• 5
  medyaya düşen haberlere göre savcı iddianameyi bugün mahkemeye sunacak. medya önünde iddianame açıklamayacak.

  mahkemeye sunulmasıyla beraber gizlilik ortadan kalkacak ve savcının iddialarını belgeleriyle herkes görebilecek. o zaman neler döndüğü çok net belli olacak. başından beri aziz yıldırım suçsuz, biz şike yapmadık diyenler belgeleri görünce ne diyecekler merak ediyorum.
 • 8
  http://www.taraf.com.tr/...lbirligiyle-sike.htm

  şike soruşturması başladığından beri hep bunun üstüne giden taraf gazetesini tebrik ediyorum, el birliğiyle şike yapıp şikecileri kurtaran bütün partileri de allah'a havale ediyorum.

  tamam eski yasa çok ağırdı, cezalar çok yüksekti ama asıl irdelenmesi gereken bu değil.

  asıl irdelenmesi gereken şey; bu yasayı zorla aceleye getirtip çıkartanlar bu suçu işleyince, ülkede ele alınacak çok daha önemli bir sürü yasa varken, bunlara vakit ayıramayan, vakit ayırsa bile bunlar üzerinde anlaşamayan bütün partiler nedense bu şikeci kodamanları kurtarmak için iddianame mahkemeye verilmeden yasa değişikliği için anlaşmışlar bile. siyasilerimizin hepsinin bu kadar içler acısı durumda olduğunu tahmin edemezdim bile.
 • 16
  herkes gibi içeriğini fazlasıyla merak ettiğim iddianame. şu bir gerçek ki iddianamede inanılmaz deliller vs.. olsa da ben adı geçen kulüplerin öyle böyle bu işten yırtması için başımızdakilerin elinden geleni yapacağına inanıyorum. yani türk futbolu temizlenecek falan gibi bi hayalim yok.
 • 18
  özel yetkili savcı mehmet berk tarafından hazırlanıp an itibariyle 16. ağır ceza mahkemesine gönderilen iddianame.

  iddianamede fenerbahçe, beşiktaş, trabzonspor, istanbul bb, sivasspor, giresunspor manisaspor ve mersin idman yurdu' nun adı geçiyor. 14 futbolcunun şikeye karışığı belirtiliyor. ayrıca eski giresunspor başkanı olgun peker silahlı suç örgütü'nün lideri olmakla suçlanıyor. 83 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi.
 • 23
  ortamı şenlendirecek iddianame. zaten bu sezon çöplük, boşu boşuna oynanıyor. 40 puan farkla şampiyon olsak da umurumda değil. galatasaray'ın maçları, benim için sadece takımın toparlanıp, eski günlerine kavuşma aşamasından ibaret. bir de şampiyonlar ligi'ne gitmeye hak kazanalım yeter.

  demem o ki, bu sezon futbol adına hiçbir anlam, heyecan, rekabet içermiyor. ligin yarısı şikeci, ligin yarısının süper lig'de iş yok.

  şimdi telegol zamanı bayanlar beyler... hele mahkeme kabul etsin şu iddianameyi, auuuuwwww! baransu'lar, rasim ozan'lar, erman'lar, şengül'ler birbirini yesin! pastamı, böreğimi, kekimi, çayımı kapıp kıkır kıkır izleyeceğim!

  arada bir iki dangoz çıkıp, ''galatasaray'' adını anıp kendini tatmin etmeye çalışacak. hiiiç kaçmayacak keyfim efem. siz ıkının durun, sehpanın üstünde yokuz biz, ahahahhh...
 • 24
  özel yetkili istanbul 16. ağır ceza mahkemesi'ne gönderilen ve henüz açıklanmayan iddianamedir.

  medya sülükleri ve başta hürriyet gazetesi yazarları iddianamenin açıklanmasına günler kala cezalar ağır, cezaları indiren yasa niye veto edildi, cumhurbaşkanı kahraman mı oldu, tecavüze bu kadar ağır cezalar yok vs yazıları ile metris'tekiler için kampanyaya başlamışlardır.

  hürriyet gazetesinin 6 aralık 2011 tarihli nüshasında aşağıdaki haber ve yorumlar vardır;

  --- alıntı ---
  hrant dink’i öldürene 22 sene verdiler. münevver’in kafasını testereyle kesip, çöpe atana 24 sene...

