• 1
  galatasarayın ihtiyacı olan futbolcudur. galatasarayı ileriye taşıyacak, galatasarayı borç batağından kurtaracak, menajerlerin oyuncağı olmaktan çıkaracak, güneşli güzel yarınlara taşıyacak gençtir. türk olmasını tercih ederim ama yabancı da olabilir. bunun için ne lazım? ya da bu mümkün olabilir mi? asıl mesele orada. istenirse, kafaya konursa olmayacak şey yok. yeter ki bu yönde bir tercihi sistematik biçimde sürdürmek, iyileştirmek, geliştirmek niyeti olsun.
 • 3
  parametreler arasına genç de eklenirse tadından yenmeyecek bir kategori olacaktır. aslında algoritma ya da mevcut durumda yapılması gerekenler o kadar açık ama yapılmıyor. çünkü mevcut düzenin bir besin zinciri var. o besin zinciri o kaynak paylaşımı böyle bir yönelimle zarar görür. göz boyamak, sezon ortasını bekleyin demek daha kolay. e iyi de doğru olan daha işin başında belli değil miydi? daha sezonun başında hazırlık maçları esnasında takımın ciddi bir sıkıntı içinde olduğu ortadaydı. kırk senedir ne görülmedi de birden devre arasında olabilecek şey görüldü. anlamak mümkün değil.
 • 4
  genellikle taraftarların satın alma sürecinde burun büktüğü ve takımdaki erken dönemlerinde eleştirmek için fırsat kolladığı futbolcu tipi, çünkü "namı" yok. özellikle de yerli ise kısa sürede "çöp" ilan edilir.

  (bkz: adem büyük)

  böyle futbolcuların kendilerini ispatlayabilmek için daha çok emek göstermesi, daha büyük işler yapması ve kesinlikle hata yapmaması gerekir. yoksa çöp olma giyotini kenarda beklemektedir.

  ama namı olan bir yabancıysa daha gelmeden yollarına güller dökülür, x takımın bilmem kaç milyon euro verdiği ve bu nedenle süper yetenekli olduğu iddia edilir, kötü oynasa bile görmezden gelinir.

  bakınız vermek istemiyorum; takımımızdaki yabancı orta saha ve forvet oyuncularının içinden isteyen istediği gibi boşluğu doldurabilir.

  sonuç olarak ülkemizdeki "işe değil isme, içeriğe değil görüntüye bakma" eğilimlerinden dolayı ülkemizde pek tutunamayan futbolcudur.
 • 5
  bütün transfer hamlelerimizin bu tarzda topçuları takımımıza katma üzerine olması gerektiğini düşünüyorum. hele ki 25 yaş üstü transferlerin yanından bile geçmemeliyiz. biz aşırı borçları olan ekonomik olarak bitik durumda olan büyük bir kulübüz. bizi menajerlerin allayıp pullayıp kulübümüze çaktıkları yaşlı ama isimli topçular kurtarmayacak. bizi yıldız olmayıp takımımıza gelerek yıldız statüsüne erişebilen topçular kurtaracak.