• 1
  --- alıntı ---

  kamuoyunun malumu olduğu üzere; istanbul 4. ağır ceza mahkemesi, tüm türkiye’nin yakından takip ettiği ergenekon davası’nın gerekçeli kararını önceki gün açıklamıştır. ancak; ülkemizin istikbali ve istiklalini doğrudan etkileyen bu konuyu bile fenerbahçe kulübü’nün istismar ederek kendisiyle ilişkilendirdiği, 3 temmuz süreci ve devamında yaşananlar üzerinden “suçsuzluk” algısı yaratma gayretinde olduğu görülmüştür.

  öncelikle belirtmek isteriz ki; çeşitli zamanlarda, çeşitli yerlerde, çeşitli şekillerde ve çeşitli dillerde türkiye’de yaşanan şike eylemlerini tüm dünya ile paylaşarak, futbolun içerisindeki bu pisliğin sonlanması için var gücümüzle mücadele ettik. fakat ilgili kulübün yöneticileri başta tff olmak üzere uefa, cas ve isviçre federal mahkemesi’nin 2010-2011 sezonuna yönelik “şike var” kararlarını yok sayarak bu işten sıyrılmaya çalışmıştır.

  tekrar hatırlatmak gerekirse; türkiye’deki sportif yargılamalar neticesinde ilgili kulübün şike - teşvik eylemlerinde bulunduğu ve yöneticilerinin şike yaptığı kesinleşmiştir! bu doğrultuda ilgili yöneticilere tff tarafından muhtelif cezalar verilmiş ve süresi kabilinde spordan men edilmişlerdir! ayrıca uluslararası alanda futbolu düzenleyen kurumların başında gelen uefa ve cas sportif yargılamalar neticesinde ilgili kulübün şike – teşvik eylemlerinde bulunduğuna kesin olarak hükmetmiş ve uluslararası müsabakalardan men ederek başta fenerbahçe olmak üzere bu işe karışan diğer kulüplere de cezai yaptırımlar uygulamıştır! okuduğunu anlayan her bireyin kolayca idrak edebileceği bu sürecin neticesinde gerek yurt içi gerekse yurt dışında verilen kararlarla 2010 – 2011 şampiyonluğumuz sayısız kez tescillenmiştir.

  hal böyleyken, mesela ilgili kulüp, uefa’nın “fenerbahçe 8 maçta şike yapmıştır” kararına yönelik tek kelime açıklamada bulunmamıştır. mesela cas’ın aynı şekildeki kararıyla ilgili suskun kalmıştır. yine cas’ın söz konusu kararının 267. paragrafında yer alan, "türk yargısı tüm kişileri aklasa bile bu durum bizim kararımızı etkilemez” ifadelerini aylarca kendi kamuoyundan saklamıştır. türkiye’de “kumpas” dedikleri belgelerle trabzonspor’u ceza alması için uefa’ya şikayet etmişlerdir. daha birkaç ay önceki cas duruşmasında bile, “şike cezalarını çektik. bize daha ceza vermeyin” savunması yapmışlardır.

  benzer onlarca örnek tarihteki yerini almışken sportif yargılama ve ceza yargılamalarının farklı olduğunu, sportif yargılamada delillerin ne şekilde elde edildiğine bakılmadığını, gerek uefa gerekse cas’ın bu yönde onlarca kararının olduğunu bilen ilgili kulübün yöneticileri ve “dahi” avukatları, ceza yargılamaları üzerinden algı operasyonu yürüterek, kendi şikelerini aklamaya çalışmaktadır. oysaki tüm dünya, fenerbahçe kulübü yöneticilerinin ceza yargılamalarında bile şike belgelerini inkar etmediğini, “evet bu konuşmalar benim” diyerek tapeleri kabul ettiğini ve “bize kumpas kurdular” dedikleri hainlerle yıllarca beraber yürüdüklerini çok iyi bilmektedir!

  ilgili kulübün son sarıldığı ağaç, istanbul 4. ağır ceza mahkemesi’nin gerekçeli kararı olmuştur. lakin yine geçmişten alışık olduğumuz üzere, şike tapelerinde eski başkanımız sadri şener’in sürekli aranan kişi olmasına rağmen arayan kişi gibi göstererek uefa’ya sundukları bazı belgelerin tercümelerinde dahi şike yapacak kadar çıldıranlar, aynı taktiği gerekçeli kararın kamuoyuna açıklamasında sergilemiştir. kararın hiçbir satırında “şike yok” denilmemesine, kanun, usul ve esasa uygunluk konularına dikkat çekilmesine rağmen çarpıtılmış ve farklı şekillerde yayınlatılmıştır.

