• 4
  --- alıntı ---
  kırmızı ve mavi adında 2 cafemsi yapıya sahiptir.bunlardan kırmızı daha büyük ve lükstür.ancak bu üniversitenin bünyesinde fazla bulunan fenerlilerin baskıları sebebiyle derbiyi onlar kırmızı da biz ise mavide izlemek zorundayız.**
  --- alıntı ---

  ev sahibi olan kırmızı da izler her zaman derbilerde. 5 senedir böyledir normalide budur.sinirlenmene gerek yok yani*
 • 6
  türkiye cumhuriyeti'nde mustafa kemal atatürk ilkelerine sahip çıkan, yaşayan, yaşatan günümüzde az sayıda kalmış kurumlardan biridir. kuruluş amacı bile mustafa kemal'in ilkelerinin gelecek nesillere aktarılması, bilim yolunda, bilim ışığında bireyler yetiştirilmesi ve bilimin üretilmesidir. bugün mensubu olduğum için bir kez daha gurur duydum.

  çocuğunuz atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş bir birey olarak yetişsin istiyorsanız gönül rahatlığıyla istek vakfı okullarını ve yeditepe üniversitesi'ni tercih edebilirsiniz.

  edit: genetik bölümünde doktora öğrencisiyim. laboratuar altyapısı olsun, bilime üniversite desteği olsun avrupa ile yarışabilecek kapasitede türkiye'deki nadir okullardan biridir. ciddi de yatırım yapmaktadır bu işe, kurulalı 20 yıl olmasa bile 200'e yakın bilimsel patent almıştır ve katma değer yaratmaktadır.

  lisansların çektiği sorunlar ile ilgili yorum yapamayacağım ama lisans eğitiminde çoğu okulda sistem ile ilgili problem ve aksaklıklar olabiliyor malesef, özel üniversitelerin genel problemi. para veren adamı kolay kolay memnun edemezsin.
 • 7
  çocuğunuz atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş bir birey olarak yetişsin istiyorsanız gönül rahatlığıyla istek vakfı okullarını ve yeditepe üniversitesi'ni tercih edebilirsiniz, akademik anlamda boş adam olarak yetişecektir ama olsun.

  tam burslu olarak başlayıp sonlara doğru bursumu kaybettiğim okul bu arada bu. okula girdim, ne danışman danışmanlığını yaptı, ne hocalar hocalığını. ders programını - bu ders ne o ders ne, sistemde hangi bölümün fakültenin altına bulunur bilmeden yardımsız kendin hazırlarsın ilk dönem bile. öğrenciler zaten apayrı bir kafa. sınıfta makyaj yapanı mı ararsın, her sınavda kopyayla geçenini mi, sırf kopyayla 8-10 dönemde okulunu bitirenini mi. öğrenim dili ingilizcedir, kimse ingilizce konuşmaz. bazı hocalar türkçe anlatır ingilizce sorar. bazıları da tek kelime türkçe bilmez, hindistan'dan gelmiştir, ingilizce'yi bile tam konuşamaz. ek yabancı dil alırsın hocalar derste taşak yapar. yemekhanesinde 3 kap son derece uyduruk yemek 10 tl'dir. ekmeğini suyunu bile parayla alırsın. en kötü yurt odası aylık 1000 tl'dir. yurt yemekhanesinde sadece hazır gıda bulunur. dersten çıktığında en yakın merkez olan kadıköy'e trafiksiz 45 dakika trafikli 2 saatte gidilebildiğini, okul çevresinde doğru dürüst yiyip içebileceğin takılabileceğin tek bir mekan bile olmamasını uzun uzun anlatmak bile istemiyorum.

  öğretmeniyle öğrencisiyle insanı tembelliğe alıştırır bu okul. tembelliği kanıksarsın bir süre sonra. bir talebin olduğunda küçük dalan'ın huzuruna çıkmak için randevu alıp saatlerce beklersin. beklersin ki son model arabasını rektörlük girişine koysun da sana 5 dakikasını ayırsın, dinlesin. neden bursunu kaybettiğini, ne zorluklar yaşadığını baş eğerek anlatırsın, sırıtarak cevap verir. şimdi bu adam en kral atatürkçü olsa kaç yazar?

  son dönem son ders artık. bazı dersler değişmiş, bazılarının yerine yenileri gelmiş. hangi dersi hangisine saydıracağız da ben mezun olacağım- danışmanın odasında oturuyoruz bu sahnede. ikimizin de kafasında aynı sorular. o bi yandan twit okuyor ayrıca. işte tam böyle bir okul bu. hala utanmadan yeditepe üniversitesi mezunlar derneği mesaj atıyor bir yerlere çağırıyor falan beni. niye geleyim lan sizin şeyinize? bana ne faydanız dokundu, ne hakkınız geçti de etkinliklerinize katılacağım sizin?

  işte dünyanın en atatürkçü okulu böyle bir okul. tepeden tırnağa tıpkı türkiye gibi, türkiye'deki diğer kurumlar gibi yozlaşmış, çürümüş bir ticarethane burası. 10 çocuğum olsa 1 tanesini kapısının önünden geçirmem.

