• 10 maçta 5 gol ve 1 asist yapmıştır.

  kendisinden 1 yaş küçük başakşehirli oyuncu enzo crivelli , 9 maçta 5 gol 1 asist yapmıştır.

  kendisinden 1.5 yaş küçük trabzonlu alexander sörloth, 10 maçta 6 gol 3 asist yapmıştır.

  kendisinden 3.5 yaş küçük konyasporlu farouk miya, 9 maçta 5 gol atmıştır.

  bu saydığım isimler gram konuşulmuyor çünkü vedat öyle bir hale getirildi ki sanki sanırsın adam uzaylı. varsa yoksa vedat da vedat. iyi futbolcu olabilir, faydalı da olabilir ama cidden abartmaya gerek yok artık.

  edit: transferlazim uyardı: vedatta vedat diye yazmışım ama cümlenin doğrusu vedat da vedat*
 • hakkında çıkan transfer üfürmelerini görünce, nutella'mı kaşıklarken kahkahalar içinde sandalyeden düşüyorum.

  iki buçuk sezondur vedat'ı bir fiil izleyen biri olarak nasıl 30-40-50 milyon euro edeceğini bir türlü kestiremiyorum. herkes cenk tosun örneği veriyor ama cenk o transferi yapmadan önce şampiyonlar liginde çok iyi bir sezon geçiriyordu. vedat'ın olayı ne? wembley'de ingiltere'ye bir penaltı golü atıp bir asist yapması mı?

  eljif elmas ile karıştırmayın vedat'ı.

  vedat'ın yapabildiklerine bir bakalım.
  bir forvetten beklenen neyi yapıp neyi yapamıyor?

  mesela topla arası iyi değil.

  pas yüzdesi %69,6..
  burak yılmaz %75,7, falcao %87 ile pas atıyor. ama vedat %69,6...

  dedikodunun döndüğü tottenham'da henry kane gibi bir adam epl'de %68 ile oynuyor. vedat'ın %50'lerin altına düşmesi çok şaşırtıcı olmaz. türkiye liginde bu kadar kötü bir ayağa sahipken premier ligde ne yapar siz düşünün. kane'nin şampiyonlar ligi istatistiğine bakalım %75... aradaki farkın ne kadar bariz olduğunu görürsünüz diye düşünüyorum.

  maç başına 3,6 şut çekiyor. maç başına gol ortalaması ise 0,5. iki maçta bir gol atan forvet..
  dakikaya göre vereyim bilgiyi. daha iyi anlaşılır.

  30-40 milyon edeceğini iddia edilen vedat, 167 dakikada 1 gol atıyor.
  burak yılmaz 154 dakikada 1 gol, sörloth 119 dakikada 1 gol, falcao ise 105 dakikada 1 gol atıyor.
  25 maçta oynamış vedat 13 golde iken sadece 14 maçta görev yapan falcao 9 golde... biri 26 biri 34 yaşında...

  pas atamıyor, bitiriciliği öyle ahım şahım değil e bu adamın neresi 30 milyon ediyor?
  hiç bir fikrim yok.

  gelelim en büyük özelliğine.. bir target man olarak hava topu performansına bakalım.
  maç başına 8,9 hava topu mücadelesine girişiyor. bunlardan 5'ini kazanırken 3,9'unu kaybediyor. yani 9 hava topundan 5'ini alıp 4'ünü kaybediyor... herhalde o 1 tane fazla hava topu almasından kaynaklı 30 milyon etmekte.

  e bizim falcao'da 0,5 daha az hava topu kazanıyor muriqi'den..

  vedat beyciğim, 1,4 kilit pas atıyormuş. hmm... adam target man olayı bu zaten ama bakalım yinede. 1,2 kilit pas atan sörloth var. falcao ise işi bu olmamasına rağmen 0,7 kilit pas atmakta. alla alla çok ilginç bir istatistik vereyim burak yılmaz maç başına 1 kilit pas atıyor..

  yazıyorum yazıyorum adamın 30 milyon edecek bir tane üst düzey özelliğini bulamıyorum.
  yaptıklarını burak yılmaz bile yapıyor. ya bambaşka bir şey söyleyeyim...