  henüz 13 yaşındaki n.ç.’ye tecavüz eden sapıklara iyi hal’lerinden ötürü 4 sene yeterli bulundu. insanları boğup oturma odasına gömenleri serbest bıraktılar, insanları otelde diri diri yakanları zaten yakalamıyorlar. rüşvetten tutuklu sanığı tahliye etmek için rüşvet isteyen savcı, alt tarafı 2 ay meslekten uzaklaştırıldı. 13 milyon liralık hazine arazisini, avanta alıp 4 bin liraya tescil eden hâkim ise, 2 ay 15 gün uzaklaştırmayla kurtuldu. 8 kişiyi 49 dakikada katarakt ameliyatı yapıp, hepsini kör eden doktor, başka şehre tayin edilirken... katarakt ameliyatı olması gereken kadının rahmini alan doktora hepi topu 3 ay hapis isteniyor. kuvözdeki bebeler öldü, klimadan, üniversiteliler rahmetli oldu, kombiden, uçak düştü, radardan, sürat yaptırılan dandik tren şarampole uçtu, contadan, ruhsatsız fabrika patladı, kazandan, kuran kursu çöktü, tüpten, çocuklar lağıma düşüp can verdi, rögardan dediler... marmara depreminde 20 bin kişi hayatını kaybetti, 2100 dava açıldı, 1800’ü affa girdi, 110’u zamanaşımına uğradı, 189’unun cezası ertelendi, sadece 1’i günah keçisi ilan edildi, veli göçer, o da 7 senede yırttı. ağca bile... papa’yı vurdu anca 19 sene yattı, abdi ipekçi’yi katletti, 10 senede sıyırdı, çıktı.

  aziz yıldırım...
  138 sene isteniyor.

  gazeteci vursaydı, münevver’i doğrasaydı, n.ç.’nin ırzına geçseydi, domuz bağı yapıp, madımak’a kibrit çaksaydı, rüşvet alsaydı, göz çıkarıp, sakat bıraksaydı, uçak düşürüp, tren uçursaydı, çürük stat dikip, papa’yı mıhlasaydı... 52 sene daha az yerdi.

  ister misin, soykırım’ı da aziz yıldırım’a bağlasınlar...
  --- alıntı ---

  --- alıntı ---
  veto ettin iyi ettin de

  - tamam, kişiye özel yasa çıkarılmaz.
  - tamam, maç oynanırken kural değiştirilmez.
  - tamam, cumhurbaşkanımız kahramandır.
  - tamam, şamil hariç bütün meclis uyumuştur.
  - tamam, veto ile şike çetesine geçit verilmemiştir.
  kısacası...
  veto pek süper olmuştur.
  vicdanlara sığmayan bir yasa tasarısı, köşk’ün vicdanına toslamıştır.
  * * *
  tamam, tamam da...
  veto ile birlikte ortaya çıkan ve vicdanlara sığmayan şu durumlar ne olacak:
  - mesela en baştan kötü, adaletsiz ve ölçüsüz hazırlanmış o yasa ne olacak?
  - mesela ölçüsüz cezalar meselesi ne olacak?
  - mesela “futbolda şike” gibi bazı batı ülkelerinde yargıya bile taşınmayan bir suça getirilen kabul edilemez ağırlıktaki cezalar ne olacak?
  - mesela her şike için ayrı ceza öngörülerek cezaların yüz yılı bulması meselesi ne olacak?
  - mesela suçlu oldukları henüz belli olmayan insanların aylardır tutuklu olması sorunu ne olacak?
  söyler misiniz? bu adaletsizlikler nereye toslayacak?
  --- alıntı ---

  ne gariptir ki aynı gazetenin 1. sayfasında şu haber de vardır;

  --- alıntı ---
  new york’taki marketleriyle ünlenen 49 yaşındaki adem arıcı, amerikan yasalarına aykırı olarak küba’da emlak yatırımı yapınca tutuklandı. amerika’nın yanında en çok türk çalıştıran işadamı olarak bilinen arıcı, küba ambargosunu deldiği ve tanıkları tehdit ettiği iddiasıyla toplam 15 yıl hapisle yargılanacak.
  --- alıntı ---

  hukuk acımaz. acırsa acınacak hale dönüşür. sadece isimlere bakarak cezalar çok ağır demenin mantığı yok. adam bir kez değil 10 kez aynı suçu işlemiştir. bunu saklamaya çalışmanın mantığı yok. mevcut şike yasasının cezası adam öldürmekten daha azdır. ancak olayda aynı suç birden fazla işlendiğinden savcı hukuku işletmek zorundadır.

  veto edilen tasarıda ise suç 10 kez veya 100 kez işlensin ancak sadece 1 kez cezalandırılsın, paraya çevrilsin şeklinde düzenlemeyi yapan tbmm üyeleri büyük bir hata yapmış ancak hata çankaya köşkünden dönmüştür.

  soykırımı aziz yıldırım'a kimse bağlamıyor bunu türk'lere bağlayan bir önceki papa idi (hitler'e soykırımı öğreten türk'lerdir demiştir), şikeyi ise aziz yıldırım'a galatasaray öğretti diyen medya sülükleri dahi çıktı.

  veto edilen yasayı tekrar geçirmek isteyen ve bu sebeple milletvekillerini gaza getirmeye çabalayan medya sülükleri yeniden bir yerden emir almış gibi düğmeye basmıştır.

  evet söylediğiniz gibi dikkatle takip ediyoruz.