• 1
  https://twitter.com/.../1109747037304750081

  "galatasaray lılar bu video yu izleyin,konuşmaları dinleyin.ilk oylamada evet oyları,hayır oylarından fazlaydı.divandakiler bunu görmezden gelip oylamayı tekrar ettirdiler.
  galatasaray lılar bunu unutmaz"

  ilk olarak galatasaray yöneticisi mahmut recevik'in dikkat çektiği hadise.

  idari ibra oylaması yapılıyor. sonuçlar yakın olsa da ibra edenler çoklukta. işte bu noktada mustafa cengiz yönetimi idari bakımdan ibra edilmiştir. çünkü ibra iradesi bir defa açıklanır ve geçerli olur. açıklandıktan sonra geri alınamaz, değiştirilemez. genel kurul bir defa iradesini açıklamıştır ve bu noktada iş bitmiştir. hele hele beğenmedim tekrar oylama yapıyorum diye bir şey hukuk sistemimizde yok. arada bir kişilik fark bile olsa sonuç bellidir.

  fakat basına yansıyana göre oylamayı ve genel kurulu yönetenler anlıyorlar ki sayılar yakın, durumu değiştirmek mümkün. oylar eşit gerekçesiyle ikinci bir oylama tertip ediyorlar. bu oylamada ne oluyorsa durum değişiyor. artık bu noktada, yani ibra yönünde oy kullanıldığı bilinmesine rağmen yeniden bir oylama yapılmasına karar verildiği anda bana göre seçime hile karıştırılmıştır. bu hileden sonra yapılan sayımın dürüst olduğunu da kimse garanti edemez. zaten videoda korkunç bir ifade var. bir kişi diyor ki "üstad üstad yakın düşersek bir daha kapalı oylama demeyelim, bundan sonra devam edelim, neyse çıkan yapalım bitsin. çünkü gittikçe gerecez ortamı" bu adam bildiğin ibra etmek istemeyen genel kurul üyelerinin tarafında saf tutmuş bir divan üyesi. ilk oylamaya hileyi karıştırmış ve geçersiz saymış ama abartmayalım diyor. yani görevini bunlara yarayacak şekilde gerçekleştiriyor. en azından ilk izlenim bu şekilde. oysa tarafsız olması ve sayımın dürüst şekilde gerçekleşmesini temin etmesi gerekirdi.

  bakalım 5253 sayılı dernekler kanunu ne diyor?

  ceza hükümleri
  madde 32- (değişik: 23/1/2008 – 5728/558 md.)

  bu kanun hükümlerine aykırı davrananlara uygulanacak cezalar aşağıdaki şekildedir:

  e) genel kurul ve diğer dernek organlarında yapılan seçimler ve oylamalar ile oyların sayım ve dökümüne hile karıştıranlar ve defter veya kayıtları tahrif veya yok edenler veya gizleyenler, fiilleri daha ağır bir cezayı gerektirmediği takdirde altı aydan iki yıla kadar hapis ve adlî para cezası ile cezalandırılır.

  mahmut recevik'in video ile desteklediği iddiaları doğru ise ortada bir suç vardır. galatasaray kamu yararına çalışan bir dernektir. bana göre ilgili video ile cimer'e şikayet eden herhangi bir vatandaş bu olayın soruşturulmasını ve varsa bir suç, işleyenlerin cezalandırılmasını talep edebilir.

  bu gün mustafa cengiz'in basın açıklaması var. yöneticimiz mahmut recevik'in de iddiaları bu basın toplantısında yer bulacaktır. muhtemelen liseciler de şu an mustafa cengiz'e biz ettik sen etme diye yalvarıyordur. bu toplantıyı hele bir dinleyelim. sonra herkesin bu konuda bireysel olarak aksiyon alması mümkün.

  o zaman anlarlar liseciler galatasaray kime ait, küçümsenmemesi gereken esas kim....
 • 2
  23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulunda divan başkan yardımcılığı yapan metin ünlü'nün aspor canlı yayınına bağlanarak yaptığı açıklamalardan anladığım kadarıyla öyle bir tüzüğümüz var ki direkt lisecilere hizmet ediyor. itiraz edemiyorsun, kapalı oylama talep edemiyorsun. kuruluşumuzdan beri tüm oylamalar göz kararı sayılıyor ve orası tamamen görevli arkadaşların iç dünyasına kalmış. gördüğüm kadarıyla hepimize suç gibi gözüken durum tüzüğümüze göre çok normal.

  divan isterse 500 oy fark olsun, ya iyi düşünün bakalım 1 tur daha diyerek tekrarlatabiliyor oylamayı. divan üyelerinin de kimlerden oluştuğunu üç aşağı beş yukarı tahmin edersiniz. evet bildiniz hayatında hiç maça gitmemiş, tribünde oturmamış, büyük ihtimal ile beşiktaş ve fenerbahçe taraftarı, sizler deplasman otobüsünde 10 saat yol giderken, boğaza doğru hayaller kuran tayfa. ha sorsan namusuyla şerefiyle 40 yıldır galatasaray'a hizmet etmektedirler.
 • 5
  bana göre lisecilere karşı yapacak bir şey arayan her galatasaraylı bu suçtan dolayı şikayetçi olmalı. işte yapacak bir şey. konuyla alakalı basın toplantısını beklemek lazım. sonrasında eğer başkan basın toplantısında bu iddiaları desteklerse ben kendi adıma suç duyurusunda bulunacağım. suç duyurusunda bulunanların sayısı yüz binleri aşarsa artık ciddi bir infial var demektir ve çok ciddi şekilde iddialar araştırılmaya mecbur kalınır.

  inanılır gibi değil. sen ibrayı saymışsın. ama oylamayı tekrar ediyorsun. fm'de save load diyoruz biz buna. oyunda bile hile amk.

  ayrıca bu divan kurulu üyeleri çok acil disipline sevkedilmeli. hemde ihraç istemiyle.
 • 6
  mustafa cengiz’in kumpasa, oldu bittiye getirilmeye calisildigini acik ve net sekilde videoda duyuyoruz. suçun işlendiği bariz. dün yayına katılan metin ünlü kapalı oylamaya gitmedik, öyle istedik minvalinde açıklamalar yaptı.
  yönetim kapalı oylama istiyor, oylar birbirine çok yakın ve gitmiyorsun. neden?