  33 yaşındaki adis jahovic, 160 dakikada bir gol atıp, %72 ile pas atıp, yine maç başına 1 kilit pas atıyor.

  yani 33-34 yaşındaki bir adamın yapabildiklerini 26 yaşında yapıyor diye mi 30 milyon euro ediyor bu adam?
  o zaman bende şunu iddia ediyorum, vedat 30 milyon ederse crivelli'de 30 milyon eder hadi bakalım.

  onun istatistiklerini sona sakladım.
  188 dakikada bir golü var. %70 ile pas atıyor. maç başı 1 kilit pası var ve vedat gibi 1 fazla hava topu kazanıyor. e bu adam vedat'ın aynısı... hemde fransa altyapısının bir ürünü. bordeaux altyapısından çıkma. 2,5 milyon euro gibi bir fiyata alındı caen'den.

  hemde 25 yaşında.
  0,30 maç başına gole etkisi var crivelli'nin 125 maç fransa birinci liginde oynamış üstelik.
  diğer tarafta ise hayatı alt liglerde geçmiş vedat 0,42 gole direkt etkisi var maç başına.

  fenerbahçe medyasının haberlerini falan görünce gülüyorum da burada bu kadar övülmesine anlam veremiyorum... vedat gibi onlarcası balkanlarda beni al başkanım diye bekliyor. birazcık gözü açsak yeter... crivelli bile olurdu çünkü önemli olan isim değil mevkinin yapabildikleri.

  edit : erman41 beyciğim falcao'nun target man olduğuna dair muzeci'nin daha önce yazı yazdığını söyledi ve bu entry'nin, muzeci'nin entry'sini onayladığına dair bir mesaj attı. bu entry'nin falcao'nun target man oynayabilir demek olduğunu düşünmek ancak mor şeytanın aklına gelebilecek bir şeydir.
 • --- alıntı ---
  falcao’nun bir adım geriye gitmediğini gördük. birilerine buradan az söylüyorum, inşallah çok anlaşılır. herkese saygı duyuyorum fakat kişilik, karakter, dürüstlük ve doğruluk aslında olması gereken duygular bunlar. ‘mustafa cengiz’
  --- alıntı ---
  şu lafı direk kendisine gönderdiğine çok eminim. yöneticilere ve fatih terim’e verdiği sözler o kadar büyükmüş ki bizim yöneticiler ‘kuruş değil duruş’ gibi şeyler paylaştılar. ama zerre umrumda da değil. falcao’su olanlar mutlu.
  edit: alıntı yaptığım için kimin söylediğini eklemeyi unutmuşum. bu cümleleri mustafa cengiz kuruyor.
 • inanılmaz!!!

  vedat iyidir, kötüdür, formu geçicidir, değildir...
  bunu tartışmam bile. sen ülkenin en büyük kulübü olduğunu iddia edip dünya üzerinde başka bir tane vedat muriqi bulamıyorsan, suç taraftarın değildir kimse kusura bakmasın. balkanlara çık vedat muriqi'lerle dolu... piatek'i 4 milyon gibi komik paralara genao alıyorken senin scout ekibin "biraz bekleyelim" diyor. sanki epl'nin scoutları. bekleyip neyse parasını verip alacaklar sanki. bekleyin siz bekleyin...

  dikkat ediniz efendiler, scoutların önerdiği tüm adamlar burada bir dönem yazılmış ama piyasası 10 milyon seviyelerine gelmeden dillendirilememiş isimlerdir...

  onlarca kez yazdık.
  geçen devre arasında diagne'ye 10 milyon gömeceğine 5 milyona vedat'ı alsaydın... tutan mı vardı?

  misal, nikolay komlichenko.. tetteh istenirken "kardeşim mal mısınız? ne tetteh'si orada nikolay komlichenko var dedik. ona da vermediler parayı gittiler diagne'ye verdiler. şu an fortuna lig'de 4 maç 5 gol 1 assit ile oynuyor.

  (bkz: nikolay komlichenko/#2690129) ilgili entry burada.

  sorun vedat değil. sorun vedat'a bakış açısı da değil. sorun kendini kaf dağında görüp böyle oyuncuları parlamadan bulup alamamakta.. sonra ffp dersin kim bilecek!
 • vedat muriqi'nin transfer sürecini hala bilmeyenler var. adam açık açık bize gelmek için tweet atmasına rağmen hem rizespor başkanının, hem de siyasi ayağın yoğun baskısıyla fenerbahçe'ye gitti. kalkıp hala bunun için hem yönetime, hem teknik adama, hem de taraftara laf atıyorsunuz ya daha ne diyeyim?

  vedat'ın fenerbahçe'ye katkısı büyük ama allah aşkınıza falcao ile kıyaslayacak kadar kafanız güzel olmasın.
 • açılın bu arkadaşın fenerbahçe’ye transfer sürecini anlatmaya geldim. basında asla bilinmeyen, bilinse de söylenemeyecek gerçekleyi söylemeye geldim.

  hepimiz hasan kartal’ın fenerbahçe ve ali koç’un hizmetkârı, galatasaray’ın düşmanı olduğunu biliyoruz, ancak bizim bildiğimiz galatasaray ve fenerbahçe vedat’ı istedi, vedat bizi istedi ama zorla fener’e verdiler. işin aslı öyle değil.

