• 5
  beşiktaşın ligdeki pozisyonumuzda dibimizde olmasından dolayı kaybetmesini istesem de işin içinde küme düşmeme yarışı yapan bir fenerbahçe gerçeği var. ne istese bilemiyor insan.

  bence bizim için en iyi sonuç beraberlik ve devamında gelen olaylarla iki takımın da cezalı oyuncularla eksik kalması olur.
 • 7
  normalde galatasaray maçları dışında sık futbol izleyen birisi değilim çünkü bana göre çok sıkıcı bir spor. ama bu maç herkesin izlemesi gereken bir maç. çünkü içinde ne ararsan olacak. bir tarafta şampiyonlar ligi + çok az da olsa şampiyonluk şansı için oynayan beşiktaş; diğer tarafta kümede kalmak için uğraşan fenerbahçe. kaybeden takım öyle böyle değil büyük bir darbe yiyecek.

  işin daha da güzel tarafı ise bizim için ne skor çıkarsa çıksın keyifli olacak.
 • 11
  sürekli marka değeri diye ahkam kesilen bir ligde, derbi maçları hafta içi ve geç saate konuyor. ligde ki konum dışında, kadıköy'de ki olaylı derbide sonra fener ilk kez inönü stadında gidecek, ligde durumlar karışık hikayesi bol olan bir karşılaşmanın pazartesi saat dokuza konması rezalettir. soldado'nun da oynayacağını düşünürsek, yine büyük kavgaların çıkacağı bir maç olacağını düşünüyorum. bjk seyircisi fark bekliyor, şenol güneş fb konusunda doğal gergin, fenerbahçe'nin kavga etmeden o stattan çıkma şansı yok. fener de skertelin , beşiktaş'ta oynarlarsa caner ve q7'den birinin kırmızı görmesini bekliyorum. maçın hakemi de büyük ihtimalle hüseyin göcek ya da bülent yıldırım olacaktır. firat ya da cuneytten birisi olmaması için ikisi de bu hafta bu takımların maçlarına atandı.
 • 12
  biz kazandigimiz sürece beşiktaş'in ne yaptığı pek mühim değil. zaten biz kazanmıyorsak ibfk şampiyon oluyor demektir.

  25.hafta fener ibfk deplasmaninda olacak.

  28. haftada fb-gs ve bjk-ibfk maçları var.

  bu maçta bjk kazansın ki fener dibe yaklaşsın ve fener'in ibfk maçı amaçsız olmasın.

  yine aynı şekilde bjk yarışta kalsın ki 28. hafta ibfk maçında ibfk'ya puan kaybettirme ihtimali olsun.

  biz 31. haftada beşiktaş'ı 33'te ibfk'yi yenmek zorundayız zaten bu senaryo da en işimize gelen hali.

  tüm hesaplarım şampiyonluk üzerine. çünkü ya sampiyonsundur ya da hiçbir şey.
 • 13
  neden pazartesi oynandığını anlayamadığım maç. bi, perşembe benfica yapıp pazar akhisar ile oynarken, fener salı zenit'le oynayıp 6 gün sonra bjk ile oynuyor. neden?

  beşiktaş'ın kupa veya avrupa hiçbir şeyi yok üstelik. bal gibi de cumartesi oynanabilirdi.

  edit akbayram: zenit fener maçı perşembe imiş. ben ilk maç salı olduğuçün rövanş da salı zannettim. uyaran arkadaşlara teşekkür ve selam ederim.
 • 14
  hepimiz için önemli olan galatasaray'ımızın durumu ve kazanımları. şampiyonlar ligine katılmanın en az şampiyonluk kadar önemli olduğu bir dönemdeyiz. ikinci olanın gruplara kalma şansı eskiye nazaran daha yüksek. elbette gönlümüz şampiyonluktan yana; ancak olur da şampiyon olamazsak ikinciliği kesinlikle kaptırmamalıyız. zaten dünkü maçı * izleyen herhangi biri fenerin küme düş(ürül)meyeceğini anlamıştır. o nedenle bol kartlı bir beraberlik maçı, hatta kazanacak biri olacaksa bunun fenerbahçe olmasını istiyorum.
 • 20
  beklenenin aksine beşiktaş için zorlu geçeceğini düşündüğüm karşılaşma. iki taraf için de stres yönetimi belirleyici olacak.

  fenerbahçe'nin maç başındaki baskıyı kaldırıp beraberliği tutması, hele bir de üstüne gol bulması gibi senaryolarda beşiktaş, karakteristiği olan kendi yarattığı gerilimin altında kalma noktasına sürüklenecektir. maça gereksiz sertlik katacak ve bu her zamanki gibi fenerbahçe'ye yarayacaktır.

  tersi senaryoda beşiktaş'ın oyun üstünlüğünü alıp, bir de üstüne ilk devrenin erken dakikalarında bulacağı bir gol maçı fenerbahçe için ızdıraba dönüştürmeye müsait.

