• 1
  turkiye super ligi 2003 2004 sezonu 23. hafta karşılaşması. bir önceki sezon yaşanan olaylardan ötürü galatasaray maç öncesi ısınma hareketlerini koridorlarda yapmış, sahaya maç başlarken çıkmıştı. ilk yarı nobre ve ömer erdoğan'ın karşılıklı golleriyle 1-1 sonuçlanmıştı. 84. dakikada tuncay'ın prates'in ayağına basarak aldığı top kalemize gol olarak dönmüş; golden kısa bir süre önce ıslıklanan mehmet yozgatlı taraftarla bir anda barışmıştı. ilerleyen dakikalarda volkan arslan yerde yatan nobre'ye tekme atınca galatasaray karşılaşmayı 10 kişi tamamlıyor, maçı galibiyetle bitiren fenerbahçe tam 90 hafta sonra ligde liderlik koltuğuna oturuyordu.
 • 3
  bu maçta fenerbahçe stadını maraton tribünü henüz yenilenmemişti ve deplasman seyircisi o tribünde bulunuyordu. maç öncesinde deplasman tribününün bitişiğindeki kale arkası tribün duvarına galatasaray dergisi tarafından resmedilen eli telsizlik bazı kimseler üzerinde "bizde fenerbahçeli doğduk" yazılı ve alt tarafı işaret eden bir ok bulunan manasız bir pankart asmışlardı.

  http://1.bp.blogspot.com/...i-dogduk-475x504.jpg
 • 6
  ilk yarının sonunda taraftarın ıslıkladığı mehmet yozgatlı'nın golü atarak kahraman olduğu maç. 6 kasım'dan sonra kadıköy'de oynanan ilk derbi maçıdır, bu sebeple bizim takım ısınmasını soyunma odalarında ve koridorlarda tamamlamıştır. gündüz oynanan paf maçını dereağzında 3-1 kazanmıştı bizim paf takımı, gollerden bir tanesini cafercan aksu atmıştı. galatasaray taraftarı o sezon kapalı olan ali sami yen'den kalkan belediye otobüsleri ile kadıköy'e toplu şekilde gitmişti. ertesi sezon da vapurla gidilmiş, hem galatasaray hem de beşiktaş taraftarının kadıköy'e gidişlerinde yaşananlar sonrası toplu gidişler yasaklanmıştı. kameralar önünde gerçekleştirilen çiçekli karşılama etkinliğine rağmen yaşanan otobüs taşlama olayları sonrası tribünün bir kısmı polis tarafından alınmış, maç saatine kadar istanbul'un çeşitli karakollarında mahsur kalmıştır. gün boyu açılmayan deplasman tribünü büfeleri, yan taraftaki tribünün tepesinden sallandırılan "bizde fenerli doğduk" pankartı bir kenara, fenerbahçe'nin galibiyet golünü deplasman tribününe sıktığı biber gazıyla kutlayan emniyet güçlerimiz de derbi tarihindeki yerini almıştır.

  https://www.youtube.com/watch?v=ezfGNIlXJqY
 • 7
  prestij için çıkıp 2-1 kaybettiğimiz maç. 2. gol öncesi prates'e faul vardı diye hatırlıyorum. 85'te yemiştik golü üzülmüştüm. ama bir önceki maç 6-0 bittiğinden mütevellit 2-1 bitmesi hele o sezon ki durumumuza baktığımızda "iyi, bari ucuz yırttık." dedirtmişti bana.

  20 yıllık serinin 5 maçıdır bu da.
 • 8
  bu maç kadıköy ün ortamının bizim ile nasıl terörize edildiğinin, oranın o yıllarda tüm makamları ile maç günleri nasıl fb nin emrine verildiğinin kanıtlarından biridir. maça giden gs taraftarlarını taşıyan otobüslerinin bazıları daha stada yanaşır yanaşmaz içindekileri indiremeden çevre ilçelerdeki karakollara çekildi. bir çok gs taraftarı maç saatine kadar çevre ilçelerdeki karakollarda sadece bindiği otobüsten ötürü, ellerinde biletleri olmasına rağmen bekletildi. rahmetli, feyır piley yanlısı başkanımıza bu durum iletildiğinde söylediği sözleri başka zaman paylaşırız. kısacası 1991 den beri kaçırdığım, kapısına kadar gelip te giremediğim(bilet olmasına rağmen) tek kadıköy deplasmanımdır( taraftar yasağı olmayan maçlarda diyelim)