• 3
  3 lu savunma ile çıkarsak sol kanattan cengiz ya da doca sağ kanattan visca tarafından baya bir zorlanacağımızı düşünüyorum. 3 nisan 2017 galatasaray adana maçında olduğu gibi 4 lu savunma ile çıkıp oyunu elimizde tutmamız lazım. tudor'un da bunu yapacağına inanıyorum. kontrollu oyunun üzerine özgüveni yüksek bir galatasaray gibi oynarsak 3 puanla döneriz. başakşehir ligde 2.ymiş bu sene 2 macta da bizi yenmiş falan önemi yok bunların diyorum ki o sırada takımın deplasmanlarda oynadığı futbol geliyor aklıma fenalaşıyorum.
 • 4
  tudor öncesinde bu maça çıkıyor olsaydık fiziksel ve oyun olarak eziliriz diye düşünürdüm. ancak şu an fiziksel olarak başa baş mücadele edeceğimize eminim. oyun kısmında ise oyuncular konsantre olursa geride kalmayız. ama unutulmaması gereken başakşehir sezon başından beri belli bir çizgide oynarken biz yaklaşık olarak 1,5 aydır yeni şeyler inşa etmeye çalışan bir takımız. bu nedenle taktik olarak oldukça zor bir maç. ama oldukça ümitliyim. başakşehir de son haftalarda çok iyi oynamıyor. ümitlenmemi sağlayan temel nokta da bu zaten.

  bu sezon hiç bir kritik maçı kazanamadık. buna da son vermek için çok güzel bir fırsat.
 • 5
  3 nisan 2017 galatasaray adanaspor maçındaki gibi 4.4.2 çıkacaksak defteri kapatalım oynamadan gerü dönelim dediğim maçtır. zira 4.4.2 oynanır fakat bu kadar kopuk şekilde oynanmaz. çünkü adanaspor karşısında izlediğimiz 4.4.2 değildi 4.2.4 gibi birşeydi. kanat oyuncularının her biri kafasına göre takıldı ve adanaspora kontraatak forsatını çok tanıdık. bu şansları eğer başakşehire verirsek bizi cezalandırırlar. 4.4.2 oynanmamalı demiyorum ama kanatlarında yasin ve rodriguezin olduğu 4.4.2 oynamak büyük risk.
 • 12
  çok kritik 3 haftalık dönemin ilk maçı. biz başakşehir(d), fenerbahçe ve bursa (d) oynarken beşiktaş trabzon(d), adana ve başakşehir(d) oynuyor. biz 3 maçı kazanıp beşiktaş da avrupa filan ayağına trabzon ve başakşehir'e kaybederse çarşı çok fena karışır. evet çarşı.

  edit: sonraki hafta biz iç sahada kasımpaşa ile oynarken, beşiktaş fener ile oynuyor. umutlanmak istemiyorum ama umutlar henüz bitmemiş.
 • 13
  üçlü savunma çıkaranın kaynanası ölsün, daha ne diyeyim? trabzon-bjk maçının olduğu hafta mutlaka kazanmalıyız. bence trabzon yatar bjk maçında ama tam tersi de olabilir, nasıl olsa şampiyonluk garanti diye trabzon'un üçüncü olması için maçı verebilir bjk. o maçın sonucu ne olursa olsun bizim kazanmamız lazım. böylelikle aşağıdan biraz uzaklaşır, yukarıya da yaklaşmış oluruz. başakşehir 2 hafta sonra bjk ile oynayacak, bunu da unutmamak lazım. galibiyet galibiyet galibiyet! ve bunun üçlü defans ile olma ihtimali sıfıra yakın.
 • 15
  şampiyonlar ligine katılmak adına çok önemli olan maç. bu sene şampiyonluk hayal, biz her maçı kazansak dahi bana göre uzak ihtimal. federasyonun bu kadar destek verdiği bir takımla malesef başa çıkmayız. ama bu maçı kazanırsak seneye şampiyonlar liginde olabiliriz.

  şampiyonlar ligine katılmak uefa tarafından verilecek para haricinde satılan kombine, forma vs vs derken sağlam bir gelir demek. evet, ön eleme oynayacağız ama hocamıza ve geleneklerimize güveniyorum ben.

  bu maçın anahtarı defans ve önlibero performansı. çok sert maç olacak.
 • 16
  başakşehir güle oynaya kazanır. allah aşkına şu dandik trabzonspor karşısında ezim ezim ezildik. ligin en ne yaptığını bilen takımlarından başakşehir karşısında galibiyet mi alacağımızı düşünüyorsunuz gerçekten?

