• 4
  --- alıntı ---
  kırmızı ve mavi adında 2 cafemsi yapıya sahiptir.bunlardan kırmızı daha büyük ve lükstür.ancak bu üniversitenin bünyesinde fazla bulunan fenerlilerin baskıları sebebiyle derbiyi onlar kırmızı da biz ise mavide izlemek zorundayız.**
  --- alıntı ---

  ev sahibi olan kırmızı da izler her zaman derbilerde. 5 senedir böyledir normalide budur.sinirlenmene gerek yok yani*
 • 6
  türkiye cumhuriyeti'nde mustafa kemal atatürk ilkelerine sahip çıkan, yaşayan, yaşatan günümüzde az sayıda kalmış kurumlardan biridir. kuruluş amacı bile mustafa kemal'in ilkelerinin gelecek nesillere aktarılması, bilim yolunda, bilim ışığında bireyler yetiştirilmesi ve bilimin üretilmesidir. bugün mensubu olduğum için bir kez daha gurur duydum.

  çocuğunuz atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş bir birey olarak yetişsin istiyorsanız gönül rahatlığıyla istek vakfı okullarını ve yeditepe üniversitesi'ni tercih edebilirsiniz.

  edit: genetik bölümünde doktora öğrencisiyim. laboratuar altyapısı olsun, bilime üniversite desteği olsun avrupa ile yarışabilecek kapasitede türkiye'deki nadir okullardan biridir. ciddi de yatırım yapmaktadır bu işe, kurulalı 20 yıl olmasa bile 200'e yakın bilimsel patent almıştır ve katma değer yaratmaktadır.

  lisansların çektiği sorunlar ile ilgili yorum yapamayacağım ama lisans eğitiminde çoğu okulda sistem ile ilgili problem ve aksaklıklar olabiliyor malesef, özel üniversitelerin genel problemi. para veren adamı kolay kolay memnun edemezsin.
 • 7
  akademik eğitim vermediğini ve yozlaştığını iddia eden iyi ihtimalle delidir, altına bir dayanak koyması mümkün değildir. çok değerli ve kaliteli hocalara* sahip olmasının yanında okulun en üst kısmında bir adet atatürk ve iki adet türk bayrağı içeri girdiğiniz gibi sizi karşılamaktadır. ve bir selçuklu kalesi mimarisi ile inşa edilmiştir. *

  yemekhanesi gerçekten rezalettir, ama okul civarında gırla cafe/restaurant vardır. hadi olmadı ataşehir, cadde, metro, paladium brandium vs. bunların hepsi 10-15 dakika mesafedeki yerler. fakülte dersleri ilk döneminizde en az 4 senedir hazır olarak gelmektedir, hatta artık her döneminizde hazır gelmektedir. ayrıca kendini geliştirmek isteyenler için ciddi aktif başarılı işler yapan öğrenci kulüpleri de vardır, hatta okulun kendi kariyer departmanı da sürekli olarak ücretsiz eğitimler vermektedir. (u: kotası var falan ayağı yapmasın kimse kaydım olmayan kaç eğitime gittim ve hep gelmeyen birinin yerine geçtim) bedrettin bey geri döndüğünden beri ara ara garip kararlar çıksa da çoğu zaman kavga dövüşle de olsa geri düzeltilmiştir.
 • 8
  istek vakfı okullarından(istek bilge kağan) mezun olmuş birisi olarak hakkında bende bir kaç bir şey karalıyayım dediğim üniversite. öncelikle istek vakfı atatürk ilke ve inkilaplarına son derece sahip çıkan bir vakıftır önermesi % 100 doğru olmasada gerçeğe yakındır. genel anlamda eğitim çağdaş değerler ve bilim merkez alınarak verilir. fakat biz mezun olduktan 1 sene sonra bir hocamız gezi parkına destek verdi diye işine son verilmesi oldukça üzücü bir olaydı. hocalarımızın içinde de torpilli badem bıyıklı denilecek insan neredeyse yok denecek seviyedeydi. bende son sene istek bursu sayesinde yeditepe'yi yazmayı düşünüyordum(istek vakfından mezun olanlara %50 indirim vardı).

  bazı sebeplerden dolayı şu an bilgi üniversitesindeyim yeditepe'yi yazmadım tercihlerime.zaten ygs puanımla %50 bursuda kazandım bilgi'ye. bir kaç üstte yazılan öğrenci ve okul profili sanırım tüm özel üniversiteler için yazılmalı. tek bir üniversiteyi baz alıp örnek vermek doğru değil. okulumda bazı bölümler gerçekten öğrencilere bir şeyler katsada çoğu bölüm bırakın kendi haline şeklinde idare ediliyor. ilk 3 hafta aldığım iki dersin hocası okula gelmedi ve daha sonra işi bırakmış olduğunu öğrendik. daha sonra kendisinin yerine başka bir hoca geldi soruları verip alın sınavda bunları sorucam dedi. fakat ortada ne bir ders var ne de bizlere aktarılmış bir bilgi. ayrıca bu sene son senemiz olduğundan herkes bir şeyler öğrensem kardır mantığına girmişken böyle bir durum olması biz öğrencilerin aklıyla dalga geçmekle eşdeğerdir bana göre. bu arada bölümümüzün burssuz fiyatı 17 bin tl civarında. öğrenci profiline girmiyorum bile yeditepe'den bile beter durumdayız.
App Store'dan indirin Google Play'den alın