• 1
  galatasaray futbol takımının mevcut kadro ve transfer politikasında bakıldığında en uygun sistemin bu olduğunu düşünüyorum. burak'a bu formasyonda kesinlikle yer yok. ileri ikiliyi kanat özelliği olan ofans oyuncuları ile oluşturmak gerekiyor. örn; yasin-podolski gibi. melo'nun varlığında bile çok kolay geçilen bir savunma göbeğimiz olduğu için 3'lü stoper oynamakla bu bölge için gerekli olan agresifliği sağlayabilir, daha rahat alan paylaşabiliriz. tek sıkıntı kanatları kullanacak olan oyuncuların bu tempoyu kaldırıp kaldıramayacakları. telles'ten umutluyum. ama sağ kanat için maalesef yapılacak birşey yok. bruma gönderilmeyecekse onu sağ kanatta kullanabiliriz. orta ikilide ki hamit, sağ stoper semih ve podolski 3'lüsü bruma'ya yardımcı olurlardı alan ve adam paylaşımında. buna göre en kötü şartlarda şöyle bir 11 bizi en azında savunma anlamında zor durumlara düşürmeyecekken bunun yanında hücumda burak ve umut gibi oyunculara mahkum etmeyecektir. pandev'in yerine podolski'nin olduğunu düşünün.

  http://www.kadronukur.com/...01cfc24f4-67301.html

  bu sistemi tartışmaya açmayı bayağıdır düşünüyordum. başlığını açayım dedim. bir baktım basbakanpirlo adlı okur kardeşimizin ukdesiymiş zaten.
  ayrıca "futbol tarihinde t.d'ü ya vezir yada rezil yapacak diziliştir. uyumlu oyuncular olunca tutulamayan takım olabilirsiniz" diye de eklemiş.
 • 3
  http://galatasaray11.com/...asindakiyegeni-24302

  önümüzdeki 10 küsur maç için şöyle bir kadro tercihi yapılabilir mi? yapılırsa başımıza neler gelir? ben sağ ve sol kanatta oynayan oyuncuların en azından bu sene için sadece koşması gerektiğini düşünüyorum. pragmatist bir tavır sergilemek istiyorum bu konuda, orta dahi açmalarını beklemiyorum sadece top rakipteyken 5'li savunmaya geçebilecek kadar yaşam emaresi göstersinler yeterli. ayrıca orta sahanın ortasında oynayan oyuncularımızdan tolga'nın ileri oynayabilme, oyunu açabilme kabiliyetsizliğini josue, josue'nin ikili mücadele kazanabilme, mücadele edebilme kabiliyetsizliğini de tolga'nın nötrleyebilme ihtimalini düşünüyorum. eren'in oyun içinde çok statik kalması, savunma çizgisi düzgün kurulan rakiplere karşı stoperler arasında kaybolduğu düşünüldüğünde sinan'ın bu alanı karıştırabileceğini, en azından bir mikser görevi görebilecek kadar kabiliyete sahip olduğunu tahmin ediyorum. linnes ve carole'ün stoper oynaması ise tamamen benim hayalim. gün gelecek muslera'yı dahi yedek kadroya yazıp linnes'i kaleye yazacağım, linnessporluyum.

  edit; evet, bruma yok. çünkü unuttum. böylelikle anlaşılıyor ki benden teknik direktör olmaz ya da durun lan bir dakika, benden bu yönetime on numara hoca olur. biri dursun'u arasın!.
 • 5
  tudor'un sene başından beri aklında kalan asamoah tansferi olursa her hafta izleyeceğimiz sistem. solda asamoah sağda mariano oldukça esnek bir sisteme sahip olabiliriz. eren yerine feghouli ile hem belhanda hem soso çift oyun kurucu ve hareketli alanla inanılmaz işler başarabiliriz.

  edit: imla

  edit 2: gelen goller sonrası bir yorum daha, bu sistem böyledir işte. hücumda bir fazla olursun hep gerekirsede savunmayı beşleyebilirsin. bildiğinden şaşma hoca her hafta oynat üçlüyü!
 • 7
  denayer maicon serdar- mariano fernando ndiaye garry(transfer) - belhanda- feghouli gomis şeklinde olabilecek sistemdir. feghouli kanattan ziyade yardımcı forvet gibi oynuyor. zorluk derecesi yüksek maçlarda 3-1-4-1-1 sistemine de evrilebilir. açıkcası ben 3'lü savunmada ısrara edilmesi taraftarıyım. tabii 4'lü orta sahanın soluna asamoah gelmesi şartıyla:)