• 1
  2017-2018 yaz transfer sezonunda 8.5 milyon euro bonservis, yaklaşık 1.5 milyon euro prim ve 3.3 milyon euro maaş ile takımımıza büyük umutlarla transfer olan younes belhanda, gerek performansı gerekte skora katkısıyla bu sezon beklentilerin çok altında kaldı ve haklı olarak eleştiriliyor. buraya kadar herşey tamam bundan sonrası sıkıntı. aslında bu konuyla ilgili uzun bir yazı yazmak gerekiyor. sadece belhanda meselesi değil genel olarak futbolcuyu anası babasıymış gibi savunan hiç bir şekilde eleştiri kabul etmeyen ve bunun uğruna renktaşlarına saldıran bir çok yazar var sözlükte.

  edit: hayretler içerisinde verilen cevapları okuyorum. yahu arkadaş adama demezler mi sizin dikkat ettiğiniz şey mücadele etmek, savaşmaksa umut bulut'u niye linç ettiniz ? o adamda her maç deli gibi baskı yapar, orta sahaya yardım eder ve formasını terletirdi. onun suçu neydi o zaman ? belhanda'yı kărına teklif geleceğine inanan polyannalar mı dersin, yoksa belhanda düşmanlığı başlığına sesini çıkarmayıp, bu başlığı beğenmediği için modaretörcülük oynayan mı dersin... diyecek laf bulamıyorum...
 • 2
  (bkz: yav he he)

  olmayan hayranlıktır. haksız yere ağır bir şekilde eleştirildiği için savunulan bir oyuncudur o kadar.

  iddia edildiği kadar da kötü oynamamıştır, hatta faydalı olmuştur. elbette her oyuncu gibi berbat oynadığı maçlar oldu lakin kendisinin olmadığı maçlarda takımın hali ortadaydı pozisyona bile giremiyorduk. bunu inkar eden varsa bu yıl hiç galatasaray maçı izlemeden ezbere yorum yapıyordur net.

  aldığı ücret konusunda bir zahmet kontratı ayarlayanlara giydirin belhanda’ya değil. :)
 • 5
  kimse kendisine hayran değil. kendisi klasik 10 numara oynamıyor, rakip ataklarda eli belinde pusuya yatmıyor. sürekli oyunun içinde, sahanın her yerinde görebiliyoruz kendisini. bu kadar koşup mücadele eden oyuncudan çok fazla şeyler beklendiği yetmezmiş gibi gamsızlıkla suçlanıp zaman zaman da kuzey afrikalı olduğu için ırkçı saldırılara maruz kalıyor.

  bugün belhanda'nın kar edeceğimiz bir bonservis bedeline satılmasına 1 taraftar bile karşı çıkmaz. bi taraflarınızdan hayranlık uydurmayın.
 • 6
  belhanda deplasmanda yok ve karnemiz kötü ama belhanda maç kazandıramıyor hmm... belhanda haterlığı var bu sözlükte fakat baylar hayranlık vs yok. adam çabasını gösteriyor ve yermek haricinde başka hiçbir şey yapmıyorsunuz. belhanda'yı satalım kim gelse belhanda'ya davranıldığı gibi davranılacak. daha galatasaray'da oynamayan hatta ezeli rakiplerden birine gitme ihtimali olan trezeguet için fegholuli out dendi hatta belhanda kötü oynasın da gülelim savunanlara diyen oldu bu platformda. siz haksız şekilde belhanda ve feghouli eleştirirseniz biz de savunacağız çünkü bu adam halihazırda galatasaray futbolcusu ve kötü değil. siz eleştirin biz kötü değil demeye devam edeceğiz performansı düşene dek ne de olsa babamızın oğlu değil emre ya da tre gibi.
 • 8
  2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı performansını eleştiri için sormuyorum sadece bu kitleye bu adama

  yeteneği tartışılmaz
  çok yetenekli
  olay tamamen mental yoksa iyi topçu

  gibi argümanlarla sahip çıkanlar hangi yeteneğinden bahsediyorsunuz tam olarak? mesela lincoln vardı 10 yıl önce bilmem hatırlar mı yaşı o zaman 7-8 olan kardeşlerim. adam harbiden yetenekliydi bir oynasa var ya of diyordunuz ama gel gör ki deplasmanlara falan gitmezdi maç secerdi falan filan. mesela elano vardı yine ondan 2 yıl sonrası adam cok kaliteli bir futbolcu idi fakat dikiş tutmadı. ona da aynı şekilde yetenekli ama ah bir dikiş tutsa derdik. yahu bu belhanda'nın ciddi ciddi soruyorum eleştirmiyorum hangi yeteneğine hayran kaldınız da aylarca kafa ütülediniz? bir aydınlatın beni. koşu mesafesi falan yetenekse ok diyorum.