• 1
  adnan polat ve ekibinin uzunca bir zamandır galatasaray futbol takımını "yeniden yapılandırırken" başvurduğu strateji.

  - feldkamp: biliyorsunuz, bu adam ilk döneminde bizi uçurmuştu. kurduğu kadro büyük başarılar kazandı. kalli iyi bir seçim olabilir. gerçi, eskiye kıyasla biraz yaşlı ama alman sonuçta; en kötü alman bile.. biliyorsunuz şey ediverir.. neyse, bence uygun. kalli olabilir, ayrıca piyasası da yok, fazla para da istemez. oh mis..

  sonuç: tutmadı.

  - cevat güler: futbolcuların saygı duyduğu biri. hakan şükür'e hasan'a da gazı verdikmiydik onlar da gazı arkadaşlarına verdiler miydi, kısacası meksika dalgası misali hafif tertip bir gaz dalgası yaşandımıydı şampiyon olduk gittik. malûm-ı âliniz takımı sezgin idare edecek. kadro, oyuncu seçimleri, taktiksel diziliş bile sezgin tarafından idare edilecek. yahu bu insanları ben anlamıyorum, sezgin gibi bir adam bu memleketi nasıl idare edemez. gerekirse ceo, gerekirse yönetici, gerekirse muhasebeci, gerekirse teknik adam. adam tam bir polymath. ne yazık ki benden başka bilen yok adnan sezgin'in kıymetini... ah sezgin ah.. kız olsaydım.. öhö öhö!! aa kuşa bak lan.

  sonuç: tuttu ama neticesi hiç iyi olmadı. cevat hoca yeniçeri tehlikesini iyice gün yüzüne çıkardı ama nafileydi. kadro iyiydi, çoğu milliydi zaten. milli takıımın içler acısı hali mi? e o da fatih hoca'nın basiretsizliğiydi. bizim oyuncuların hepsi maaşallah filinta gibiydiler. o çocuklar var ya isteseler atom karınca pardon atom mühendisi bile olabilirlerdi. görebilselerdi keşke,.. nerde? her şeye de yetişemem ki canım. galatasaray neyse de milli takım. olmaz.

  - skibbe: arkadaşlar biliyorsunuz, geçen sene bizi rezil-i rüsva eden leverkusen'in hocası bu. genç, karizmatik bir duruşu var. başarıya da aç gibi. futbolcuyken pek dikiş tutturamamış, kaderin gözü kör olsun yeterince top oynayamamış ama teknik adamlıkta iddialı. hem o da bir alman. kalli ihtiyardı, kalbi malbi vardı ama bu adam öyle değil. saat gibi valla, tik tak, tik tak. üstelik genç futbolculara da ayrı bir sempati besliyor. e bizim yıldız adaylarıyla dolu altyapımız da yok mu? arda turan ve sabri sarıoğlu'nun oradan çıktığını siz yönetim kurulu üyelerine ehemmiyetle tekrar arz edeyim bu arada. deneyelim bir, malum yeniden yapılanmaya devam ediyoruz. 20.45 geyiğiyle edindiğim kredi de uzunca bir zaman süreceğe benzer. dolayısıyla skibbe tutmazsa bile yeni hamleler yapma şansımız bereket versin ki sürecek.

  sonuç: tutmadı. avrupa şampiyonlar ligi'nden elenildi. uefa avrupa liginde iyi sonuçlar alındı. ligde istikrarsız sonuçlar. yeniçerilerin kazan kaldırma sevdası zerre miskal azalmadan artmaya devam ediyor, çarpan ve hızlandıran katsayılarıyla ekspanse oluyordu.

  - bülent korkmaz:biliyorsunuz, bizim efsane kaptanımız bu. her ne kadar gönderirken biraz hoş olmayan şeyler olduysa da kol kırılır yen içinde kalır hem. birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günde gel denildiğinde dudak bükmeyecektir. hem işsiz de. eli mahkum gö.. neyse. ayrıca bizim yeniçerileri bu adam eder. höt zöt eder. iki racon keser, lincoln edepsizini de titretip kendine getirir. hem tutarsa da fatih terim örneği önümüzde, mis gibi devam eder, geçinir gideriz. tutmazsa da çaresine bakarız. bu arada sezgin sen yamacımdan ayrılma.

  sonuç: tutmadı. skibbe dahi mumla aranır oldu.. bak bülent sen iyi bir insansın, sadakatine, fedakarlığına laf edecek olanın ağzını yırtarım. ama aşı tutmadı be hacım. olmadı. tanrılar yeni kurbanlar.. pardon, filmlerde öyle söyleniyordu değil mi? sen yoluna biz yolumuza. hem zaten tahmin etmişsindir işlerin bu raddeye varacağını? gökten zembille düşmedin ya sen bu ülkeye bu kulübe. herşeyin farkında olmuş olman gerekir. burası türkiye.. burada ne yazık ki işler böy..