  90 dakika sonunda ortaya çıkacak olan sonuç iki takımdan birini veya ikisini birden ateşe atabilir. beşiktaş'ın kazanması, hele ki farklı kazanması fenerbahçe için küme düşme psikolojisini benimsemeye giden ilk adım olacak. işin şaka olmaktan çıkmaya başlaması demek.
  fenerbahçe'nin kazanması demek beşiktaş'ın az olan şampiyonluk umudunu bitirip bir de üzerine stattaki gerilimden göreceği psikolojik zararla haftalar boyu sürecek bir düşüş, muhtemelen de şenol güneş'in takımdan ayrılıp milli takıma geçiş sürecinin başlaması demek olacak.
  beraberlik fenerbahçe için nispeten kabul edilebilir. aslına bakılırsa içinde bulundukları durumda beşiktaş deplasmanından 1 puan çıkarmak kendileri için büyük olay. ama ligde yaşadığı her puan kaybı artık tehlike çanlarını zorluyor. arka arkaya zor maçlar var kendilerini bekleyen. o normal, bu normal derken en sonunda toplayabilecekleri puan kalmayacak.

  pazartesi günü oynanacak olması sebebiyle bizim akhisarspor'u kötü bir sürpriz yaşamadan rahat bir galibiyetle geçmemiz durumunda bacak bacak üstüne atıp, bira-tuzlu fıstık eşliğinde izlenecek bir karşılaşma olarak duruyor. kendi adıma bol sakatlı, bol kırmızı kartlı, kavgalı, yanlış kararların havada uçuştuğu bir maç olmasını diliyorum. önümüzdeki hafta bir tarafın ağlamalarıyla geçsin, göbeğimi kaşıyarak twitter'da gezineyim istiyorum.
 • 23
  fenerbahçe kazanırsa bize kolaylık sağlayacak, puan kaybederse düşme potasından uzaklaşamayacak. adamlar için tam anlamıyla ızdırap dolu bir maç. bizi şampiyon yapmamanın hesaplarını yaparken böylesine bir çıkmaza girmeleri beni acayip keyiflendiriyor.

  bu maçın berabere bitip her iki kuşun da yara almasını umuyorum. tabi bol kavga, dövüş ve kırmızı kart çıkarsa daha da bir tatlı olur.
 • 24
  galatasaray açısından en olumlu sonucun sonuçtan önce kavga-gerilim olacağı maç. beşiktaş 3-0 kazansa bile, ikisi de puan kaybetse ve ya fb şampiyonluk yarışında rakibimiz olan beşiktaşı yense bile bu maç sonuç olarak tek başına sezona etki etmeyecektir, ancak bu maçta inanılmaz kavgalar, dövüşler olursa fbjk kardeşliği bozulur ikisi bir-biri ile atışmaya başlarlar bu da 2017-18 sezonunda olduğu gibi sakin sakin şampiyonluğa ilerlememizi sağlar. fb camiasının şu an ali koç başkanlığının hayal kırıklığına uğraması dolayısıyla birikmiş bir nefreti var bu nefreti bjk camiasına kusarlarsa bizim için iyi olur, aynı zamanda bjk de fb-nin bu yüzünü bir daha görüp bizi hedef haline getirmeyi bıraka bilir.
 • 25
  çıkacak her sonuçtan da mutlu olacağım maç.
  hesap çok basit;

  fener yenerse beşiktaş’ın psikolojik olarak şampiyonluk şansı kalmayacak. biz şampiyon olamasak da rahat bir ikincilik alabiliriz.

  beşiktaş yenerse fenerbahçe ligin dibine demir atacağı için fenerin beter olmasını isteyen bizler için mutluluk kaynağı olmasından başka bir çıkarımız yok.

  berabere biterse bizim için ballı kaymak olur. fener yine ligin dibinde kalır. beşiktaş da ağır bir yara alır. bir de bol aksiyon, kavga, kırmızı kart ve kaos olursa off off off diyorum...

  tüm oklar bizim için en iyi sonucun beraberlik olduğunu gösteriyor. umarım berabere biter.