• 701
  taraftar sezon boyunca topu ayağına her aldığında sneijder tezahüratı yapmalıdır. taraftara bu kadar saygısız bir yönetim olamaz.

  edit: en beğenilmeyenlerime 1. sıradan girmiş. muhtemelen haftanın da en beğenilmeyeni olur. açıkçası plajda yazdığım için kendimi yeterince ifade etmedim ve fikrin içini de dolduramadım. aslında niteliksiz diyebileceğim bir entry ortaya çıktı. dolayısıyla da sanki oyuncunun başarısız olmasını istiyormuşum gibi bir hava oluştu. bence aldığım tüm ofsaytlar adil ve bu haliyle haftanın en kötü entrysine sahip olmayı da hakediyorum.

  neyse oy umursadığım bir hadise değil. ancak kendimi doğru anlatmak benim için önemli. dolayısıyla fikri alt yapısını açmakta fayda var.

  galatasaray yönetimleri taraftarı saymalı. bazı şeyler galatasaray taraftarına rağmen yapılamamalı. kimse galatasaray'dan büyük değildir lafının sebebi kulübün arkasındaki 20 milyon taraftardır. muhattabı da taraftara rağmen hareket edenlerdir. gözümüzün içine baka baka bayrak adamlarımızı yok ediyorlar. ergin ataman artık yok. takip ettiğim bir dal değil ancak kadın basketbolunda, engelliler takımımızda da benzer şeyler oldu. melo selçuk istemiyor diye gönderildi. sneijder'e yapılanın benzeri bir mobbing ile podolski gitti. 10 gidiyor. gitmese bile bu saatten sonra fayda sağlamaz. düşünsene sahada belhanda 10 numara giyecek sneijder 20. benim egom izin vermezdi açıkcası. ve bu adamdan kalırsa takım için mücadele etmesini bekleyeceksin? imkansız. bence bu seçim belhanda'yı da altında kalacağı saçma sapan bir baskı altında bıraktı.

  taraftara rağmen böyle bir hamle yapılmamalı. yönetim, kongre galatasaray taraftarının ne kadar büyük bir güç olduğunu unuttu. siyaset de unuttu. bu yüzden 20 milyon taraftarın hakkı yeniyor, camia ötekileştiriliyor. işin kötüsü taraftar da gücünü unuttu. unutmasa zaten kimse bu muameleleri yapmaya cesaret edemeyecek.

  bazen bazı zararları göze alıp tepki vermek lazım. geçen sezon aman takım iyi gidiyor diye tükürdüğümüzü yaladık. iyi mi oldu?

  belhanda'nın başarılı olmasını istiyorum. benim gösterilmesini istediğim tepki yönetime. büyük ve unutulmayacak bir travma lazım. az önce saydığım, galatasaray taraftarının gücünü unutan herkese kim olduğumuzu hatırlatmak artık şart. fikrimin arkasındayım. hatta arttırıyor ve basketbolda da maç boyu ergin ataman tezahüratı duymak istiyorum. hem de sezon boyunca.

  gerekiyorsa maç başında oyuncuyu tribüne çağırır, alkışlar gönlünü alır tepkinin yönetime olduğunu hissettirirsin. ancak top 10 numaralı formayı giyen oyuncuya geldiğinde bence sezon boyu bütün stad sneijder diye inlemeli. bu idari bir protestodur. sneijder tutkusu da değildir.

  dün yazdım. galatasaray wesley'i gönderecekse bu işi düzgünce yapmalıydı. çıkıp wesley iyi bir oyuncu ama biz yolumuza başka iyi oyuncularla devam etme kararı aldık diyebilmelilerdi. bu karakteri de sergileyemediler. kariyer planlaması diye saçmaladılar.

  kişisel fikrim sneijder takımda kalmalıydı. gönderilmesi fikri hatalıydı. gönderilme tarzı ise hata ile açıklanamayacak kadar büyük bir skandal ve çirkinlik. tepki görmesi gereken şey işte bu. bu saatten sonra ise sneijder'den fayda almamızın imkansız olduğunu düşünüyorum.