  transfer döneminin hemen başında abdürrahim albayrak rizespor başkan vekili ‘ali zeki saruhan’ ile irtibata geçiyor, vedat’ı çok istediğimizi söylüyor. ali zeki saruhan ise herhangi bir bonservis talebinde bulunmadan, başkanla görüşüp bize döneceğini belirtiyor. buraya kadar her şey normal. bundan sonrası ise çok ilginç.

  ali zeki saruhan denen rizespor başkan vekili, fenerbahçe ikinci başkanı semih özsoy’u arıyor. vedat’ın çok iyi bir futbolcu olduğunu, galatasaray’ın teklif yaptığını, fenerbahçe’ye inanılmaz faydalı olacağını, vedat’ı fenerbahçe’nin transfer etmesi gerektiğini söylüyor.

  semih özsoy ise ‘ersun hoca devre arası istiyordu ancak şimdi öyle bir şey yok, olursa bakarız’ diyip çok da önemsemeden telefonu kapatıyor.

  daha sonra fenerbahçe henüz vedat için teklif yapmayı bırakın, kendilerine yapılan vedat teklifini bile reddetmişken, abdürrahim albayrak rize kanadını tekrar yokluyor. burada hasan kartal ve başkan vekili ali zeki saruhan’ın iş birliği ile, yalan söylenerek vedat’ın galatasaray’a gelmesi engelleniyor. abdürrahim albayrak’a:

  ‘bak fenerbahçe 5 milyon euro teklif yaptı, onun üzerinde bir teklif yapmazsanız size veremeyiz’ deniyor.

  ancak bu esnada fenerbahçe vedat muriqi’i istemiyor. bundan galatasaray’ın elbette haberi yok. galatasaray sanıyor ki transferde fenerbahçe ile yarışıyoruz, vedat gitmiyor fener’e vs. ama aslında fener’in talebi bile yok.(vedat gs’ye gelmeyi çok istiyor bu arada)

  daha sonra yalvarmaya devam ediyorlar fenerbahçe’ye, ersun yanal istiyor, fenerbahçe “vedat’ı almaya ikna oluyor!!”

  galatasaray’ın son teklifi 3.75 milyon €+ozanwafor. ancak fenerbahçe vedat’ı 3.5m€+ersun yanal’ın seçtiği kiralık futbolcular+ali koç’un seçtiği sponsorluk vaadi karşılığı fenerbahçe’ye transfer etmeyi kabul ediyor. tekrar ediyorum fenerbahçe, vedat’ı kabul ediyoe. vedat’a da 2.2 milyon euro teklif edip imzalıyorlar.

  yani işin özeti galatasaray vedat’ı istiyor, rizespor vedat’ı fener’e teklif ediyor, fener reddediyor, buna rağmen galatasaray’a fenerbahçe 5 milyon euro veriyor diye yalan söyleniyor, en sonunda bütün çabalar sonucu vedat fener’e transfer oluyor.

  işte hocanın bu sene bahsettiği organize, profesyonel kötülük bu.
 • hala üzerinden falcao gömülen futbolcu. vedat muriqi’yi biz istedik. kendisi de kabul etti ve anlaşma sağladık. öyle sözler verdi ki yöneticimiz yusuf günay kuruş değil duruş diye tweet bile attı. meğer muriqi’nin duruşu da 3 kuruşlukmuş. rizespor’un fenerbahçe sempatizanı başkanı hasan kartal kendisini ısrarla bize vermedi ve sonuç olarak fenerbahçe’ye gitti. bu karakterde bir oyuncu iyiki gelmemiş bize. bafetimbi gomis kendisinden çok daha iyi bir forvetti ve zam istedi diye gönderdik. falcao ise bizden kazandığının çok daha fazlasını çin ve arap ülkelerinde ya da katar’da kazanabilirdi ama bizi tercih etti. umarım zamanla daha iyiye gidecek.
 • (bkz: 24 ağustos 2019 istanbul başakşehir fenerbahçe maçı)

  80 küsürüncü dakikada sağ bekte ozan tufan'a top kapmaya yardım etti. kafa topu aldı. stoperlerle boğuştu. duvar oldu. gol attı. bir forvetin sahada yapabileceği her şeyi yaptı. fenerbahçe'nin en iyi oyuncusuydu.

