• 976
  kendisi "uzanamadığım ciğer" maalesef ama "murdar" etmeyeceğim çünkü ben kedi değil insanım. bizde olsa harika bir edirne tava ciğeri olabilirdi, şimdi tadsız tuzsuz bir arnavut ciğeri ama yine de ciğer.

  metaforları bir kenara bırakınca, gayet net bir şekilde iyi futbolcu. asist yapıyor, gol atıyor, penaltı da kullanabiliyor. bunların yanında topu saklıyor, pas kalitesi yüksek üstüne üstlük izlediğim tüm maçlarda en dikkat çeken özelliği pres gücü ve davamlılığı. adam yorulmuyor ve takımın enerjisini sürekli yukarıya taşıyor. bu şekilde devam ederse, yakın zamanda 5 büyük ligden birine transfer rekoruyla gider.
 • 980
  ilahi adaletin tecelli etmesi sonucunda fenerbahçe’ye maddi gelir sağlamayacağını düşündüğüm futbolcu.

  gerçekten çok iyi futbolcu ancak artık sakatlanır mı formu mu düşer ceza mı yer bilmiyorum, binbir türlü taklayla transfer ettikten sonra normal şartlarda getireceği muhtemel bonservis girdisinin gelmeyeceğini düşünüyorum.
 • 981
  kendisi hakkında uluslararası basında çıkan tüm haberler sabah gazetesi kaynaklı. bir yabancı gazete veya dergi-blog da sabah referansı dışında gerçekten izlendiği ile ilgili haber yazmamış.
  not: umarım devre arası gider bu arada. hem vedat hem de rakipleri için güzel olur. fb de devre arası zorlanır forvet almak konusunda. zira devre arası yapılan satış, ertesi seneye gelir olarak yansımıyor. bizdeki cagne olayı gibi.
 • 984
  çok iyi futbolcu. luyindama&marcao ardından bize cuk otururdu, falcao yerine genç, pazarlanabilir, daha az maaşlı ve her anlamda aç olduğu için kendisini isterdim. rize’de iki üç maçını izleyen bu çıkışı yapacağını anlardı zaten. falcao’yu da çok seviyorum çok yakıştı bize umarım falcao’yu vedat’la kıyaslamak mı??!!!! zuhahaha espri/hiciv tayfası saldırısına uğramam.

  yazın dönen tezgah belli kısa vadede muriç dahil kimseyi suçlayamayız tek bir nefret objesi var (bkz: hasan kartal).

  yalnız ben bir garip öğretmenim fırsat buldukça haftada sınırlı sayıda maç izliyorum. peki milyon euroların döndüğü bu camiada devre arasında çuvalla para verdiğiniz diagne ile vedat arasındaki farkı göremediniz mi be kardeşim. bazen sadece kazandığımız para farklı geri kalan herşey aynı gibi hissediyorum, scout filan gülesim geliyor.
 • 985
  hakkında neden bu kadar çok ve çabuk heyecan yapıldı bir türlü anlayamadım. hele bir büyük maçlar gelsin, ligin ortalarına gelinsin bakalım o zaman durum nedir, konuşulanlar nedir. fernandao dan fazlası olmayan bir oyuncu. fenerbahçeliler, en son ne zaman şampiyon olduklarını bilmemenin hezeyanıyla hep bir şeylere inanmak istiyorlar son yıllarda. muriç’in zlatan olduğuna, kaleci altay’ın de gea, sadık’ın puyol serdar’ın ramos falan olduğuna, kendilerinin 28 kez şampiyon olduğuna falan işte, uzatmayayım daha fazla. ama sonra hep bir hüsran geliyor, yiyorlar birbirlerini. sakince bekliyorum bu kosovalı kardeş için de birbirilerini yemelerini. tavanı çok belli, kapasitesi en fazla bu olan oyuncu.
 • 986
  falcao'nun yerine gelmesini isteyenler şunları da düşünmek zorunda. falcao gibi oyuncular taraftarını stada çeker, bütün dünyanın maçlarını izlemesine sebep olur, bir daha ki transfer dönemlerinde oyuncuların daha rahat türkiye'ye gelmesinde, ülkenin reklamının yapılmasında faydası olur. yani falcao transferi sadece saha içi değildir.

  saha içi tarafında da falcao'nun önde olduğunu düşünüyorum. falcao, 13 eylül 2019 galatasaray kasımpaşa maçında bir forvet oyuncusu ne kadar topla buluşması gerekiyorsa o kadar topla buluştu. rakamları tam olarak bilmiyorum ama takip edebildiğime göre, falcao'nun topla buluşma sayısı diagne'nin yaklaşık 4, muriqi'nin 2 katı. bu çok değerli. üstelik bu kadar fazla buluşmaya rağmen muriqi'nin pas yüzdesi %70'lerde iken falcao'nun %80'lerde.