  bu noktada fenerbahçe kulübü’nün; ülke içinde “kumpas” diyerek inkâr ettikleri ancak ülke dışında uefa’dan ceza almamız için ikrar ettikleri belgeleri anlama gayretiyle gerekçeli kararı tekrar okumalarını öneriyor, ülkemizin milli bütünlüğünü, istiklali ve istikbalini etkileyen konuları kendi şahsi menfaatleri için kullanmamalarını tavsiye ediyoruz.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  https://www.trabzonspor.org.tr/...l-kamuoyuna-5-9-2019

  --- alıntı ---

  ete para vermeyin yeyin birbirinizi...
 • 3
  --- alıntı ---

  ... uefa’ya sundukları bazı belgelerin tercümelerinde dahi şike yapacak kadar çıldıranlar, aynı taktiği gerekçeli kararın kamuoyuna açıklamasında sergilemiştir. kararın hiçbir satırında “şike yok” denilmemesine, kanun, usul ve esasa uygunluk konularına dikkat çekilmesine rağmen çarpıtılmış ve farklı şekillerde yayınlatılmıştır.

  --- alıntı ---

  allah allah nidaları ile okudum.
 • 6
  https://www.trabzonspor.org.tr/...l-kamuoyuna-5-9-2019

  hunharca yazdıkları şeyler var, tamam da, sonuç nedir diye soruyorum trabzonspor camiasına. trabzonspor, şike sürecini nasıl yönettiyse tam bir yansıması olmuş bu yazı.

  --- alıntı ---

  tekrar hatırlatmak gerekirse; türkiye’deki sportif yargılamalar neticesinde ilgili kulübün şike - teşvik eylemlerinde bulunduğu ve yöneticilerinin şike yaptığı kesinleşmiştir! bu doğrultuda ilgili yöneticilere tff tarafından muhtelif cezalar verilmiş ve süresi kabilinde spordan men edilmişlerdir!

  --- alıntı ---

  ne cezası? tff ne cezası verdi? şike yapan kulüp(ler) küme düşürüldü mü? verilen cezalar tatmin edici mi?

  --- alıntı ---

  ayrıca uluslararası alanda futbolu düzenleyen kurumların başında gelen uefa ve cas sportif yargılamalar neticesinde ilgili kulübün şike – teşvik eylemlerinde bulunduğuna kesin olarak hükmetmiş ve uluslararası müsabakalardan men ederek başta fenerbahçe olmak üzere bu işe karışan diğer kulüplere de cezai yaptırımlar uygulamıştır!

  --- alıntı ---

  tamam uyguladı da, tatmin etti mi cezalar? gerçekçi mi? yeteri kadar ve doğru yöntemle üzerine gidildi mi?

  --- alıntı ---

  okuduğunu anlayan her bireyin kolayca idrak edebileceği bu sürecin neticesinde gerek yurt içi gerekse yurt dışında verilen kararlarla 2010 – 2011 şampiyonluğumuz sayısız kez tescillenmiştir.

  --- alıntı ---

  ben okuduğumu anladığımı düşünüyorum ama nerede tescillenmiş trabzonspor'un şampiyonluğu? 2010-2011 sezonu şampiyonluğu kimde görünüyor resmiyette? resmi olarak kupanı alabildin mi? bunun için gerçek anlamda ne yaptın? bildiri yayınlamakla olmuyor bu işler!

  kısacası aynı şike sürecini yönettiği gibi, okuyanı gaza getiren fakat sonunda bir halt olmayan, sonucu olmayan bir şey yayınlamış trabzonspor.

