• 1
  saat 14'te yapılacak olandır.

  sonrasında da başkanımız sn. mustafa cengiz gs tv'den açıklamalar yapacakmis.

  eğer net bir şekilde yargı dagitmazsaniz o koltukları boşaltın.

  2018-2019'da zaten şampiyon yapmayacaklar bu belli oldu.

  huseyin'e, halis'e, fırat'a düdük astirmak yetmez, onlar maşa iken en azından tüpçünün başında olduğu bu tff'yi goturemiyorsaniz yazıklar olsun.

  30 milyon arkanızda. öl deyin ölelim!

  yeter ki hakkımızı savunun!
 • 4
  gaz alma gösterisi.

  'geçme namık kemal köprüsünden ürkütürsün vakvakları
  riva'nın önüne çam diktim git topla kozalakları''

  diyerek noktalanır en fazla.

  o yüzden hiç gereği yok böyle toplantı ve içi boş basın açıklamalarının.

  galatasaray başkanından beklenti konuşması değil ağırlığını ortaya koyması. olmayan ağırlığı nereden bulacak ki sayın cengiz?
 • 5
  hayatım boyunca hiçbir zaman insanlara hakettiklerini düşünsem bile bozuk bir üslupla konuşmadım. üslubu bozuk insanla elimden geldiğince muhatap olmadım ve olmak zorunda kalmadım. ha zorunda kalsam onlar gibi karşılık verir miyim onlara? bilmiyorum. fakat şunu biliyorum ki mustafa cengiz geldiği günden beri takındığı salon beyfendisi tavrını, sporda dostluk, kardeşlik isteğini, aman başımız daha çok belaya girmesin modunu bir kenara bırakarak yapmayacaksa bu basın toplantısını vallahi hiç yapmasın daha iyi.

  bu ülkenin dinamikleri bellidir. bu ülkenin vatandaşları vatan, millet, siyaset ve futbol ile yatıp kalkıyor. galatasaray için sokaklara dökülüp isyan yürüyüşleri yapacak olan milyonlarca insan bulursun. çık konuş kardeşim. "daha eğlence amaçlı kullanılan futbolu bile adaletsiz yöneten bu kurumlara yaptırım uygulayamayan devletin hukukunu, adaletini sorgularım ben." de. "bugün desteklediğiniz takımın hakkını yiyen yarın sizin hakkınızı da yer bu kirli oyuna baş kaldırın." de.

  ne şiş yansın ne kebap mantığıyla hareket edilerek bir yere ulaşamayız biz. yarın çatır çatır çıkıp bizi bu durumlara sokan herkesi tehdit edeceksin. başka oluru yok bu işin.
 • 9
  ligden cekilme karari veremeyecekleri kesin ,gerci vermeleri de ne kadar mantiklidir ya, ancak sunlari yapabilirlerse bile buyuk ses getirecektir :
  1-galatasaray taraftarina passolig kartlarini iptal etmesini ve klup olarak passolig ile anlasmalarini sonlandirdiklarini,
  2-taraftarin yayinci kurulus ile aboneliklerini iptal etmelerinin gerekliligini,
  3-g. gumusdag denen zatin gssk uyeliginden cikarilacagini soylemeliler.
  bunlar bile muazzam bir etki yaratacaktir.
  bunlarin bir tanesinin bile ima edilecegini sanmiyorum ya bizimkisi de umut iste.
 • 12
  sert ve ortalığı kasıp kavuracak kararların çıkması şart olan toplantı.

  aşağıda ne yapılabilir, ne yapılamaz düşüncelerimi bir think-tank şeklinde yazıyorum. aptalca olanlar olabilir kusuruma bakmayın ama aklıma gelenleri yazıyorum.

  ligden çekilmek, şerefsizlerin ekmeğine yağ sürer. gerçekçi görünmüyor. başkaları finansal olarak battığı için zaten amaç galatasaray’ı böyle bir karara sürüklemek için tahrik etmek olabilir. kendi kendimizi imha etmek aptallık olur. ligi kazanmak ve şampiyonlar ligine gitmek hedeflerimizden vazgeçemeyiz.

  ne yapılabilir peki? tepki tepkidir.

  gümüşdağ ve kendisi gibiler üyelikten ihraç edilir.

  türkiye kupasından çekilebilir kulüp. yayıncı aspor düşünsün. bize ne faydası var? cezalılarımız varsın 1-2 lig maçı daha kaçırsın.

  taraftar ciddi protestolara yönlendirilebilir. passolig anlaşması iptal edilerek gs kart satılır. decoder iptaline yönlendirilebiliriz. gs tv versin maçları. çıkılsın havuzdan. başkaları düşünsün. gelirimiz azalsa da başkalarının canı daha çok yanar. biz o gelir kayıplarını şampiyonlar ligi ve friday etkinlikleri ile telafi ederiz.

