• merkel'in tüm uyarılarına rağmen helikopter ihalesinden çekilmeyen , almanya'nın son kalesi olan bayern münih kulübünün başkanıdır. federal almanya'daki uefa lobisinin etkisiyle , bayern cumhuriyeti durdurulmak istenmiş , büyük başkan uli hoeness buna karşı çıkmış fakat paralel devlet'in komplolarının kurbanı olmuştur. ayrıca ne yaptıysa bayern münih için yapmıştır , ama kontağı bile çevirmediği halde radara yakalanmış 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştır.
 • mesut'un milli takimi biraktigini açiklamasi üzerine $öyle demi$:

  “nihayet kabus sona erdi. mesut, son ikili mücadelesini 2014 dünya kupası’ndan önce kazanmıştı. şimdi kendisini ve berbat performansını o fotoğrafın arkasına saklıyor.”

  bunu söylerken 30 milyon vergi kaçirarak vatan hainliginde master yaptigini unutuyor ne yazik ki..
 • mesut'un futbolundaki düşüş konusunda kendisiyle aynı fikirdeyim ama bu mesut'a yapılanı ve mesut'un kararını aşağılamayı haklı göstermez.

  batılı değerler denen kazanımları batılılar kaybediyor. bu tüm dünya için bir felaket alarmı. bundan on yıl önce bayern münih başkanı bu tarz bir açıklama yapmadan önce beş kez düşünür ve açıklamadan vaz geçerdi. dünya daralıyor her alanda. bakalım nasıl bir değişim olacak? 90 yılındaki gibi mi, 39'daki gibi mi olacak?
 • şu anda belki de dünyanın en büyük takımı diyebileceğimiz bayern münih takımının eski başkanı.
  uli hoeness, almanya gibi kuralların çatır çatır uygulandığı bir ülkede yapılması gerekeni ve doğru olanı yapmıştır.

  daha topu topu iki sene önce almanya cumhurbaşkanı wulff hakkında hannover başsavcılığı, 2008 yılında dünyanın en büyük bira şenliği olan münih ekim festivali’nde 510 euro'luk otel masrafının ve 209,40 euro tutan akşam yemeğinin bir film yapımcısı tarafından ödendiğini öne sürerek cumhurbaşkanı wulff hakkında ''çıkar sağlamak'' suçlamasıyla dava açmış ve wulff bu olay sonrası görevinden istifa etmişti.

  yani bu ileri demokrasi ülkelerinde kimsenin gözünün yaşına bakılmıyor ve hakkında suçlamalar olan kişiler de makam, para, nam'ın arkasına saklanıp durumu kötüye kullanmıyor.

  aslında almanya mahkemelerinde uli hoeness için alınmış bu karar ve uli hoeness'in almış olduğu istifa kararı, başlı başına o ülkenin ne kadar ileri bir demokrasi seviyesine ulaşmış olduğunun en önemli göstergesi.
 • vergi kaçırdığı için eleştirilen büyük futbol adamı.

  “nihayet kabus sona erdi. mesut, son ikili mücadelesini 2014 dünya kupası’ndan önce kazanmıştı. şimdi kendisini ve berbat performansını o fotoğrafın arkasına saklıyor.” demiş

  söylediği sözü eleştirelim demişler, bakmışlar sözün eleştirilecek tarafı yok. doğru.
  nereden vursak? delikanlı gibi yatıp cezasını çektiği suçtan vurmaya karar vermişler.

  ağababaları ülkeyi götürdü neredeyse, onlara laf yok, hoeness yapınca "waaaaoooooooooo"...
 • almanya’nın dindar ve kindar spor adamıdır; dindar ve kindar olması nedeniyle diğer görüş, köken ve sair unsurlara sahip mesut’u eleştirdiği için yerli ve milli dindar ve kindarlarımız tarafından dindar ve kindar olduğu için eleştirilmektedir.

  söyledikleri şeyler anlamsız olduğu kadar yanlıştır; bu dindar ve kindar olmanın doğal sonucudur. kendisinin ve söylediklerinin hiçbir koşulda ciddiye alınmaması gerekir.