• 1
  bugün başıma gelen hadise. ister embesillik deyin, ister şansızlık, isterse boş bulunma. ancak olayı okumanızda yarar var.

  bugün yeğenimin doğum günüydü, florya'da bi' restorandaydık. ev sahibi olduğumdan ötürü çok yoğundum. bir kardeşim de makul bir fiyata bilet rica etmişti, hem kendisine hem de kendime alacaktım. önce sözlüğe baktım ama arkadaşımın istediği kategoriden satan biri yoktu. ardından twitter'da search kısmında bi' arama yaptım ve bulduğum birkaç kişiyle konuştum. genelde de böyle yaptığım için rutin bir durumdu benim için.

  birisi 2 kuzey altı 50 liraya bırakacağını söyledi. gayet makuldü. hesap numarasını aldım, tc'leri yolladım ama o ara telefon numarasını da istememe rağmen yazmadı. çok yoğun olduğum için dikkat de edemedim. her neyse. parayı yatırdım, makbuzu aldım elemana gönderdim. kendisinin yapması gereken işlem normalde 2 dakikayı geçmez ama aradan 5 dakika geçmesine rağmen hala biletler yoktu. şifremde sıkıntı var, müşteri hizmetleriyle görüşüyorum vsr. diyerek 10-15 dakika oyaladı. oyalamasının sebebini anlayamadım zira zaten parayı yatırmıştım ama en sonunda bi' baktım herif arazi. hesabı silmiş, adresi buydu; twitter.com/@onlygs190516. ismi kemal avöz. parayı yatırdığım hesaptaki isim ise erhan avöz diye görünüyor.

  uzun lafın kısası 50 lira uçtu. paranın herhangi bir önemi yok da kandırılmak/dolandırılmak can sıkıcı bi' durum. maça gidememek de ha keza öyle. durumdan hemen sonra akbank'ı aradım, her şeyi anlattım ama söyledikleri tek şey; ilgili birimlerimize ileteceğiz. klasik bir türkiye olayı yani.

  işin peşini bırakmayacağım. o çocuğu bir şekilde bulacağım ancak hayatı boyunca karaborsa'dan defalarca bilet almış, twitter'dan defalarca bilet bulmuş biri olarak ben bile kafalandıysam hepinize çok dikkatli olmanızı öneririm. ülke orospu çocuğu kaynıyor.
 • 2
  başıma gelmiştir... @hsynszgnua isimli twitter hesabını kullanan adam dolandırıcıdır. pek uğraşmak istemiyorum açıkçası bir avukat veya polis yazar varsa son tweet'inden mesaj atıp bilet isteyebilir. öğrencilerin cebinden para çalan bir hırsız kendisi. aileme durumu açıklamak istemiyorum o paradan da hayır bulmayacak tabi ama şikayet falan edebilirsiniz sözlük.

  hüseyin sezgin (@hsynszgnua) adlı kişiye göz at: https://twitter.com/hsynszgnua?s=09

  edit: çok büyük salaklık yaptım. kimlik falan da yolluyor. arkadaşla gaza geldik iki kişi toplam 200tl yolladık. biraz araştırmak gerekiyor tabi ama maça gitme heyecanı adamın gözünü karartıyor. mesajlar için teşekkür ediyorum.