  not: burada bana bir şeyler katan dersler çok acı ama serbest seçmeliler- fotoğrafçılık ve plastik sanatlar oldu. hem fotoğraf tarihini öğrendim, hem fotoğraf çekmeyi öğrendim, hem bakış açım değişti, hem eğlendim. fıstık gibi bir yaz geçirdim özellikle o ders sayesinde. resim hocamız da yavuz çetin'in arkadaşıydı. ondan da çok şeyler dinledim, öğrendim. biraz da muhasebe 2 ve istatistik güzeldi. asıl alanım bilgisayar hakkında sadece çok basit, programlara giriş bilgileri öğrendim resmen. buradan çıkıp da şu dili biliyorum, şu programı kullanıyorum diyebilen yoktur diye düşünüyorum. ya hocalar taşak yaptı, ya öğrenciler derste lise gibi taşak yaptı. ya üstünkörü geçildi. ya sınava çalışalım diye ezber yapıldı. 0 eğitim. buyurun atatürkçü diye gidin bu okula da görün

  ek not: benim mezun olacağım yıl bir de 1.dönemin dersi 2.dönem,, 2.dönem açılan ders 1.dönem alınamaz kuralı getirdiler, allahtan o bana vurmadı. bütünlemelerin kalkması konuşuluyordu. yaz okulunda da belli bir çoğunluk olmazsa o ders açılmaz oldu. yani insanları döve döve soyacaklardı artık. mezun oldum da bu çirkinlikleri görmedim allahtan. yeditepe bir konuda iyiyse eğer, o da insanları borç harç alacak mevzuları, para ilişkileri konusunda hayata hazırlamak olabilir. helal olsun

  ek not 2: yazmayı unutmuşum. bilgisayar öğrencisiydim ben yukarıda belirttiğim gibi. fakültede 3 tane bilgisayar labaratuarı vardı ama yemin ederim size doğru dürüst çalışan 1 tane bilgisayar bulamazdınız. 3 yıl bu böyle devam etti, ben mezun olana kadar. kod yazmalı sınavlar kağıt üzerinde yapıldı falan. ayrıca okulda internet her yerde edge çekiyor, daha fazla kesinlikle olmuyor. bi bilgiye erişim bile işte bu kadar zordu bu eğitim yuvasında. yazık insanlardan 20-30 bin tl alıyorlar ama çalışan bir tane pc/ internet bulamıyorsun. bunu da eklemiş olayım
 • 8
  akademik eğitim vermediğini ve yozlaştığını iddia eden iyi ihtimalle delidir, altına bir dayanak koyması mümkün değildir. çok değerli ve kaliteli hocalara* sahip olmasının yanında okulun en üst kısmında bir adet atatürk ve iki adet türk bayrağı içeri girdiğiniz gibi sizi karşılamaktadır. ve bir selçuklu kalesi mimarisi ile inşa edilmiştir. *

  yemekhanesi gerçekten rezalettir, ama okul civarında gırla cafe/restaurant vardır. hadi olmadı ataşehir, cadde, metro, paladium brandium vs. bunların hepsi 10-15 dakika mesafedeki yerler. fakülte dersleri ilk döneminizde en az 4 senedir hazır olarak gelmektedir, hatta artık her döneminizde hazır gelmektedir. ayrıca kendini geliştirmek isteyenler için ciddi aktif başarılı işler yapan öğrenci kulüpleri de vardır, hatta okulun kendi kariyer departmanı da sürekli olarak ücretsiz eğitimler vermektedir. (u: kotası var falan ayağı yapmasın kimse kaydım olmayan kaç eğitime gittim ve hep gelmeyen birinin yerine geçtim) bedrettin bey geri döndüğünden beri ara ara garip kararlar çıksa da çoğu zaman kavga dövüşle de olsa geri düzeltilmiştir.
 • 9
  istek vakfı okullarından(istek bilge kağan) mezun olmuş birisi olarak hakkında bende bir kaç bir şey karalıyayım dediğim üniversite. öncelikle istek vakfı atatürk ilke ve inkilaplarına son derece sahip çıkan bir vakıftır önermesi % 100 doğru olmasada gerçeğe yakındır. genel anlamda eğitim çağdaş değerler ve bilim merkez alınarak verilir. fakat biz mezun olduktan 1 sene sonra bir hocamız gezi parkına destek verdi diye işine son verilmesi oldukça üzücü bir olaydı. hocalarımızın içinde de torpilli badem bıyıklı denilecek insan neredeyse yok denecek seviyedeydi. bende son sene istek bursu sayesinde yeditepe'yi yazmayı düşünüyordum(istek vakfından mezun olanlara %50 indirim vardı).

  bazı sebeplerden dolayı şu an bilgi üniversitesindeyim yeditepe'yi yazmadım tercihlerime.zaten ygs puanımla %50 bursuda kazandım bilgi'ye. bir kaç üstte yazılan öğrenci ve okul profili sanırım tüm özel üniversiteler için yazılmalı. tek bir üniversiteyi baz alıp örnek vermek doğru değil. okulumda bazı bölümler gerçekten öğrencilere bir şeyler katsada çoğu bölüm bırakın kendi haline şeklinde idare ediliyor. ilk 3 hafta aldığım iki dersin hocası okula gelmedi ve daha sonra işi bırakmış olduğunu öğrendik. daha sonra kendisinin yerine başka bir hoca geldi soruları verip alın sınavda bunları sorucam dedi. fakat ortada ne bir ders var ne de bizlere aktarılmış bir bilgi. ayrıca bu sene son senemiz olduğundan herkes bir şeyler öğrensem kardır mantığına girmişken böyle bir durum olması biz öğrencilerin aklıyla dalga geçmekle eşdeğerdir bana göre. bu arada bölümümüzün burssuz fiyatı 17 bin tl civarında. öğrenci profiline girmiyorum bile yeditepe'den bile beter durumdayız.