• 4
  taşlanması gereken bir şeytan daha. adı volkan demir, görevi fenerbahçe muhabiri ve yorumcusu. zaten fenerbahçeli olup da şeytanlaşmayan yorumcu sayısı bir-ikiyi geçmez. çünkü camia şeytan üretme merkezi gibi.

  fatih terim şl maçı öncesi basın toplantısında şu cümleyi kurdu:

  “real madrid ve psg kağıt üstünde favoriler ama maçlar masa başında, kağıt üstünde oynanmıyor, kazanılmıyor. sahada mücadele edilerek kazanılıyor” şimdi bu cümleden ne anlaşılır. çok net olarak, “kağıt üstünde masa başında oturduğunuzda real madrid ve psg favori ama hiçbir maç sahada ter dökmeden kazanılmıyor ve biz de sahada kazanmaya çalışacağız” demektir bu. şimdi bu cümlenin neresinde türkiyedeki futbol var? burada tamamen genel bir futbol kuralından bahsedilmiş ve denmiş ki maçlar masa başında ya da kağıt üstünde kazanılmaz ancak sahada mücadele ile kazanılır. bu cümle tüm dünya’da binlerce defa söylenmiş bir cümledir bundan sonra da tekrar edilecektir.

  peki bu şeytan volkan demir ne diyor? mabadından bir yorum uyduruyor ve diyor ki fatih hoca burada “türkiye’de maçların masa başında kazanıldığını söylemek istedi.” yuh yani, bu kadar çarpıtma bu kadar iftira olabilir mi? fatih hoca, real madrid ve psg kağıt üstünde favori gösteriliyorlar ama diyerek bunları söylüyor. bunun türkiye ile ne ilgisi var?

  tabi ben anlıyorum volkan demir’i. türkiye’de galatasaray’a karşı çok büyük haksızlıkların olduğunu bildiğinden ve bilinçaltında böyle inandığından, fatih hoca’nın tamamen real madrid ve psg’nin kağıt üstündeki favoriliklerine karşı söylediği bu cümleden, bizzat kendi bilinçaltının yönlendirmesiyle olayı çarpıtıp bu anlamı çıkarıyor.

  akıl sağlığı yerinde olan bir-iki kişi dışındaki tüm fenerbahçeli yorumcular üzgünüm ama tedaviye muhtaçlar. hepsinin ortak hedefi ise, galatasaray’a saldırmak, suçlamak, hakemler ve federasyon üzerinde baskı kurmak.

  bakın bu hafta sonu, abdullah avcı’nın, ahmet kavalcı’nın hakemler hakkındaki ağır suçlamalarına rağmen tff hukuk kurulundan çıt yok. fenerbahçeli yorumculardan da çıt yok. çünkü onların tek hedefi galatasaray. bu millet bunları görmüyor mu sanıyorlar.

  kısacası, şl maçımız öncesinde yine şeytanlık yapmaya, yine mideleri bulandırmaya devam ediyorlar. yazıklar olsun.
 • 5
  klasik bir fenerbahçeli yorumcu.

  ne zamandır tv'de kendisini görüyorum ama galatasaray sözlük'te daha yeni kendi adına başlık açılmış. bunca zaman çok da dikkatimizi bu kadar çekmemiş ki başlık yeni açıyoruz. daha önce bu şekilde bir çıkış yapmış olsa elbette başlığı açılırdı. kendisi bu zamana kadar çok da çıkıntılık yapmamış diyebiliriz.

  peki neden bugün bu şahıs birden bu kadar uçuyor? birinin karakteri neyse odur. ufak tefek oynamalar yapar en fazla ama bu kadar radikal bir tavır değişikliği tek bir şeyi işaret eder: bir yerden talimat gelmiş olabilir.

  hani mantıklı konuşsa derim ki bi mantığı var. ama yok. tff'yi savunma ve fenerbahçe'yi mağdur gösterme güdüsüyle işler yapıyor.

  bu şahıs önceden pasif bir yorumcuydu. etkisiz eleman gibiydi. şimdi mehmet emin uluç ile emre bol arası bir şeye büründü.
 • 6
  https://twitter.com/.../1254136626684596226

  --- alıntı ---

  rıdvan dilmen: "maçlar oynansın dediğimde, beddua ettiler herkese, devlete, bana, ona, buna... 1 maç oynandı ve bitti. şimdi vaka sayısı 100 bin küsür, vefat sayısı 2 bin 600. kulüpler dün 'oynayalım' diyor. şimdi ne olacak, ben özür bekliyorum. " [televizyon%100 futbol / ntv]

  volkan demir: işin komiği rıdvan dilmen bunları söylerken, “çocuklarımızın canından daha mı kıymetli kimi isterseniz şampiyon yapın” diyenler de oynanmasını istiyor!

  --- alıntı ---

  https://www.youtube.com/watch?v=WppHReJic5U