  diagne ile aynı boyda olmasına rağmen diagne'nin bir senede attığı golü, süper ligde kariyeri boyunca atamamıştır. ikisi farklı tipte oyuncudur. başka oyuncuyu överken kendi oyuncumuzu gömmeye gerek yok.
 • hakkında neden bu kadar çok ve çabuk heyecan yapıldı bir türlü anlayamadım. hele bir büyük maçlar gelsin, ligin ortalarına gelinsin bakalım o zaman durum nedir, konuşulanlar nedir. fernandao dan fazlası olmayan bir oyuncu. fenerbahçeliler, en son ne zaman şampiyon olduklarını bilmemenin hezeyanıyla hep bir şeylere inanmak istiyorlar son yıllarda. muriç’in zlatan olduğuna, kaleci altay’ın de gea, sadık’ın puyol serdar’ın ramos falan olduğuna, kendilerinin 28 kez şampiyon olduğuna falan işte, uzatmayayım daha fazla. ama sonra hep bir hüsran geliyor, yiyorlar birbirlerini. sakince bekliyorum bu kosovalı kardeş için de birbirilerini yemelerini. tavanı çok belli, kapasitesi en fazla bu olan oyuncu.
 • yüksek topların hemen hemen hepsini arkadaşlarına indirebilen pres gücü yüksek oyun aklı üst seviyede. fiziği gayet iyi.yeri geliyor defansa yardım ediyor yeri geliyor anahtar paslarla oyunun yönünü değiştiriyor kolay kolay top kaybetmiyor 2019-20 sezonu ikinci haftası itibariyle fenerbahçe iyi bir transfer yapmış diyebiliriz bu şekilde devam ederlerse galatasaray da bu şekilde şımarıklığa devam ederse bu sezon işimiz zor.
 • kendisine bu ligin en iyi santraforu demek sörloth'a hakaret olur.

  he bence sörloth'tan sonra ligin en iyi santraforu ve değeri en az 10 kağıt ama bu adam fener'e uymadı. daha doğrusu uydurulamadı. kendisi pivot santrafordur ve fenerbahçe bu tip santraforla kulüp geleneği gereği oynamaya alışık değil. arkasında oynayan üçlü rodrigues, kruse ve tolga. vedat bu üçlüyü gerçekten çok iyi oynatıyor ama bu üçlü totalde skorer ve becerikli değil. vedat'ın üstüne oyun kuracaksanız adamın sağına soluna becerikli, son vuruşu iyi olan adamlar serpiştireceksiniz lakin fenerbahçe bunu yapmadı. tolga ile rodrigues'i bize özenip kanatlara iyi attılar ama bu ikisi top getirici adamlar ve gomis'e (ceza alanı golcüsü yani) 29 gol attırdılar. vedat ise yeteri kadar atmayan ama sağına soluna harika şekilde attırabilen tipte bir santrafor. hatta kendisine santrafor yerine forvet demek daha doğru olur gibime geliyor.

  ekleme: renktaşlar bazıları olayı tamamen yanlış anlamış. sörloth'a gol odaklı sf diyenleri görüyorum. geçen haftaki ts-fb maçını tekrardan izlemenizi öneririm. sörloth da aynı vedat gibi takımını oynatan tipte yani pivot santrafordur. üstüne bir de son vuruşları ve gole yakınlığı da vedattan en az 1 gömlek daha üsttedir.
 • https://twitter.com/...874561100734464?s=21

  bu tweet ile şah çekmiştir. canı isteyen şimdi mat olur, seve seve galatasaray’a satar. isteyen seneye bedavaya elinden kaçırır. lan sen nasıl bir aslanmışsın be! helal olsun.

  o artist hasan’a haddini bildirmiştir. twitter’da bunu beğenmek ve retweet edip aslana destek olmak gerekir. takibe de alınmalı. arkasındaki galatasaray taraftarının gücünü hissetmeli.

  betonyetmezgillerin en yeni üyesi.
 • şu anda dünyanın en iyi futbolcusu. çünkü fenerbahçe'de oynuyor.

  her gün başka bir takıma transfer haberi çıkıyor. atletico madrid, tottenham, bugün de manchester united bombayı patlatıyor diye haberler gördüm.

  http://www.hurriyet.com.tr/...nerbahceden-41329429

  juventus da ronaldo'nun yerini doldurmak için tercih edebilir bence.

  ah ulan ah, o çalımı yemiycektik! *
 • bize gelmek için bildiğin mücadele eden futbolcu. galatasaray'da oynamak isteyen futbolcu ne ara bu kadar değersiz oldu anlamıyorum. mesela adem büyük'de de aynısı oldu rahat bir şekilde gazişehir'de 2 milyon tl'ye oynayabilirdi veya malatya'da kalıp avrupa kupalarında mücadele ederdi.

  vedat burada bahsedildiği gibi kalitesiz bir futbolcu değil. şu istatistikleri çekya liginde bile yapamayan adam için *10 milyon euro isteniyor. kendisine verilen 4 milyon çok mu yoksa az mı bu yönden değerlendirin...