• 2
    bükreş'in steaua ve dinamo takımlarının ardından üçüncü büyük olarak kabul edilir. 1982-1983 sezonunda uefa kupasında yarı finale çıkmıştır.
    kulübün aslı fc craiova 1921 yılına dayansa da ikinci dünya savaşı ardından 1948 yılında üniversite öğrencileri ve akademisyenlerin girişimiyle yeniden örgütlenmiş ve bu adı almıştır.
  • 3
    karpatların maradonası' nın craiova üniversitesi'nin iktisadi bilimler fakültesi'ne kaydını yaptırdıktan sonra sözleşme imzaladığı takım. ama, çavuşesku'nun küçük oğlu nicu, gençlik bakanı ve sportul studentesc takımının fahri başkanıydı. nicu, hagi'yi istiyordu. o isteyince de akan sular dururdu. hagi yatay geçişle bükreş iktisadi bilimler akademisi'ne geçti. herkes onun peşindeydi. bu defa steaua bucuresti takımı hagi'yi almak için atağa geçti. çavuşesku'nun kardeşi general ilie araya girdi ve hagi'yi sivil personel olarak orduya, yani steaua bucuresti takımına transfer ettiler. 1990 yılı şaşırtıcı şekilde başladı. artık romanya' da demokrasi vardı ve hagi'nin eski takımları onu geri istemeye başladılar. ama o yakında yurt dışından teklifler almaya başlayacağından emindi. gerçekten de 15 şubat'ta, avrupa'nın dev takımlarından beşi, hagi için yarışmaya başladılar. sonuçta hagi real madrid'li oldu.