• 1
    2019 avrupa kadınlar voleybol şampiyonası grup aşamasındaki son ve en ciddi, en ölçü maçımız. saat 19.30'da başlayacak ve trt spor'dan canlı olarak yayınlanacak.

    şu ana kadar oynadığımız 4 maçı da kazandık (bulgaristan, finlandiya, fransa, yunanistan). aynı şekilde rakibimiz de 4/4 yaptı. sırplar son avrupa ve dünya şampiyonu apoletiyle ankara'da. alacağımız bir galibiyetle hem grup lideri olacağız hem de özgüven patlaması yaşayacağız. son iki avrupa şampiyonasında yarı final aşamasına kadar ilerleyebildik ki kadın voleybolu bu ülkenin medar-ı iftiharı zaten. bu sefer şeytanın bacağını kırıp ev sahibi olduğumuz organizasyonda kupaya uzanmak hedefimiz. alt yaş kategorilerinde istikrarlı bir biçimde şampiyonluklar kazanan bir kadın voleybolu ekolüne sahibiz. ana kategori turnuvalarda da daima başarılı sonuçlar, madalyalar elde ediyoruz lakin bir türlü sonunu getiremiyoruz. bu bağlamda kupa için geç bile kaldık aslında. önceki jenerasyon en azından 1 avrupa şampiyonluğu getirebilmeliydi ülkeye fakat olmadı maalesef. yeni nesil ile bu şanssızlığı mezara gömeceğiz ümit ederim.

    ankara seyircisi dün oynanan fransa maçında salonu doldurmuştu tıka basa. aynı hatta daha yoğun bir katılım bu mücadelede de olacaktır.

    maç sonu: 1-3 kaybettik maalesef. tijana boskovic fazla iyi. son 16'da rakip hırvatistan.