  vedat'ın en büyük avantajı ve takıma sağladığı katkı, takım topla çıkamadığı zamanlarda, takımına topu ileriye şişirme imkanı veriyor. topu kafasıyla göğsüyle inidirip, topun 3. bölgede kalmasını sağlıyor. bir de gerçekten çok güzel pres yapıyor. bunlar günümüz futbolunda çok değerli şeyler fakat, falcao'nun ceza sahası hareketliliği de kendisinde yok.

  vedat'ı beğenen ve kesinlikle küçük görmeyen biri olarak, falcao ile kıyaslanmasında hem saha için hem de saha dışı sebeplerden dolayı falcao'nun gerisinde olduğunu düşünüyorum.
 • 987
  arkadaşlar çalışma ile siz en fazla 1 sezon pik yapabilirsiniz. vedat muric yetenekleri kısıtlı bir futbolcu. tek özelliği vucudunu çok iyi kullanabiliyor. maçlarda fizik gücü sayesinde ön plana çıkıyor. unutmayalım ki fizik gücü hiçbir zaman maksimuma kalmaz haftalar ilerledikçe düşmeye başlayacaktır. şu anda yeni takımında kendini ispatlama isteğinin açlığı ile oynamaktadır. bu bana geçen sene devre arasında burak'in beşiktaş'a geldiği zamanki iştahını hatırlatıyor. ikisinin de hiçbir farkı yok ikisi de kendini taraftara kabul ettirmek için oynuyor. burak'i gördünüz sezon sonuna doğru kayısı kopardı sakatlandı. vedatin da birkaç haftası kaldı birkaç hafta sonra iştahı kaçınca vasat bir topcuya dönecektir. unutmayın form geçici teknik kalicidir.
 • 989
  galatasaray'ın falcao'nun yerine değil de falcao ile birlikte almak istediği forvetti. muriç'te ekonomik olarak bütçemizi aşmamak için andone'yi kadromuza kattık. sırf fenerbahçe'ye gittiği için kötü topçu diyemem. kariyer olarak fenerbahçe'nin bir tık üstüne çıkabilecek yeteneği var. geçtiğimiz yıldan kazandığı özgüven ile fenerbahçe'de sırıtmadan oynuyor. bu durum şaşırtıcı gerçekten. anadolu'dan gelen futbolcu bir bocalar genelde. muriç'in mental olarak fb seviyesine kendini hazırladığı görülüyor.

  dipnot: basının biraz gazladığı ve taraftarının gaza geldiği doğrudur.
 • 992
  gercekten iyi futbolcu olduguna suphe yok. 2017-2018 sezonu fenerbahce forvetlerinin inanilmayacak derecede kotu performansi, transfer surecindeki gs-fb cekismesi ve son olarak transfer olduktan sonra istanbul buyuklerinin medya gucu sayesinde pohpohlamasi ile adindan soz ettirmeye devam ediyor.

  kendisi iyi oyun ortaya koydugu surece ''cok daha fazlasi'' olarak onumuze sunulacak. su an her sey kendisinin istediginden bile iyi gidiyor. olur da isler tersine donerse gosterecegi performans fb kariyerine yon verecektir.
 • 993
  vedat iyi oyuncu. transfer sürecini ne kadar biliyoruz desek de detayları tam manasıyla bilmiyoruz. belki bize vermek istemediler, belki aklımızda falcao olduğu için ısrarcı olmak istemedik. fakat masada falcao ismi varsa, iki sene oynasın bize yeter deyip falcao alınır arkadaşlar. bunu vedat'ın kendisine sorun, o da aynı şeyi der.

  bir de işin şu kısmı var: fenerbahçe'nin oyun tarzı da vedat'ı etkili gösteriyor. bizden kaliteli kadroları elbette yok ama dikine adamlarla oynuyorlar. ömer bayram oyuna girdiğinde sahadaki hangi isimden daha kaliteydi? değildi ama sadece topla hareketi bile onu farklı kıldı. bizim hareketsiz takıma vedat'ı koysaydık, ismi bu kadar ön plana çıkmazdı. fakat bu takım ritmini bulduğunda, falcao kendini gösterecek, bu konuşmaları yapanlar ahmet ercanlar muamelesi görecektir.
 • 998
  en son gürcan bilgiç isimli meczup tarafından değerinin 100 milyon euro olduğu iddia edilmişti.

  yav sanki türkiye ligi'nde gol kralı oldu, şampiyonluk yaşadı, ne bileyim şampiyonlar ligi'nde 6-7 gol attı veya milli takımda parladı vs.

  naptı da 100 milyon euro değere ulaştı allahaşkına.
  kafayı yemiş bunlar.

  not:
  vedat'ı severim, iyi oyuncudur. andone'ye tercih ederdim kendisini.