• 1
  champion of champions 2017 final maçıdır.
  https://www.facebook.com/...nOfChampionsSnooker/ buradan legal olarak izleyebileceğiz.

  shaun yine biraz kilo almış. dün de 10 frame snooker oynadı. yorgun olur mu? bir nebze. bir gün dinlenmiş bir ronnie o'sullivan'a karşı oynayacak. ronnie, buraya higgins'i devirerek geldi. yakınlarda büyük maç oynayan, bir gün dinlenen taraf ronnie. ikisi de muazzam oyuncular. higgins-ronnie, ronnie-murphy maçları daima keyifli maçlar olmaya adaydır.

  iki dünya şampiyonunun maçında ben ronnie'yi biraz daha avantajlı görüyorum. turnuvada dediğim gibi hem bir büyük maç oynadı, hem bir gün dinlendi. bu turnuvayı en çok kazanan isim de ronnie. 19 frame üzerinden oynanacak finalde ronnie'den yine iki veya üç yüzlük seri bekliyorum.

  maç saati de 16.00 gözüküyor.
 • 2
  ronnie gençlik oyunu çok özlemiş olsa gerek, gençliğindeki bitse de gitsek modunda şu an. ona rağmen sadece 5-4 geride girdi seans arasına.

  gerçekten iki oyuncunun kalitesine yakışmayan bir 9. frame izledik bu arada. oyun sonu murphy'nin kaçırdığı siyahı kaçırmayacak çok sözlükçü, onun ardından ronnie'nin kaçırdığı siyahı kaçırmayacak çok snooker oyuncusu vardır.

  ronnie'nin kendini toparlaması lazım. yoksa shaun murphy maçı alacak. shaun da iyi değil, konsantre değil. ancak uzun toplarla biraz sayı bulup, sonra oyunu güzel devam ettirebiliyor. para verip izleyen seyirciler eminim tatmin olmamıştır. zaten salonda bağrış çağrış vardı son frame sonrasında.
 • 4
  o'sullivan'ın sağlam bir geri dönüş yaptığı maç. başını kaçırdım açtığımda 8-4 murphy öndeydi, 9-8 murphy üstünlüğü var şu anda. olur da o'sullivan maçı kazanırsa kırılma noktası 17.frame'in başında istemeden soktuğu kırmızı top olacak muhtemelen. o kırmızı top girdikten sonra işi çok kolayladı çünkü kırmızılar çok güzel dağılmıştı masaya, gerisini süpürdü zaten.

  şu anda 18.frame de başladı.
 • 7
  rezalet bir maç oldu.

  shaun murphy'nin uzun potlarda rory mcleod'a bağladığı, ronnie'nin peter ebdon kadar seri inşa edebildiği, iki tarafın da garry rodriguez tarzı abi al sen vur sen at dediği saçma sapan bir final oldu. maçtaki güzel anlara gelirsek, ronnie'nin geri dönüşü ve murphy'nin 2-3 uzun potunu ortaya koyabiliriz.

  şu maçı bilmeyen birine izletseniz, bunlar bu sporun babaları, kazandıkları paralar milyonlarca pound deseniz, sabaha ilk iş snooker'a başlar ben bunları arada bir yenerim diye. kalitesiz bir final olduğu kanaatindeyim. yine de, murphy'ye champion of champions galibiyeti yakıştı.

  bir daha iki oyuncunun da aynı maçta bu kadar kopuk, kendinden uzak maç çıkarttığını göremeyiz. maskelerini taksan tam bir tom ford - rory mcleod maçı.