• 220
  beklentim budur.

  icardi
  barış-x-x
  x-torreira
  köhn-abdülkerim-sanchez-x
  muslera

  demirbay ve mertens'in yedekten katkı vermesini isterim. kaan ayhan ise mükemmel bir joker olacaktır. yunus ve ziyech'ten birisi sağ kanadı alacaktır. diğer x'lere nokta atışı transfer olmalı. 8 ve 10 elit olursa seviye atlarız. iskelet zaten taş gibi. bir de icardi'ye sağlam bir yedek gerekiyor. aktürkoğlu kalırsa mutlu olurum.
 • 222
  tıpkı 2023 yazında olduğu gibi 2024 yazında da her şey ayan beyan ortada. takımın eksiklikleri çok net belli. her şeyden evvel fizik gücü yüksek bir sağ bek şart. bu birinci öncelik. ikinc olarak torreirayı rahatlatacak fizik olarak kuvvetli sağlam bir oyuncu almamız gerekiyor. üçüncü olarak da yine fizik olarak kuvvetli mertens’i alternatif güç yapacak bir ön orta saha oyuncusu. anahtar kelimemiz fizik olarak güçlü oyuncular zira galatasaray fiziksel olarak gittikçe geri giden bir takım oldu ve bu artık çok net sahada kendini belli ediyor. kaan, ziyech ve kerem demirbay ile rakiplere fiziksel üstünlük kurmamız imkansız. davindon sanchez kalmalı. nelsson gidecekse de yerine kimseyi almaya gerek yok zira emin dönüyor. nelsson’dan gelen parayı da orta sahaya harcamak lazım. berkan mutlaka kalmalı. zana ve tete’den çıkarsak bir tane yerli kanat alınabilir. ıcardi’nin arkasına da bir ıcardi olmasa da bizi limana yanaştırabilecek bir santrafor. yukarıda dediğim gibi her şey ayan beyan ortada. kafa karıştıracak bir durum yok zira eksiklikler çok net belli. gazamız mübarek olsun.
 • 223
  avrupa başarısı istiyorsak isim yapmış oyuncuları ikna etme çabasına girebiliriz diye düşünmekteyim. onun için ben olsam ilk önceliğim sağ bek için wan bissaka, orta saha için höjberg ve gündo kovalamaya çalışırdım.

  muslera
  bissaka-sanchez-apo-köhn
  torreira-höjberg
  ziyech (zani, yunus)-gündo-barış
  icardi

  bu takım avrupa'da başarı hayal ettirir herkese diye düşünüyorum. cl son 16 için ciddi aday olabilecek bir takım. ama işte ikna edilmesi gereken oyuncular baba oyuncular, o nedenle yoğun bir çalışma istiyor.
 • 225
  hem kontenjan açabilmek, hem maaş ve transfer bütçesi oluşturabilmek hem de sezonun ilk antrenmanına 60 kişilik bir orduyla başlamamak için elimizden acilen çıkarmamız gereken 10 tane yabancı oyuncu bulunan sezon. zaha*, tete*, zaniolo*, sergio*, morutan*, cicaldau*, ross*, nelson*, yusuf demir*, dubois* gibi isimlerle temmuz ayı gelmeden vedalaşamazsak maalesef bu transfer dönemide zehir şeklinde geçebilir. bu kadar adamı nasıl satarız nasil para kazanırız bilmiyorum ama şunların maaşları öyle bir yük yapıyor ki 8 numara, sağ bek, hucumcu orta saha gibi baba oyuncu getirmemiz gereken mevkilere kaynak filan kalmıyor. bunlar gitmeden nasıl oyuncu alalım 100 milyon euro maaş bütçesi mi olur...
 • 227
  sadece play-off oynayacak olduğumuzdan çok aceleci davranılmayacağını düşünüyorum. ancak kadro iskeleti bozulursa bizim için çok sayıda transfer beklenen transfer dönemi olacaktır.

  tarihin en yüksek bonservis gelirini elde ettiğimiz yaz olacak muhtemelen. gelirin iyi değerlendirilmesi çok önemli. geliri kimin değerlendireceği bunu belirleyecek.

  zaten geçen dönemden beri eksik olan orta saha, devre arasında yeri doldurulamayan sağ bek, kiradan dönecek oyuncuların durumu bakalım takımı nasıl etkileyecek.
 • 229
  çift haneli rakamlara satış için adı geçenlerden 1-2 oyuncuyu temmuz'un ilk haftasına kadar satabilirsek çok farklı fırsatlar çıkabilir önümüze.

