• 1
  ankaragücü teknik direktörü mustafa reşit akçay'ın, fenerbahçe ile trabzonspor arasındaki tansiyonunun yükseldiği şu günlerde, hem de 15 şubat 2020 ankaragücü fenerbahçe maçı öncesi verdiği beyanat. tam hali ise şöyle:

  "trabzonspor için bence o sene bu sene. en fazla yaklaştığı sene bu sene. umarım trabzonspor, trabzon kentiyle bunu başarır. kentin ve ülke futbolunun buna ihtiyacı var. trabzonspor'un şampiyon olması, sadece trabzon kentinin şampiyonluğu değil, bence ülke futbolunun kazanması demek. bursaspor'un şampiyonluğunda olduğu gibi. bu durum çok az oluyor. bu da dünyada türk futbolunun kalitesinin artmasını sağlayacaktır. ben fotoğrafa geniş bakıyorum. açıklamalarım trabzonlu olduğum için şovenist olarak yorumlanabilir. bu açıklamaları şovenist olarak yapmadım, sadece fotoğrafa büyük baktım."
 • 6
  ağlayacak konu arayan fenere malzeme veren mustafa akçay açıklaması..
  adam trabzonlu. anadolu takımı şampiyon olursa seviniyor.
  ben haberi “ ankaragücü olarak trabzondan puan alacağız ama gönlüm trabzonda, kusura bakmasınlar”, olarak anladım.
  aklı şike işleriyle bozmuş fenerliler başka yorumlamış.
  kimsede demiyor ki fenerin önünde 5 takım , ensesinde bjk varken, bir tek neden fbliler yaygara yapıyor?
  ismail kartal’a, nihat özdemir’e, erol bulut’a, mecnun odyakmaz’a vs.. sorsana, kim şampiyon olsun istiyorlar diye..
 • 9
  adam trabzonla fenerin arası gerginken, fenerbahçe maçı öncesi böyle bir açıklama yapıyor. 29. hafta çalıştırdığı takımın trabzonla maçı var. en az fenerbahçe kadar bizim de tepki göstermemiz gerek bu açıklamaya. şampiyonluk yolundaki rakibimizle maçı olan adamın yaptığı açıklamaya bak. anadolu takımı edebiyatı yapıyor bir de, lider sivas, niye sivas olmasın da trabzon olsun? neresinden tutsan elinde kalıyor, acilen kovulması gerekli.
 • 10
  ben bu kadar aptalca bir açıklama görmedim.

  şimdi birincisi, bu isteği kendi içinde duyuyor olabilir, ekstra motivasyon sağlıyor olabilir ama bunu kendi içinde yapması gerek, futbolcularına dahi bununla ilgili bir şey yansıtmaması gerek. yansıttığı an şike yapmış olur.

  ikinci noktaysa şu; be güzel kardeşim, şimdi sen fenerbahçe'yi yensen, sonra trabzon'a yenilsen, sonra 1 puanla trabzon şampiyon olsa, senelerce konuşmayacak mı fenerbahçeliler bunu? ayrıca konuşunca da haklı olacaklar yani, bizim başımıza gelse ben sorgulardım bunu ve tatmin edici bir cevap alamadığım her durumda da bunu dile getirmeye devam ederdim. e naptın sen şimdi? sikimsonik iki açıklama yapacağım diye trabzon'un belki de alın teriyle alınacak şampiyonluğunu töhmet altında bıraktın.

  bizim 8-0'lık maçta 1-0'ın bile bize yeteceğini kimse konuşmaz, hala saçma sapan şike iddiaları döner. bildiğiniz galatasaraylı bir sürü insan var o maçta bizim ancak 8 fark atarsak şampiyon olabileceğimizi zanneden, oysa 1-0 yeterli oluyordu galatasaray'a o maçta.

  aynen bu durum gibi, bak 30 sene geçmiş üstünden hala dillere pelesenk ediliyor bu maç. gerçekten aptalca yani, teknik adamlık seviyesine gelmiş birinin şu kadarcık beyninin çalışmamasını hem anlayamıyorum, hem de kurulan düzene acıyorum.

  yazık lan. vallahi yazık.
 • 11
  iyi niyeti sorgulanmaya açık bir beyanat. bahsi geçen şahıs, akılla izah edilemez sözler sarf etmiştir.
  dün akşamki mustafa cengiz açıklamasında devlet kavramı kullanılarak, üstü kapalı tehdit edilip köşeye sıkıştırılmış yalı bebesi, bugün açıklama yapmaktan vazgeçince yüksek tansiyon düşme belirtileri göstermişti. şimdi küçük taşeronlar mı görevi devraldı diye insan düşünmüyor değil. eğer öyleyse yazıklar olsun.
  ha görüşleri makul ancak zamanlama hakikaten manidar. bu sözlerin kamuoyu, rakip ve çalıştırdığı takım üzerinde bırakacağı etkiyi hesaplayamayacak adam takım idare ediyor. çarşıyı nasıl karıştırırım diye planlar kursam ancak böyle bir açıklamayla meydana çıkardım sanırım.
 • 12
  bu tarz açıklamalar bize özgü değil aksine bizde fazla olmaz herkes profesyonellik kisvesi altında kopya açıklamalar yapar. fakat yurtdışında bu tarz açıklamalar hep oluyor. bazen gerçekten hissettiklerini söylüyorlar bazen rakibi germe amaçlı da yapabiliyorlar. açıkcası ben çok takılmıyorum spor adamı da olsa söylemek istediğini söylemesinde bir sakınca yok bence. sonuçta provokatif değil, aşağılayıcı bir şey de yok.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!