resim
Dazet Wilfried Armel Zaha
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:31
Boy:1.80
Uyruk:Fildişi Sahili
 • 1214
  zaha uzun vadede neler verir bilemeyiz ama sakatlıktan yeni yeni dönmeye çalışan dünya çapında bir prömiyer lig yıldızı bu adam.
  bakın abartmıyorum. dünya çapında. neden mi? ağustos ayında arkadaşımın yanına boston’a gezmeye gittim. gece bir karaoke bara gittik. amerikalılarda formayla gece hayatına dalmak çok yaygın. türkiye’de bu eğilim yok sanırım. ben de yazın türkiye’den yeni 4 yıldızlı formamızı almıştım. onunla gittim. abartmıyorum, bir gece içerisinde en az 8-10 kişi zahaaaa! diye bağırarak selam verdi.* adam sayesinde iki tane de shot içtim. bereket versin zahacım.
  bu adam dünya yıldızı arkadaşlar. illa ki çıkışını yapacak.

  mesela üşenmedim gittim geçen sene 29-30 eylül 2022’de icardi için yazılanları okudum.

  icardi’nin sakatlık dolayısıyla 1 ekim 2022 adana demirspor galatasaray maçı’nı kaçıracağı söylenince sözlükte yangın çıkmış. kimi pjanic, lincoln gibi deplasmandan kaçıyor demiş, kimi gerekirse yıl sonu gider, zaten az paraya oynuyor demiş.

  arada 3-5 kişi, yahu durun daha 20 gün oldu adam geleli demiş. sonrası tarih…
  birazcık sabır. olacak bu adam.
 • 1215
  kendisi hakkında beni en çok rahatsız eden şey rakip takım ağzıyla konuşmaya galatasaray taraftarları.

  burada ya da sosyal medyada her maç sonunda git gide daha iyiye gitmesine rağmen “ne gördünüz, polyannasınız, zorlama olumlu şeyler yazıyorsunuz” tarzı şeyler yazmıyorlar mı deli oluyorum. tabi biz aynı maçı izlemiyor, bir tarafımızdan uyduruyoruz sanki.

  adam hazır değil, bu net. bunun tartışmaya açık bir tarafı da yok. bu adam aylardır ayağına top değmemiş bir şekilde transfer edildi. bu yönetim tarafından da, teknik ekip tarafından da bilinen bir şeydi. zaten başka türlü olsa bu kalibrede bir yıldız çimleri güzel görünsün diye boyanan bir lige gelir mi?

  zaha sadece saha için değil aynı zamanda uluslararası bir pr yatırımıdır. çünkü öyle büyük bir yıldızdır. dolayısıyla durumunu (sakatlık) bilerek almak zorundasınız ve bu durumun geçmesini bekleyeceksiniz.

  ama bakıyorsunuz, kendi taraftarımız daha ilk günden bu adam buradan kaçar demeye başladı. sahada çimleri yumruklayan adama hırsı yok diye yazıyorlar. kaçırdığı gol sonrası takım arkadaşlarına bir saat dert yanan adama gamsız diyorlar. adam bir maçta takımda kimsenin atmayı aklına getirmeyeceği kilit pasları atıyor, hiçbir şey yapmadı diyorlar.

  ilginç bir şekilde bu söylenenlerin tıpatıp aynısını başarılı olmasını istemeyen rakip takımların taraftarları da söylüyor. bu işte bir tuhaflık yok mu?

  kimse kusura bakmasın bu objektif yaklaşmak falan da değil. çünkü ortada objektif bir durum da yok.
 • 1217
  ingiltere'deki kariyeri boyunca tüm kulvarlarda kabaca 100 gol 80 asist yapmis bir adamdan bahsediyoruz, bunun sakasi yok, hadi orasina burasina çarpa çarpa üç tane bes tane kazara olur onu anlarim, sonuça ali dia'yi da dünyaya armagan etmis bir futbol iklimi burasi ama 100 gol 80 asist nedir abi? istatistik sitesini mi hack'ledin yoksa? kaldi ki öyle elden ayaktan da düsmedigi, makul bir yasta (30) takimimiza katildi. diger yandan, bir bacagini yalnizca yürümek için kullanan, öbüründen ise kronik sakat malulen emekli haliyle ayni yasta, ayni ligden ve ayni pozisyona yönelik bize transfer olmus hayri kaval kadar da bir zahmet etki birakir diye ümit ediyorum, kendimi teselli ediyorum. tamam anladik sakatsin ama biz ki florya reviri ne sakatlar gördük, helvasini kavurup yedigimiz adamlar mezardan dirilip topu 90'a taktilar. elbette ki yesile boyanmis patates tarlalarinda deli danalar gibi depar atmasini beklemiyorum ama sunu da unutmayalim ki sosyal medyada eda tekdemir'den hallice atarli giderli alt kültür paylasimlari beklentileri daha da yükseltiyor. sonra sahada adeta kosmayi unutmus bir adamcagiz görünce üzülüyorum amk. fizikli afrikali forvetlerin padisahi didier drogba'da da ayni travmayi yasadim, tamam imaj falan onun muadili zaten yok ama annemizin liginde bile gösterdigi performans hani mübalaga olmasin ariza makukula kadar yoktu. simdi de fizikli afrikali kanat oyuncularinin hadi padisah olmasin ama en azindan vezir-i azami düzeyinde bir oyuncu getirdik, ikinci bir hayal kirikligi vallahi billahi istemiyorum. hadi abicim, dobarlan biragma kendini :(
App Store'dan indirin Google Play'den alın