• 1
  --- alıntı ---
  fatih terim’in futbolu bıraktığı günlerde florya’nın kapısından biri girer. adı vahit sezgin’dir. ağabeyi galatasaray’ın atletizm takımında koşucudur. kendisi de futbolcu olmak ister. olamaz… deneme maçlarında sınıfta kalır. ama o galatasaray logosuna aşıktır ve kulüpte kalabilmek için her yolu dener. garsonluk yapar, güvenlik görevlisi olur, çay ocağına bakar. adı da çaycı vahit olarak florya’da nam salar.

  futbolcu olmak için geldiği florya’da tesis çalışanı olunca hayatı değişir. derwall’den başlayarak sayısız hoca, sayısız futbolcu görür. teknik adamlardan terim’i, futbolculardan okan, hakan ve arif’i hep farklı bir yere koyar. fatih hoca demişken… imparator onu emeklerinin karşılığını olarak 2000’deki uefa kupası finaline götürür. yetmez geçtiğimiz ay oynanan real madrid deplasmanı için çaycı vahit’e de ispanya uçağında bir yer ayırır.

  efsane devam ediyor

  1985’te başlayan çaycı vahit efsanesi 28 yıl geçmesine rağmen florya’da halen devam ediyor. ferguson’un 13 lig şampiyonluğu sonrası bıraktığı bir dönemde ise çaycı vahit 14. kupa için gün sayıyor…

  ‘yuvama gelmiştim’

  hem galatasaray’ı hem de futbolu çok seviyordum. kardeşim ahmet sezgin de galatasaray’ın sporcusuydu. maraton koşuyordu. galatasaray’a seçmelere gelmiştim. kazanamadım ama galatasaray’a her türlü hizmete hazırdım. florya’ya girdiğimde yuvama geldiğim hissine kapıldım ve bir daha hiç ayrılmadım.

  ‘oğlum’un adi fatih’

  kulüpte işe başladıktan sonra birçok teknik adam gördüm. ama fatih terim’in yeri hep ayrı oldu. oğluma da hocama olan derin sevgi ve saygımdan dolayı “fatih” adını verdim. umarım o da büyüdüğü zaman hocam gibi sevilen, sayılan ve başarıyla anılan biri olur.

  ‘terim gittiğinde…’

  1999-00 sezonunda uefa kupası’nı alınca fatih terim ayrılmıştı. o gün ne kadar üzüldüğümü kelimelerle anlatmam mümkün değil. ailemden bir insan vefat etse ancak bu kadar üzülürdüm.

  19′da 13 şampiyonluk

  19 şampiyonluğun 13 tanesini burada yaşama mutluluğuna sahip oldum. allah sağlık verirse bir bu kadar daha görmeye niyetim var. şimdilik önümüzdeki sene 14. şampiyonluğumu göreceğim.

  ‘en mutlu günüm’

  şüphesiz en mutlu olduğum gün 17 mayıs 2000… çok müthiş bir süreçti bizim için. içimde birikmiş duyguların şelale gibi aktığı, gözyaşlarıma hakim olamadığım, emeklerin karşılığının alındığı muhteşem bir gündü. kendimi bu kadar mutlu, heyecanlı, coşkulu bir halde hiç
  hatırlamıyorum.

  --- alıntı ---

  amk

  amk spor çok güzel bir haber yapmıştır kendisi için.
 • 4
  gün itibariyle tam 35 sezondur florya metin oktay tesisleri'nin karakutusu olan emektar şahıs. emekli olduğu gün, anılarını yazıp kitaplaştırmasını tavsiye ederim.

  hani son zamanlarda ''gs sensin be adam'' gibi bir söz türedi ya, işte oradaki ''gs'' ta kendisidir.

  dipnot: aslen erzurum'un ispir ilçesindendir.

  https://cdn-amk.sozcu.com.tr/...13/05/ferguson_b.jpg

  https://img.fanatik.com.tr/...b9d466a97c4350d514ca

  http://gss.gs/ZnM.jpg