kalmaması için yardımcılık, u17, u19 takımlarının teknik direktörlüğüne verildiği bir ortamda yaşıyoruz.

  bir kulübün transferden sorumlu yöneticisi, avrupa'da transfer yapamadığı için türkiye'den bir adama 10 milyon euro verilebilen bir ülkede yaşıyoruz. bu sınırı o yüzden yadırgamıyorum. çap bu çünkü, kapasite bu kadar.

  bu sınırın nedeni de o kapasite.
  bununla birlikte 6 türk oyuncuya ihtiyaç var. 6 tane... 6 adet türk oyuncu... vay vay vay..
  paraya bak. her birinden en az 500 bin euro komisyon... 3 milyon euro temiz para bir sezonda.. ahmet bulutçuğum ellerini ovuşturuyordur...

  dünya bambaşka bir seviyeye giderken biz hala 3. dünya ülkesi seviyesindeyiz ya yanıyorum ben ona yanıyorum. hani bilim, sağlık, teknoloji filan hak getire ama şu sporda başarısız olmayı kaldıramıyorum. az izan yahu az izan...
 • saçmalıktan öte olan rakamlar toplamı. 2-3 senedir türk taraftarlar olarak ligin kalitesinin belli bir düzeyin üzerine çıktığına şahit oluyoruz. bu saatten sonra kimseyi alper potuk kavgası veya fahiş ismail köybaşı bonservisi peşinde koşturamazsınız. yabancı kontenjanı denilen saçmalık yüzünden semih kaya'yı sağ bekte izlemeyeceğiz. makul falan kabul edilmemelidir. mevcut kuralın işletilmeyen altyapıdan oyuncu bulundurma zorunluluğunu işletirsin olur biter.
 • galatasaray ligde ve kupada avantajlı konuma gelince hortlatılan çağ dışı kural. öncelikle haber sabah gazetesinde medipol fenerbahçe muhabiri volkan demir imzasıyla çıkmış. haberin tek amacı şampiyonluk havasına girmiş galatasaray taraftarını ve takımını huzursuz etmek. 1 ay sonra seçime girecek olan federasyon hangi yetkiyle böyle bir karar alıyor? bu kararı alan adam belki de 1 ay sonra federasyonda olmayacak. 4 kulüp hariç -akhisar ve bursa seneye ligde bile olmayabilir- kulüpler mevcut kuraldan memnunken böyle bir şey yapmak tek kelimeyle hainliktir. yinede haberi yapan kurum ve kişiye bakınca çokta ciddiye almamak gerek.