• 1
  the world championships 2016 şampiyonu olan counter-strike: global offensive türkiye milli takımı'nın yıldızı, frag powerı* en yüksek oyuncusu. aynı zamanda space soldiers'ın da yıldızı konumundadır ki space soldiers artık dünyada sürekli ilk 30'da bulunan, yer yer ilk 20'ye giren bir takım olmuştur. ismi ismailcan dörtkardeş, yaşı 21'dir.
 • 3
  alman organizasyon big clan'a transfer olan cs:go oyuncusu. space soldiers ile oyuncuların kontrat yenilememesi sonucu yurt dışında üst düzey bir takıma gideceği bekleniyordu. kaptanı gurbetçi fatih "gob b" dayık olan big'e transfer olması yurt dışında yaşama ayak uydurması için büyük bir fırsat. big'i elit seviye takımlara geçiş için 1-2 yıllık bir basamak olarak kullanacaktır.
 • 4
  yetersiz yabancı dil seviyesi dışında problemi olmayan profesyonel cs go oyuncusu. bireysel performans olarak big takımında asla sırıtmayacağına eminim. gob b de almanya'daki en iyi kebabçıları ve dönercileri gezdirirse daha da iyi olacaktır.*

  geriye kalan ex-space soldiers ekibini de keşke yerli bir organizasyon sahiplense. galatasaray'ın bu branşa el atmasını temenni ederim hep. beşiktaş res gaming ekibinin kadın cs go takımını kaptıktan sonra benzer bir hamleyi de galatasaray'dan bekliyorum.
 • 8
  daha önce big takımında sırıtmaz, iyi oynar dediydim. daha da fazlasını yaptı. bu hafta 21 farklı kategoriden 6'sında haftanın en iyisi oldu:

  rating 2.0: 1,40
  round başına verdiği hasar: 101,2
  round başına hasar farkı: +25,2
  round başına leş sayısı: 0,93
  round başına headshot: 0,55
  round başına açılış kill sayısı: 0,18

  kaynak:
  https://www.hltv.org/...p;endDate=2019-02-10

  sanırım daha büyük takıma gider ileride. smooya atıldıktan sonra takımdaki almanca bilmeyen tek kişi olmasının muhtemel sonucu olarak sıkıntı da yaşayabilir. bu seneki büyük turnuvalarda daha da parlar diye düşünüyorum.

  edit: yeni haberdar olduğum bir bilgiye göre mousesports'un iki oyuncusu eksik. en iyi ilk 10 takım arasındaki bir takım için ilginç bir durum. bizim oğlanın big'e yeni transfer olmuş olması gün geçtikçe adapte olup daha iyi performans sergilemesi oraya transfer olma ihtimalini neredeyse imkansız yapıyor. şu an boşta olan tarık "tarik" çelik belki geçebilir oraya. benzer durum faze clan için de geçerli. ayrıca astralis'in* xantares'i alması imkansız. çünkü dünyanın açık ara en iyi takımı ve fnatic* ve north* gibi tamamen yerli oyunculardan oluşan ve bu sayede takım oyununu ile oyun içi iletişimi mükemmel bir şekilde gerçekleştiren bir takım.
 • 9
  kendisine ben de güveniyorum fakat kendisini değerlendirmek için major'ı beklemek gerekir diye düşünüyorum. top 10'daki takımlara karşı pek bir numarasını daha göremedim tabii bunda ss gibi tier 3 bir takımda oynamasının da payı vardı. bu takımlara karşı yaşadığı asıl sıkıntı bu takımların kendisinin en önemli özelliklerinden olan agresifliğini rahatlıkla cezalandırabilmesi. aim olarak bakarsak ise s1mple ve niko'dan sonra en iyisi diyebilirim.
 • 10
  bir-iki gün önce g2 ile olan maçını izledim. izlemeye başladıktan sonraki ilk iki roundda 4'er 4'er 8 kill aldı manyak. ayrıca takımla uyumu gördüğüm kadarıyla oldukça iyi. bir de şunu fark ettim ss'de takımı savunmadayken pek rotate yapmıyordu. ancak yine bu maçta yaptığı rotateler big'in hayatını kurtardı resmen.

  yürüyedursun.