EuroLeague 20. Hafta Karşılaşması
20:30 Sinan Erdem Spor Salonu
101 - 74
 • 1
  euroleague normal sezon 20. hafta maçı. saat 20.30'da başlayacak ve bein sports haber'den şifresiz olarak yayınlanacak.

  efes'in eline büyük bir fırsat geçti. önümüzdeki hafta madrid deplasmanına gidecek olan laci beyazlılar eğer bu mücadeleden galibiyet çıkarırsa en yakın rakibi olan real madrid'in 2 galibiyet önüne sıçramış olacak tabloda. efes'in sırasıyla (aradaki haftalarda farklı rakipler var) madrid, moskova ve tel aviv deplasmanlarına çıkacağını düşünürsek 2 galibiyetlik diferans normal sezon liderliği için büyük bir artı. bu arada normal sezon liderliği 1-8 eşleşmesi (efes-fenerbahçe beko çok olası), özgüven ve prestij dışında bir anlam ifade etmiyor. hatta şöyle de bir istatistik var hafızam beni yanıltmıyorsa (yeni format kısmından eminim); son 10 yılda normal sezonu lider tamamlayan hiçbir ekip euroleague şampiyonu olamadı diye hatırlıyorum. umarım efes normal sezonu lider bitirip finalde de ipi göğüsler ve bu istatistiğe son verir.

  bryant dunston yine yok. gerçi istanbul'a dönmüş almanya'daki tedavisini tamamlayıp, artık yavaş yavaş antrenmanlara başlayacak. vasilije micic de iyi gibiymiş son haberlere göre fakat bence ergin hoca zorlamaz. rakipte charles lombahe kahudi'ye, theo maledon'a (draft edilmesi bekleniyor) ve tonye frank jekiri'ye dikkat!
 • 3
  ilk yarı efes lehine 60 - 45 önde geçti.

  anadolu efes sezon içerisinde euroleague takımından çok nba takımına evrilmeye başladı. bu kadar kolay sayı üreten bir takım pek izlememiştim.

  messina' nın maccabili dönemi, pablo laso' nun rudy, lull ve rodriguez üçlüsünün beraber oynadığı sene hariç izlediğim en iyi hücum takımı.

  maç sayısının daha az olduğu dönemler de euroleague denilince aklımıza savunma kelimesi gelirdi. takım sayısı arttıkça haliyle maç sayısı da artıyor. bu nedenle de savunmalar düşmek zorunda kalıyor. hücum takımları win*