  - rijkaard:aga bu adamı hepiniz biliyorsunuz. e malum biz de mütemadiyen yeniden yapılanıyoruz. tüneldeki ışık filan. barcelonanın oynadığı futbolu bu adam inşa etti. biz de neden olmasın. paraysa para.. imkansa imkan. biz de biraz sabrederiz. hem bu arada yeni bir ekipti, kadroydu derken stad da yavaş yavaş hazır olur. bu adam bize zaman da kazandırır. tutarsa da mali alandaki başarılarımıza sahalardaki başarıları da ekleriz. bu arada bu adamın gelişiyle birçok oyuncuyu da rahatça transfer etme şansına sahip olabiliriz. malum rijkaard. barcelona'dan biraz buruk biçimde gönderilmişti ama onların hıyarlığıydı. kıymetini bilememişler adamın. sezgin, sen de yamacımda dur a.q. ha ne diyorduk, alooo.. kızım 10 tane orta şekerli kahve kap gel bakiyim. bol köpüklü olsun haa.. suları da unutmayın. evet arkadaşlar ne diyorsunuz? ya tutarsa?

  sonuç: tutmadı. yeniçeriler izin vermedi. basın karşısında adeta tek başına bırakıldı. adam gibi savunulmadı. ite köpeğe yem edildi... gördünüz işte arkadaşlar, transferse transfer; futbolcuysa futbolcu. tüm imkanları altına halı gibi serdik ama o başarılı olamadı. fenerbahçe maçına onla çıkacağımıza söz vermiştik, hatta sözleşme uzatacaktık ama ne yazık ki olmadı. napabilirim? hayat böyle.. bazı şeyler olmaz. lan bu heriflerin tazminatı da belimizi büktü a.q. neyse.. başa gelen çekilir. mis gibi futbol takımını oynatamıyordu. neredeyse herkes milli oyuncuydu. daha napalım canım? sen nediyon sayın futbol şübesi sorumlum. hadi soyadına yakışır isimler söyle hadi. abi şimdi fatih terim ve hakan şükür'e göstermelik tekliflerde bulunuruz. camianın gazını alıp görüyorsunuz ya elimizden geleni yaptık ama onlar yanaşmadı mesajı veririz. sonracığıma, gel denildiğinde gelen git denildiğinde giden birini bulalım. bu mesela hagi olabilir.

  - hagi: hem bizi de yakından tanıyor. efsanemiz, evladımız o bizim. canımız ciğerimiz. ilk gelişi olaylı olmuştu ama kadro iyi değildi be hacı. bursa'da da iyi değildi ama bursa onun ayarında takım mı canım? koskoca hagi'yi nasıl mesut bakkal, güvenç kurtar ya da ziya doğan'la aynı hizada düşünebiliriz ki? o ayrı. romanya milli takımı'nı da erkenden bıraktı ama e romanya da eski romanya değil ki, nerde eski romanya nerede şimdiki? ezcümle, kabahat hagi'nin değildi. sonraki timoşora mıydı neydi, orda da hagi'yi anlamadılar. kimse anlamıyor adamı. steau bukreş vardı di mi bi de hani şampiyonlar ligi'ndeki bir maçın ardından istifa etmişti. ondan beridir de üç yıldır sanırım teknik direktörlük yapmıyor, bir süre yoga filan yaptığı söyleniyor. neyse.. kimseler onu anlamadı. o bizim efsanemiz, canımız ciğerimiz. üstelik genç futbolculara da meraklı. farkındaysanız bir alt yapımız da vardı bizim. türkiyenin en iyisi olan.. hatırlatırım.. birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir günde.. sonracığıma taraftar, şanlı tarih. hagi lazım bize canlar. tugay'ı da koyduk muydu yanına oh mis. daha da kimse rijkaard'ı anmaz. bi bakalım hele.. lan başkan bunlar bi de feneri kazara yenerlerse var ya kahraman oluruz kahraman. sen ben düzenimiz devam eder, paslaşırız, ne bileyim arada nargile çekmeye filan gideriz. sen televizyona çıkıp "tüneldeki ışıktan", "yeniden yapılanmadan", stadtan, riva'dan, şirket birleşmesinden falan bahsedersin. geçinip gideriz valla.

  sonuç: sizce?
 • 3
  sayısal loto başlayalıberi 727 hafta olmuş. bir yılda kabaca 52 hafta var dersek 13 yıldan fazla bir zaman olmuş bu organizasyon başlayalı. ya tutarsa diye 727 haftanın 650sinde bu oyunu oynamışımdır. bugüne dek en fazla 4 bilmem ya tutarsa lafının ne kadar mantıklı olduğunu açıklıyor.

  daha geniş olasılık bilgisi ve istatistik için (bkz: adam fawer) (bkz: improbable)
  çok geniş değil azıcık bilgi yeter derseniz (bkz: nasreddin hoca)
App Store'dan indirin Google Play'den alın