  evet avrupa'daki men kararları şike sürecinin ne olduğunu ifade ediyor, herkes bu sonucu çıkarıyor fakat resmi olarak sonuçta ne var elinizde?
 • 9
  doğma büyüme trabzonlu bi galatasaraylı olarak şunu söylemem lazım. trabzonspor kadar kaypak bi camia az bulunur arkadaşlar. ne yazdıklarına itibar ediniz ne de sözlerine. fenerbahçeyle kötü gözükürler ama asıl olayları galatasaraydır. fenerbahçeden korkarlar, kendilerini ispat etmek için galatasaraya düşmanlık yaparlar çünkü galatasarayı kolay lokma görürler. hala daha selçuk inan transferinde elimizden aldınız diye ağlayan adamlarla muhattap olmak zorunda kalıyorum. 100. yılımızda bizi yenip şampiyonluktan ettikleriyle övünen organizmalarla tartışıyorum. o yüzden bu arkadaşları çok sallamamak lazım. bugün ali koç ya da siyaset hött dese bu bildiriyi geri çekecekler, kuyruklarını kıstırıp bi sonraki galatasaray maçında çıkmak için inlerine dönecek bi camiadırlar.
 • 11
  ellerinde bir kupa olmasa, yaptıkları açıklamaları samimi bulmasanız bile , fenerbahce yöneticilerinin işlemiş oldugu ve hukuken kesinleşmiş olan şike suçu ile yaptıkları algıyı kırma anlamında doğru atılmış bir adımdır. biz galatasaray taraftarı olarak yapacagimiz sey fenerbahcenin dillendirdigi 28 şampiyonluk propagandasına karşı 18 şampiyonluk gerçeğini vurgulamaktır.
 • 12
  trabzonspor isimli zerre kadar itibar edilmemesi gereken kulübün sırf dostlar alışverişte görsün misali yaptığı, neticede sıfır etkisi olan laf kalabalığı.

  olm madem bu kadar bu işin peşindesiniz, başka parametrelerde neden surda delik açar gibi açıklar veriyosunuz? kulüpler birliğinde, yayıncı kuruluşla ilişkilerde vs. her yerde kıç kıçasınız. elinizdeki savaş baltalarınız, düşmanınızın sırtını kaşımaktan öte gitmiyor beyler!
 • 13
  trabzonspor'un her zamanki gibi "odadaki fil"den bahsetmeden edebiyat parçaladığı metin.

  2011 şampiyonluğunu fenerbahçe'den almayan siyasi iradenin kim olduğunu herkes biliyor. aynı iradenin trabzonspor'a sus payı olarak qatar national bank sponsorluğu ayarladığını ve medical park arena'yı inşa ettiğini de herkes biliyor. trabzonspor yönetimi "bu sus payını istemiyorum, bana şampiyonluğumu ver" diyemediği için karnından konuşmak zorunda kalıyor. çünkü 2011 şampiyonunun kim olduğu tamamen siyasi bir mesele ve bu şampiyonluğun senden çalındığını iddia ediyorsan siyasi bir mesaj vermek, "şampiyonluğumuzu vermezseniz size oy yok" demek zorundasın. bunu diyecek cesareti gösteremezsen ancak böyle kenardan dolaşan hikayeler anlatır, milleti kendine güldürürsün.

  öbür tarafta fenerbahçe rahatça çıkıp "bizi mahkum eden hakimler fetöcü çıktı, bütün dava kumpasmış 2011 şampiyonu biziz" deyip meseleyi kapatıyor. trabzonspor'un buna verecek hiçbir cevabı yok çünkü siyasi iradenin ak dediğine kara diyecek cesareti yok. ama taraftarına şirin gözükmek için paragraf paragraf hikaye anlatmaktan da geri durmuyor.

  ben trabzonspor başkanının yerinde olsam, "sayın cumhurbaşkanı hangi takımdır diyorsa 2011 şampiyonu o takımdır" der, meseleyi kapatırım. taraftarının %70'inin akp seçmeni olan bir kulübün başkanı olarak, çeşitli hukuk katliamlarıyla şampiyonluğun fenerbahçe'de kalmasını sağlayan akp'nin adını anmadan şike davasından bahsetmek insan zekasına bir hakaret oluyor çünkü.
 • 14
  eskinin ismail enver'i şimdinin vecihisi bir yazarımızın paylaştığı girdiyi bırakıyorum : trabzonspor'un borcu: (bkz: #2324842

  işte bu borcun hükümet tarafından el altından ödenmesine karşılık davasından vazgeçmiş bir takımdır. o yüzden bu açıklamalara itibar edilmemelidir. taraftarının gazını almak için yapıyorlar.

  amatör eğlendirir.
 • 16
  samimi olmayan açıklamadır.
  nasıl fenerbahçe tarihinin kara lekesini,
  “kumpas, fetö, fb üzerinden futbolun ele geçirilmesi vsvs.” gibi oylamalarla içi boş bir şekilde taraftarının gazını alıyorsa aynısını trabzonspor’da yıllardır yapıyor. elde var sıfır.
  madem bu kadar haklısın zamanında bütün adımlarını atacaktın.
  lobisi, siyasi durumları, şansı vb konularla fenerbahçe yaman hırsız olmuştur.