• 1
    premier league 8. hafta mücadelesi an itibariyle dann'ın ve eze'nin attığı gollerle crystal palace 2-0 önde. eze'nin frikik golü çok güzeldi. leeds'in 1 golü ofsayt nedeniyle vardan döndü. pozisyon max 3 cm ofsayttır, ilk defa bu kadar gri pozisyon gördüm.

    leeds phillips'in sakatlığı nedeniyle klich-struijk-dallas orta sahasıyla oynuyor. bu öyle bir orta saha ki insana meşhur bam orta sahasını çağrıştırıyor. struijk tekniği düşük bir stoper normalde ancak zorunluluktan orta sahada, dallas da bir bek oyuncusu normalde ama o da zorunluluktan orta sahada oynuyor. maç sonu bielsa'dan "artık kimsenin arkasında değilim" açıklamasını bekliyorum.

    edit: ilk yarı 3-1 bitti. crystal palace'ın 3 golü de çok enteresandı. ilk golde kornerden gelen ortada dann'ın vuruşu leeds'li bir oyuncuya çarpıp doksana gitti. ikinci golde 25 metreden eze topu frikikte çatala vurdu. 3 gol ise çok enteresan, sol kanattan orta geldi ve o top helder costaya çarptı ve gitti gol oldu. top 25 metre süzüldü ve kaleci öyle izledi, skandal bir kaleci hatasıydı.

    leeds orta sahasını daha iyi açıklamak için galatasaraydan bir örnek vereyim. ayhan akman-dany-hakan balta orta saha üçlüsünü hayal edin işte bu üçlü tam olarak klich-struijk-dallas orta sahasına denk geliyor. ve bu takım pas oynuyor düşünün durumu.