  taraftarı dikkate almak zorunda yönetimler. bu protesto belki 17/18 sezonunda galatasaray'a zarar verir, ancak travması 10 yıllar boyunca büyük hataların önünde demoklesin kılıcı gibi durur. bu travmayı tutkuyla istiyorum. ve diyeceklerim bitti. nokta.
 • 703
  ya ne olacağıdı? hala daha "sneijder kalır mı?" diye düşünenler olması komikti. belhanda alındığı gün sneijder gitmişti zaten.

  bonservisiyle, yıllık ücretiyle ve sneijder yerine 10 numarayı giymesiyle çok büyük bir yük altında. bunun üstesinden gelebilmesi için en azından hem gol hem de asist olarak çift haneli rakamlara çıkması lazım. en az o da.

  her türlü salaklık bu. kimse kusura bakmasın. bunu planlayan kimse aptalın teki. yahu arkadaş ver 20 numarayı şimdilik. ne fark eder? sezon açılınca 10 numarayı verirsin. bekle biraz insanların içi soğusun. dangalaklık resmen.

  ekleme:

  yine bir kamuoyu yoklaması mı yapılıyor diye şüpheleniyorum açıkçası?
 • 708
  sneijder'le alakalı bu adama neden sallandığını anlamıyorum ya çılgın mısınız siz???
  adam "bana 10 numarayı verin" demiş olamaz. belli ki yönetim vermiş, bu adamın suçu ne? kaldı ki sneijder ile ilgili de gayet olgun bir açıklama yapmıştı.

  laflara bak, "top ayağına her geldiğinde sneijder tezahüratı yapılmalı"ymış. ayıp be!

  oldu olacak evini falan basalım, ali sami yen'deki bir maçta çakmak falan fırlatalım kafasına. ulan bu nasıl kalitesiz bir taraftar profili ya. yazıklar olsun.

  galatasaray düşmanı mısınız, sneijder aşığı mı?

  ben de seviyorum sneijder'i ama işin bokunu çıkardınız artık. yeter.
 • 711
  ayağına top her geldiğinde sneijder tezahüratı yapılması gerekliymiş. sonra bazılarına sneijdersporlusun deyince köpürüyorlar.

  diyelim ki sneijder'in gönderilmesi olayında yüzde yüz sneijder haklı. yine de bu adamın ne suçu var? 10 numarayı alarak yasin öztekin kafasında olduğunu belli etmiş. bu kafalara bayılıyorum. ne diyecekti adam? yok ağam ben almayayım bir sneijder abiye sorak mı diyecekti? sneijder'i daha görmemiş bir adam bu. 10 numarayı alabilirsin dediklerinde almıştır normal olarak. yönetim-sneijder çekişmesinden adama ne?

  ha bu arada tribün çevresine uzak arkadaşlara belirteyim. sneijder sözlükte sandığınız kadar vazgeçilemez bir adam değil tribünlerde. bunu bizati gözlemlemiş biri olarak söyleyebilirim.
 • 713
  anlamiyorum, siz bi sirkette calisiyorsunuz ve ust yonetim kadrosu ile uyumsuzluk icindesiniz. ama sektorde baya taninan bir insansiniz. siz yonetimle gorusmelere devam ederken, yonetim sizin pozisyonunuza birini alkyor ve sizin projelerinizi tamamen o kisiye devrediyor. ve bu kisi de gayet olumlu bir sekilde kabul ediyor. yahu bu nasil etik? belhanda, sneijderin gitmedigini bilmiyor mu? sneijderi tanimiyor mu?

  sneijder gitmeden onun numarasini almak saygili olmaz demek zor mu?