  adanaspor gibi gördüğüm en kötü takımlardan birine çok kötü bir oyunla 4 gol attık diye yine herkes gaza gelmiş. inanılmaz.
 • 17
  aklımda hesap yapıp duruyorum.
  bjk 58
  başak 53
  gs 49

  trabzon beşiktaş'ı yense, biz de başakşehir'i.
  bjk 58
  başak 53
  gs 52 olur.
  bjk'nin daha fb derbisi var, başakşehir'le de oynayacaklarını düşünürsek sezon sonuna kadar da herşeyin tozpembe geçeceğini de varsayarsak şampiyon bile oluruz. ha nah oluruz, orası ayrı tabi.

  eh şampiyon olamayacağımıza göre tinerciler de olmasın istiyorum ama başakşehir çok mala bağladı ikinci yarıda. beşiktaş'ın her puan kaybettiği haftada onlar da kaybetti ve geçtiğimiz hafta sonu iyice sıvadı. fakat beşiktaş trabzon'a yenilse, başak da bizi yense yine aralarında 2 puan olacak. ve beşiktaş daha başakşehir deplasmanına çıkacak, evinde de fenerbahçe'yi ağırlayacak.

  bilemiyorum, içinden çıkamıyorum. herhalde beşiktaş trabzon'u yenip 'şampi' der, bize de hesap kitap kalmaz.
 • 19
  şu an tinercilerin şampiyonluğu umrumda değil. bizim başaklardan 2.liği alıp şampiyonlar ligi ön elemelerine kendimizi atmamız lazım. galatasaray için avrupa algısı her zaman şampiyonlar ligi olmalıdır. sıkıcı uefa grup maçlarını izlemeye hiç istekli değilim. şampiyonlar ligi için bir ihtimal varsa o ihtimali sonuna kadar kovalamalıyız. kimin şampiyon olduğundan bize ne yahu!
 • 20
  $ampiyon veya 2. olarak $ampiyonlar ligine katilmak adina kazanmamiz gereken müsabakadir.

  mevcut kadro ve yönetimle asil yerimizin avrupa ligi oldugu su götürmez bir gerçek, ancak ben $ampiyonlar liginde gelecek gelire bakarim. katilim parasi, galibiyet primleri, vs. vs.

  ba$ak$ehir'i yenecegiz ve be$ikta$ ta ts ile berabere kalacak. puan durumu ise $öyle:

  bjk 59
  bfk 53
  gs 52

  sebebi: havaya girdin mi, galatasaray çakar sana.
 • 21
  bjk 58
  başak 53
  gs 49

  trabzon beşiktaş'ı yense, biz de başakşehir'i.
  bjk 58
  başak 53
  gs 52 olur.

  zaten ts-bjk maçı bu maçtan önce olduğu için bu maça çıkarken yukarısı şekillenmiş olacak. neyse puan farkı 6'ya bile düşse beşiktaş'ın 2 mağlubiyet hakkı var bizimle yarışırken. sen hepsini kazansan o 2 maç kaybetse bile ikili averaj yüzünden gerisinde kalıyorsun. 2 mağlubiyet = 3 beraberlik. başakşehir'in de sürekli galibiyet alamayacağı şu durumda bence beşiktaş güle oynaya şampiyon olacaktır. bu sebeple bu maç şampiyonluk yarışında artık hiçbir şeyi değiştirmez en fazla ne zaman ilan edileceğini değiştirir.

  biz kendi açımızdan bakacağız olaya ve 2.liği kovalayacağız. ön elemelere seri başı ya da değil nasıl katıldığımız önemli değil. bu sene efsane bir şampiyonlar ligi sezonu geçiren monaco'yu vitor'lu fenerbahçe hakem hataları sebebiyle eleyemedi. sezon başında takımlar daha hazır olamıyor, bu sebeple iyi bir kamp geçirmiş galatasaray her türlü şampiyonlar ligi'ni kovalayacaktır. daha şamp. ligi ön elemelerinde 1 kez elenmiş takımız neden olmasın? elensek bile uefa avrupa ligi garanti, mis gibi.

  bu sebeple bu maçı kazanmamız şart. daha önce başakşehir'in daha iyi olduğu dönemde farklı düşünebilirdim ama ben o ışığı onlarda da göremiyorum. biz zorlarız onlar zorlayamaz.
 • 23
  bu sezon hedef maçların hiç birini kazanamadık, doğru. ama bu artık önemli maçlar serisinin son aşamalarından biri. bu ve fenerbahçe maçlarını kazandığımız takdirde şampiyonlar ligi yolumuz açık diye düşünüyorum. beşiktaş da eğer buradan şampiyonluğu verirse * futbol branşını kapatsın.
  ne olursa olsun iddiamız var. takımımız düzgün 11'le çıktığı zaman her türlü maçın favorisidir bu lig için. hele bir de istikrarsız bir başakşehir varken çaktırmadan yenmek işleri kızıştırır tam da istediğimiz hale bürünür ligin zirvesi.