• 1
    bu kavram için halihazırda var olan bir isim bulamadığımdan dolayı böyle bir başlığı uygun gördüm. hatalıysam affola.

    vardır böyle bir şey. kadrosunda santrfor olmayan ya da zaten az sayıda olan santrforu da sakatlanmış takımların forvet olarak oynatmak zorunda kaldığı, genellikle sağ ya da sol açık mevkisinde görev yapan oyunculardır bunlar.

    galatasaray futbol takımında yokluk forveti olarak görev yapıp nispeten başarılı olduğunu hatırladığım iki oyuncu var. bunlardan birisi harry kewell olup kendisi aynı zamanda yokluk stoperliği de yapmıştır. * bu kadife bilekli, yakışıklı abimiz iyi bir bitirici olmakla kalmayıp bir ton da kafa golü atmıştır.

    diğer nispeten başarılı yokluk forvetimiz ise herkesin unutmak istediği bir sezona ait* olan, herkesin unutmak istediği bir oyuncu. onun adı juan pablo pino. kanat oynadığı dönemlerde mustafa sarp gibi bir yetenek timsalinden pek de hoş olmayan serzenişler duyan bu kolombiyalı akadaşımız forvete geçtikten sonra pek çok güzel gol atmış, kadıköy lanetine takılıp bir topu çizgiden çıkarılmış ve türkiye kupasında denizliye hala unutamadığım bir gol yaslamıştır. elmander transferi ve baros’un sakatlıktan dönüşüyle kendisine yol verilmiştir.

    malum önümüzde eren derdiyok dışında forvetsiz girdiğimiz bir 2018-2019 sezonu var. şartlar bizi tıpkı eski günlerdeki gibi yokluk forvetleri yaratmaya itiyor, onyekuru, sinan ve muğdat’ın bu kutsal mevkiyi doldurmasını beklememize sebep oluyor. umarım onyekuru’nun küfredeni, sinan’ın sakatlayanı olmaz. sonumuz hayrolsun.