  bunu cevaplar misiniz?
 • 714
  ayağına her top geldiğinde sneijder tezahüratı yapılması gerekiyorsa, neden sneijder 10 numarayı melo'dan aldığında melo tezahüratı yapılmadı ulan? geçiniz efendim artık bu işleri. sneijder belli ki kendisi de ayrılmak istiyor. yönetim de belhanda'ya boş numaraları gösterirken 10 numarayı da göstermiş belli ki, arkadaş da almış giymiş. bu, bu kadardır.
 • 717
  büyük ihtimalle sneijder olayında taraftarın bu kadar kızgın olduğunu bilmiyordur, çoğu futbolcunun genelde kafası da pek çalışmaz, çocuğa sneijder kesin gitti demiş olabilir yönetim, bu yüzden günahsız olabilir, fakat çoğu taraftar bunu unutmayacaktır, ben ligi ve taraftarı tanıyorsam , belhanda'nın kendisini sevdirmesi ve eleştirilmemesi imkansıza yakındır. bunun galatasaraylılıkla alakası da yoktur, böyle atıp tutanlar diğerlerinden fazla galatasaraylı ise, şu yönetim belasından bizi kurtarsınlarda görelim. hep destek kafasıyla, yokuş aşağı giden freni patlak aracı durduramazsınız. galatasaray'da 10 numarayı alacak kariyeri ve başarıları olmayan futbolcu.
 • 721
  sneijder konusunda taraftarın hassasiyetini anladığını düşünmüyorum, yaptığı açıklama da bunu gösteriyor. taraftarın sneijder konusunda bu kadar ayağa kalkmasının nedeni sadece bir futbolcu olmasından değil, bir anlayışa, vizyonsuzluğa, leşliğe, çöplüğe, beceriksizliğe, ranta, komisyona, vasatlığa karşı isyan noktasına gelmesidir. belhanda tüm bunların üstüne en azından bir sezonluğuna 10 numarayı almasa kendisi için daha iyi olurdu. böylesine kör gözüne parmağım denecek bir sürecin ortasında wes'in formasını almak ona hiçbir şey kazandırmaz, bu baskıyla başa çıkamaz. yetenekli futbolcu, normal şartlarda iyi de verim verir ama şu anki olağanüstü şartlarda kendisinin verimi oldukça düşecektir.
 • 722
  kendisi masum falan değildir. henüz sneijder'in "kesin" olarak gitmediği ortamda bu formayı alması, istemesi ve kabul etmesi tek kelime ile "saygısızlık"tır. siz hayatınızda saygıya çok önem vermeyebilirsiniz. ama dünyada bu işler sizin düşündüğünüz gibi yürümüyor.

  sneijder madem gidecek, 10 gün beklese, "durun hele bir kesinleşsin, yollar tamamen ayrılsın, ondan sonra alırım forma kaçmıyor" dese saygılı bir davranış yapardı. ancak bu yaptığının savunulacak bir tarafı yok. yazılan uzun uzun yazılar sadece boş laf salatasından ibaret.

  edit: dediğim gibi konu "kesinleşmiş ise" bu dediklerim geçerli. bugün veya yarın sneijder ile resmi olarak yollar ayrılır o zaman dediklerim elbet geçerisiz. ancak bu ayrılık süresi 5-6 günü bulursa kabul ettiği şeyin bir izahı yok.
 • 725
  malesef kendisine yapılacak olası tepkilerin hepsi galatasaray adına olumsuz olacaktır. bekleyip performansını görmemiz gerekiyor.

  çok gereksiz bir açıklama ile sneijder giderse 10 numaraya talip olduğunu söylemişti. keşke söylemeseydi, içinde de kalabilirdi.. sneijder ayrıldıktan sonra alsa kimse bir şey demezdi ki herkes de alacağını biliyordu.

  o forma zaten kutsaldır, ayrıdır ama senin için ekstra bir ağırlığı olacak bunu unutma belhanda..
  ben "galatasaray'ın menfaatlerini düşünen bir taraftar" olarak "umarım o formanın hakkını verebilmek için elinden gelenin en iyisini yaparsın" demekten başka bir şey diyemiyorum.