  mesele temmuz ayında kasada nakit para olması.

  kadro bazı mevkilerde şişik, satışlardaki başarı gelenleri etkileyecek. ardından cl'ye katılırsak son 1-2 tane ''erden abi naptın sen'' meteforu yaşanabilir.

  ilk öncelik kanat oyuncularını satabilmek olmalı. bir deste kanat var takımda kiralık gelenlerle.
 • 230
  1 sağ bek
  1 8 numara orta saha
  1 gelecek vaadeden orta saha
  1 10 numara
  1 gelecek vaadeden santrafor
  1 pivot santrafor
  1 sol açık(kerem aktürkoğlu ve zaha giderse)

  muslera zaten banko.

  apo, sanchez ve nelsson bu sene yine 60 civarı maç oynama ihtimalimizden dolayı kalmalılar. 3'ü de kalmalı.

  köhn'de ısrar etmeliyiz.

  kaan sağ bek'te inişli-çıkışlı. leo dubois ise fiziksel olarak yeterli gelir mi emin değilim. o yüzden buraya net transfer lazım.

  torreira'nın partneri malum bağırıyor orası. bu mevkiye artık boşa sıkma şansımız kalmadı.

  barış alper 1 sene daha kalıp öyle gitmek isterse gitsin.

  yunus akgün artık sağ kanatta sazı eline almalı ve hakim ziyech ile dönüşümlü oynarlar. zaniolo'yu gelmeyecek diye hesaplıyorum.

  forvet arkası bariz.

  santrfor da ise 2 transfer net ihtiyaç mevcut. 1 tane pivot santrfor kesin lazım. okan hoca zamanında iyi verim aldı pivot santraforlardan. sıkışan ve uzun topları toplayıp dağıtabilecek bir oyuncu tipi de elimizde olsun ne olur ne olmaz ihtiyacımız olan maçlar olabilir. özellikle avrupa maçlarında. icardi'nin durumu malum sakatlık olabilir, o yüzden oraya 2 transfer lazım.
 • 234
  4 nokta atışı transfer gereken dönem. 4 gelecek oyuncunun yanında önemli olan gönderilecekler. çok sayıda gönderilmesi gereken oyuncu var.

  hücumcu bir sağ bek, pres gücü yüksek ve üçüncü bölgeye topsuz koşusu olan bir önlibero, pres yönlendirmesi güçlü bir forvet arkası ve fizikli ve yıpratıcı bir sağ kanat. tamamı yabancı olmalı. örnek profil olarak: sugawara, höjbjerg, kamada ve diatta.

  muslera, davinson, nelsson, köhn, torreira, mertens, ziyech, icardi kalmalı.

  toplam 12 yabancı oluyor.

  kerem aktürkoğlu hariç mevcut yerliler korunmalı. kerem gitmek istemese kalmasından yanayım. yusuf sarı, oğuz aydın, yasin özcan, aral şimşir, emirhan topçu, bertuğ yıldırım gibi yerli isimlarden bir iki ekleme yapılmalı.

  emin hariç kiradakilerin tamamı ile yollar ayrılmalı. sadece zaniolo ikna edilebilirse kalabilir. o durumda sağ kanat transferi yapılmaz.

  24 civarı oyuncu ile yola devam edilmeli. ilk 11 fizikli ve rakibi sahada döven bir yapıda olmalı. ziyech, mertens, kerem demirbay gibi sonradan girip oyunu ve skoru değiştirebilecek isimler yedekten girebilir.
 • 235
  transferden önce eldeki bazı futbolcularla vedalaşılması gereken dönemdir.

  tete, oliverira kesinlikle gönderilmeli.
  ndombele, aurier, viniscius zaten kiralık seneye olmamalı.
  cicaldau satılık, ross kiralık gönderilmeli.
  kaleci günay gönderilmeli. (avrupa kontenjanı sebebiyle işimize yaramaz)

  yunus, emin kadroda tutulmalı. kerem gidecekse yerli bir kanat oyuncusu eklenmeli.
  morutan sakatlığının iyileşme durumuna göre takımda kalmalı. muhtemelen ligin ilk yarısında oynayamaz.
  ziyech kesinlikle kalmalı.
  zaha'ya iyi bir teklif gelmemesi halinde gelecek sene takımda kalmalı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın