• 1
  25 eylül 2000 doğumlu tenisçi. dünya gençler sıralamasında 18. sıraya yükselmiş ve türkiye klasman rekorunun yeni sahibi olmuş. 2018 avustralya açık gençler şampiyonası'nda da üçüncü tura kadar ilerleyerek, grand slam turnuvalarının genç erkekler kategorisinde bunu yapan türkiye'nin ilk tenisçisi olmuş.
 • 2
  tenisimizin geleceği olabilecek bir genç. şu anda 17 yaşında ve gençler kategorisinde. sezon başında avustralya açık'ta son 16'ya kalmıştı(3. tur oluyor). top16 turunda son us open yarı finalisti ve bu sezon başında juniorlarda 1. sıraya yükselen skatov'a ucu ucuna 2-1 yenilmişti. hatta ilk seti 6-0 kazanmıştı ikinci set de başa baş gidiyordu ama 7-5 kaybetmişti.

  yankı erel ise şu anda gençlerde dünya 21.si ve yakın zamanda 18.liğe kadar yükselmişti. bu sezon italya'da bir turnuvada finali, rusya'da bir turnuvada yarı finali var. geçen sezon mısır'daki ve istanbul'daki turnuvaları kazanmıştı, israil'deki iki turnuvada final oynamıştı. önceki sezon da 1-2 şampiyonluğunu hatırlıyorum. velhasıl an itibariyle roland garros gençlerde 2. turda. maçı da şu an oynanıyor. tam dengi olan wasserman karşısında ilk seti kaybetti ikinci sette servis kırma avantajı yok, 2-1 önde.

  tekirdağlı, solak. koçu nika kakulia. başarılarının çoğu sert zeminde.

  uluslararası tenis federasyonu sitesinde adı yanki erel olarak geçiyor ama ismi yankı. sanırım sisteme giren yanlış girmiş.