  lig maçlarımıza yabancı hakem istenebilir. istek istektir. tepki tepkidir.

  football leaks ve 2011’deki şike skandalı üzerinden kulübümüz tff’yi uefa ve fifa’ya şikayet edebilir. bizi de mail kampanyasına teşvik edebilir.
 • 13
  bizim başkan, bu toplantı sonrasında çıkar yine mıy mıy konuşur. eleştirmek için söylemiyorum, adamın tarzı, yapısı bu. bu tarz bir karakterden, esip gürlemesini beklemeyin. taraftar tepkisinden dolayı, esip gürlemeye çalışsa bile beceremez. sakil durur.

  bizde teknik direktör var ama maalesef yönetim yok. yönetim kurulundan hepi topu iki kişi tanıyoruz. biri başkan, biri albayrak. başkan'ın karakterini yukarıda anlattım, albayrak ise gözleri dolu dolu röportaj veren, diplomasi bilmeyen, duygularını kontrol edemeyen, sözün özü güç odakları tarafından kaale alınmayacak biri. adamın yapısı bu.

  yani bu toplantıdan dikkate değer bir şey çıkmaz.
 • 15
  haddim olmayarak:

  1) 2018/2019 sezonunda şampiyon yapılmak istenen takım net bir şekilde ortadadır. buna engel olabilecek yegane güç olan galatasaray üzerine oyunlar oynanmaktadır. biz bu tiyatroda figüran olmayacağız.
  2) yıldırım demirören'in gerek kulüp, gerekse federasyon başkanlığı döneminde, kendi kulübünü de, milli takımı ve türk futbolunu da getirdiği nokta ortadadır. rengi ne olursa olsun tüm stadyumlarda istifası istenmekte, türk futbolundan elini çekmesi beklenmektedir. bu hal bu kadar açıkken, yıldırım demirören'in, yönetiminin ve federasyona bağlı tüm kurulların derhal istifa etmeleri gerekmektedir.
  3) istifa edilmeyen her gün, daha da artan bir baskıyla galatasaray camiasının bu işin peşinde olacağı bilinmelidir.
  4) bu yönetim anlayışını savunan, arka çıkan her kim varsa galatasaray camiası olarak karşında olacağız.

  gibi ifadeler bulunmalıdır.
 • 16
  bir önceki basın toplantısı gibi hiçbir etkisinin olmayacağı toplantı olacaktır.

  gelinen bu noktaya kadar yapılan açıklamalar, özlü sözler, gereksiz kibarlıklar, taraftarın hiddetine göre hareket etmeler bugün ne söylerseniz söyleyin etkisiz bırakacaktır. kamuoyunu, en hiddetli halinize "ay aman hiddetlenirmiş bu, aman da aman kızdın mı sen, ay çok şirin" tepkisi verecek hale getirenlere, eleştiren herkesi ötekileştirenlere selam olsun.
 • 20
  başkan mustafa cengiz'in 23 kasım 2018 galatasaray konyaspor maçı bitiminde gelen "sözün bittiği yere geldik" açıklaması ile bir potada eritilince elle tutulur, gözle görülür bir reaksiyon kararı beklentisinin zirve yaptığı toplantı.

  "sözün bittiği yere geldik" diyen bir başkan yönetim kurulunu toplayıp yine olayı sözle geçiştirirse hanesine kocaman bir eksi daha ekleyecektir.

  2 puan göz göre göre gitti, fenerbahçe derbisinde de 2 puan daha gitti. birkaç maçtaki bariz hatalarla hem bize eksi hem rakiplerimize artı puanlar yazıldı.

  herkese ve herşeye inat aldırmadan sükunetle(!) devam etmeye çalıştıkça her hafta yeni bir level geliyor adeta önümüze.

  bu işin artık sonunun gelmeyeceğini anlamak için daha ne kadar canımızın yanıp hakkımızın çalınması gerek?

  işte bu soruya bir cevap aranması gereken toplantıdır.
 • 24
  sonunda birilerine bedel ödetilemeyecekse bir anlamı olmayan toplantıdır.
  tff, pfdk ..... bir yana bu olasılıkların içinde en zayıf halka göçek ve özkahya gibi maşalara düdük astırılması olur ama maalesef benim o kadarlık bile bir beklentim yok.
  zira adı üstünde bu maşalar işlerini "iyi" yaptıkları için bakın görün haftaya, ondan sonraki haftaya ve devamında lig sonuna kadar görev almaya devam edeceklerdir.
  (bkz: fırat aydunus)